חדשות השבוע 21/10/12: חזרתם של שומרי הגלקסיה

[עורך תורן: גיא סגל]

1. אחרי חשיפת הצוותים והכותרים לחוברת ה-Point One, נותרו 3 סיפורים בלי סדרות הקשורות אליהן: נובה, סטאר-לורד וכן פיל קולסון וניק פיורי החדש. ואכן, ביום האחרון של הקומיק קון שהתקיים בניו יורק, מארוול הכריזה על חזרתם של הכותרים הקוסמיים עם Guardians of The Galaxy מאת בנדיס ומק'ניבן ו-Nova, בכיכוב סאם אלכסנדר הצעיר, מאת הצמד של ג'ף לואב ואד מק'גינס.
על שתי הסדרות עובדים מהיוצרים הבכירים של החברה (גם במקרה השני לצערנו) ונראה שעם הסרט של "שומרי הגלקסיה", במארוול באמת מתכוונים להשקיע ולהרחיב את הצד הזה של היקום. מעבר ליוצרים המוכרים, במטרה להכניס קהל חדש ל-Guardians of The Galaxy, יצטרף לקבוצה לזמן קצר חבר בלתי צפוי – איירון מן, שבמסגרת ההרצה של קיירון גילן, צפוי לעבור "משבר אמצע החיים" ולהיות בחיפוש עצמי.
ב-ComicBookResources ערכו ראיונות מקיפים עם צוותי היוצרים על שתי הסדרות – בנדיס אמר שהסדרה הנוכחית תהיה יותר מבוססת דמויות מהאפוסים של אבנט ולאנינג ולואב השווה את נובה החדש, הכתוב בדמות בנו המנוח, לספיידר-מן הצעיר.

2. עוד מסיפורי ה-Point One, הוכרזה גם סדרת Secret Avengers חדשה מאת ניק ספנסר (Morning GloriesUltimate X-Men) ולוק רוס (Ultimates), שלמעשה תהיה סדרת S.H.I.E.LD ויככבו בה ניק פיורי החדש, פיל קולסון, בלאק ווידוו, הקואיי, האלק ומוקינגבירד, עם הופעות אורח של חייל החורף, ג'יימס "באקי" בארנס. הטוויסט ההו-כה מגוחך הוא שחברי הקבוצה לא יזכרו את פרטי משימותיהם – "באמצעות טכנולוגיה שנראתה ב-Secret War, חברי הקבוצה יופעלו למשימות באמצעות מקש מקלדת שיפעיל את התכנות שבמוחם, וכשהמשימה תסתיים, אותו מקש ימחק את זכרונם ממנה". ספנסר מסכם את הכותר כנקודת הכניסה המושלמת לעולם של מארוול ואכן כנראה מדובר בכותר ה-616 שהכי יהיה קשור לסרטים, עם 5 דמויות ראשיות מהסרט, שעוצבו כאן גם לפי השחקנים שגילמו אותם במקור (גם הפעם הראשונה שיש קשר בין המראה של נטשה רומנוב בקומיקס לסקרטלט ג'והנסון). רגע, זה לא אמור להיות הפוך?

3. וורנר ברוס (או די.סי) ניצחו בתביעה שניהלה מולם משפחת שוסטר על הבעלות על דמותו של סופרמן. ייתכן שזה מה שהוביל את הקרקע לידיעה הבאה?

4. שמועות מספרות שהסרט המתוכנן ל"ליגת הצדק" צפוי לצאת בקיץ 2015 (אז אותה שנה של הסיקוול לנוקמים, אם כך?). בניגוד למארוול, שב"נוקמים" איחדו גיבורים אחרי שהופיעו בסרטי סולו, די.סי מתכננים להשיק את סרטי הסולו לדמויות הקבוצה אחרי שכבר יופיעו ב"ליגת הצדק", שישמש כנקודת השקה ליקום.

5. בין כל ההכרזות השונות על סדרות האנימציה בפאנל "מארוול בטלוויזיה", שהתקיים בנו יורק קומיק-קון, גנב את ההצגה קלארק גרג (שגילם את דמותו של סוכן S.H.I.E.L.D בסרטי מארוול השונים), כשעלה על הבמה והוכרז כי יחזור לגלם את דמותו של סוכן S.H.I.E.L.D, פיל קולסון, בסדרת הטלוויזיה בכיכוב הארגון. בתחילה גרג עלה על הבמה ושאל את הקהל "שמעתם על Life Model Decoy?", וכנראה שיש אמת כלשהי בתיאוריות שסברו כי קולסון יעשה ל-Vision ביקום סרטי מארוול, ולאחר מכן, הופיע ג'וס ווידון על מסך גדול והודיע על חזרתה של הדמות לסדרת הטלוויזיה.

6. אחרי שיצאה החוברת הראשונה, ריק רימנדר מדבר עם ComicsAlliance על Uncanny Avengers וחושף בין היתר שהוא רצה את סטורם ו-Brother Voodoo בקבוצה, אבל היו להם כבר יותר מידי תפקידים בכותרים אחרים.

7. קיירון גילן גם התראיין ל-ComicsAllianc, ואחרי שהוכרזה סוף סוף ב-New York Comic Con, הוא דיבר על סדרת Young Avengers החדשה, שתחל בינואר, והכריז "It's my teenage symphony to god".

8. שיליין וואדלי לוהקה בתור מרי ג'יין לסרט ההמשך ל-The Amazing Spider-Man. ידיעת הליהוק הזו טומנת בחובה גם ספוילרים לסדרת הסרטים: התפקיד של וואדלי צפוי להיות קטן יחסית בסרט השני, אבל יהיה לגדול ביותר בסרט השלישי, כשהסטודיו מתכנן לבנות לסאגת המוות של גוון סטייסי. כולנו ידענו שזה יגיע.

9. ועוד ב-NYCC, אנט-מן ההו-כה מצופה של אדגר רייט מקבל תאריך יציאה – 6 בנובמבר 2015. קצת מפתיע שזה יוצא אחרי Avengers 2, מה שאומר שכנראה לא נזכה לראות את סקוט לאנג (או האנק פים?) כחלק מהקבוצה באותו סרט.

10. טיזר ראשון ל-Iron Man 3: פפר פוטס, עלמה במצוקה. ב-Bleeding Cool גדלו לעשות ובחנו את כל אחד מ-9 השוטים המופיעים בטיזר, ועל מה הם עלולים להצביע.

11. במהלך השבוע האחרון פורסמו עמודי פריוויוז רבים לסדרות השונות הצפויות לצאת במסגרת ה- MarvelNow. להנאתכם, ריכזנו כאן את כל הפריוויוז השונים: Thor של אארון ורידיק, Deadpool של פושאם, דאגן ומור, Fantastic Four של פרקשן ובאגלי, Captain America של רימנדר ורומיטה ובמסריקות באיכות נמוכה, יש ב-Bleeding Cool גם עמודים ראשונים מ-All New X-Men, Iron Man ו-Indestructible Hulk.

12. אגב All New X-Men, שניים מהעמודים שפורסמו באתר של מארוול טומנים בחובם גילויים מעניינים על המצב של חלק מהדמויות בסדרה, גם אם לא בלתי צפויים למי שכבר ראה את הכריכות.

13. בפאנל מרתק בנו יורק קומיק קון, ישבו גרנט מוריסון, בריאן ק. ווהאן וג'ונתן היקמן, השוו רשמים על תהליך הכתיבה של כל אחד מהם וחילקו עצות ליוצרים הרוצים לפרוץ לתחום.

14. Archie ממשיכים לנסות למשוך את קהל המיינסטרים והפעם באמצעות קרוסאובר עם סדרת הטלוויזיה המוזיקלית Glee. בהחלט לא מדובר בסדרת טלוויזיה שמזוהה עם קהל קוראי קומיקס, ואפשר רק לברך את החברה על הניסיונות שלהם למשוך קוראים חדשים לתחום.

15. בשמירה על 52 כותרים חודשיים בדי.סי, עם ההכרזות על סדרת "ליגת הצדק" נוספת, Threshold ו-Man of Steel, גם ביטולים צריכים לבוא. אז אחרי שדווח כבר בפרסומים לדצמבר על הביטול של G.I. Combat, בפרסומי החוברות לינואר, מתגלה כי FRANKENSTEIN, AGENT OF S.H.A.D.EGRIFTERBLUE BEETLE ו-LEGION LOST יהיו הקרובנות הנוספים. מה שמשאיר גם 2 מקומות לסדרות שיתחילו בפבואר ועדיין לא הוכרזו.

16. ג'ורג' א. רומרו, תסריטאי ובמאי של סרטי אימה רבים, חשף כי הוא עובד על סדרה חדשה למארוול, שלא יופיעו בה הדמויות המוכרות שלהן (וגם "לא יהיו גיבורי על"), אבל היא כן תערב זומבים! מסקרן.

17. ב-The Beat מראיינים את ג'ורדן ווייט, עורך במארוול, שעבד בין היתר על כותרי האקס-מן השונים, ובמסגרת ה-MarvelNOW יהיה העורך הראשי של Deadpool ו-Thunderbolts והוא מסביר על תפקיד העורך בשתיים הגדולות (ובמארוול בפרט), על האחריות שלו ועל תהליך קבלת ההחלטות שלו כעורך בחברה. כרגיל כשמדובר ב-The Beat, הראיון שווה קריאה לכל מי שמתעניין בתעשייה ואיך שהיא מתנהלת.

18. בשיחה עם ניוזארמה, דן דידיו התייחס לסוגיית הדמויות שנעלמו מדי.סי עם ה-52 החדשים, בראשם סטפני בראון ורומז שרובן כנראה יחזרו להוצאה בסופו של דבר, אבל לא אומר הרבה יותר מזה.

Devolution – מרהיב ביותר

19. ריק רימנדר, שכרגע כותב את סדרת הדגל של מארוול, יחזור ליצור קומיקס עצמאי, כשבפאנל Dynamite הוכרזה Devolution, סדרת מדע בדיוני חדשה בכתיבתו עם אמנות מאת פול רנאד. הסדרה תהווה מעין חזרה לכתיבת מדע בדיוני עבור רימנדר, שהתחיל כך את הקריירה שלו ותעקוב אחר השבט האחרון של בני אדם במסע נואש לאפשר מחדש חיים על כדור הארץ. בקישור ישנם עוד עמודי אמנות נוספים מהסדרה, והמראה מרהיב ביותר.

20. בריאן ק. ווהאן ופיונה סטייפלס מדברים על העבודה על Saga בפאנל שהוקדש לסדרה ב-New York Comic Con. אי אפשר לפרסם את הסדרה הזו יותר מידי.

21. גם פאנל פייבלס, המציין עשור ליציאת הסדרה, בנו יורק קומיק קון.

22. ב-The Beat סקרו את פאנל ה-Kickstarter בנו יורק קומיק קון ואת היוצרים המתחילים שעמדו בדוכנים, שהצליחו ליצור קומיקס באמצעות תרומות מהאתר.

שבוע טוב!

Comments

comments

קולקטיב עלילון