חדשות השבוע 12/11/12: All-New Constantine

[עורך תורן: גיא סגל]

 

1. כצפוי, השבוע מארוול חשפה את 2 הסדרות להן פורסמו טיזרים בשבוע שעבר: הראשונה מהן היא The Fearless Defenders, מאת קולין באן ווויל שייני, שתציג את קבוצת הנשים הראשונה בחברה. בסדרה, שתמשיך עלילות שהתחילו ב-Fear Itself: The Fearless, שגם כתב באן, ואלקיר צריכה לבחור את מיטב הנשים שביקום מארוול להיות ה-Valkyrior. ביחד איתה תככב בסדרה גם מיסטי נייט, מאנשי Heroes For Hire, כשדני מונסטר מהניו מוטנאנטס צפויה להיות אחת מהחברות בקבוצה.

 

2. הסדרה השנייה שהוכרזה הייתה היותר צפויה (ומצופה) מבין השתיים הייתה ההשקה המחודשת של Uncanny X-Men מאת הצוות של בריאן מייקל בנדיס, שכעת יעבוד על 2 הכותרים הראשיים במותג וכריס בצ'אלו, שעזב את Wolverine and The X-Men כדי לעבוד על הסדרה. הסדרה תמשיך את הנושאים בהם עסק גילן בהרצתו, כשסייקלופס, אמה פרוסט, מגנטו ומג'יק, שאריות ה-Extinction Team, יהוו 4 הדמויות הראשיות ויגייסו מוטנטים צעירים וחדשים לשורותיהם. עוד אמר בנדיס כי לאחר האירועים הקשים שעברו על השניים ב-AvX, סייקלופס ואמה פרוסט נפרדו ואף ששניהם יהיו באותה קבוצה, לא יהיה בינהם קשר רומנטי.

3. במקביל, בדי.סי הכריזו ב-MTV Geek על הסדרות הצפויות להרכיב את ה"גל הרביעי" שיחל בפבואר. הגל אמור להתרכז כולו בסדרת Justice League of America של ג'ונס ופינץ', שהוכרזה כבר, כששתי הסדרות הנוספות יצאו ממנה:  סדרת Vibe מאת אנדרו קייסברג (סדרת הטלוויזיה "Arrow") ופיט וודס (Action Comics) וסדרת Katama מאת אן נוסנטי (DaredevilGreen Arrow) ואלקס סנצ'ז. כמו כן, Green Arrow, גם חלק מאותה קבוצה, יקבל שינוי ביוצרים, וכשאת נוסנטי יחליף ג'ף למייר. ועם ההכרזות האלו, נותר רק לתהות האם הרצון של די.סי לשמור על 52 סדרות רצות מתחיל להרגיש קצת מגוחך.

בדי.סי רוצים שנציג את התמונה הזאת

4. קצת אחר כך, ב-MTV Geek פירסמו גם מידע נוסף על 2 הסדרות: אן נוסנטי כתבה על Katana וההשראה לסדרה, בעיקר מסיפורי סמוראים ואנדרו קייסברג על Vibe, שלא כל כך הבנתי במה היא עוסקת או מה ההשראה שלה, למען האמת. גם למייר כתב על העבודה על Green Arrow והתכניות שלו, להפשיט ולענות את אוליבר קווין עד שיעלה ויהיה לגיבור שנועד, נשמעות דומה להפליא למה שאזארלו עושה עם וונדר-וומן.

5. עד לא מזמן היו שמועות כי הבמאי המפורסם גיירמו דל טורו עובד על סרט ל"ליגת הצדק", אותן הוא הכחיש בתוקף. כעת מסתבר שהשמועות האלו לא היו כה רחוקות מהמציאות, ודל טורו נמצא במגעים עם די.סי לגבי סרט לליגת הצדק….האפלה(!) בכיכוב הדמויות העל-טבעיות המפורסמות של החברה.

6. ואגב דמויות על טבעיות בדי.סי, השבוע התבשרנו כי די.סי החליטה לבטל את Hellblazer, הסדרה הרצה האחרונה של ורטיגו, שראתה כבר מספר הרצות ארוכות ואיכותיות בכיכוב הממזר הבריטי הנודע, ולהחליף אותה בסדרת די.סי, כחלק מה-52, Constantine, בה כנראה תככב הגרסה הצעירה והמעודנת יותר של הדמות, הנמצאת כרגע ב-Justice League Dark. על Constantine, שתחל במרץ 2013, יהיו אחראים הכותב רוברט ונדיטי והאמן רנטו גיודס.

הסוף

7. הביטול של סדרת הורטיגו האחרונה גרר תגובות רבות מהרשת: ב-CBR, סוניה האריס כעסה על הגרסה המעודנת של הדמות שכעת תככב בכותר, והציעה רעיונות כיצד די.סי היו יכולים לנצל יותר טוב את המותג של Hellblazer בגרסתו הנוכחית ולהרוויח יותר כסף ממנו. במקביל, בניוזארמה תהו מה התפקיד שורטיגו ממלאת כעת במערך הפרסום של די.סי (לא כזה שונה מהוצאת Icon של מארוול) והאם הצעד הבא יהיה להעביר את המותג של ה-Sandman לקיום די.סי. דן דידיו, מצידו, הגיב לטענות באמירה שנשמעה בעיקר כמו פרסומת לחברה ופחות כמו תשובה אמיתית לאליהן.

8. מי מקוראינו שזוכר לטובה את סדרת Captain Britain and The MI-13 של פול קורנל ולאונרד קירק ודאי ישמח לדעת כי הקבוצה תתארח בארק הקרוב של Gambit, בו הפושע המפורסם יתעמת מול סוכנות הביון הבריטית של פיט וויסדום.

זו ההתחלה של עידן בנדיס – אקס-מן

9. ריץ' ג'ונסון, העומד בראש BleedingCool, קרא לפני כולם את All-New X-Men המצופה של בנדיס ואימונן ואמר כי מדובר בחוברת די מאכזבת, בה טוויסט הסיום הוא למעשה הפורמט של החוברת, שנרמז בכריכה ובראיונות השונים.

10. אחרי שמונה ל"ג'וס ווידון" של פוקס (לגבי זכיונות מארוול שברשותם), מארק מילר התראיין ל-CBR על תכניותיו ליקום הסרטים של החברה והקשרים שהוא רוצה לבנות בין הסרטים, כש-The Wolverine, שיצא בקרוב, צפוי להכיל את ההתחלה של בניית היקום המשותף ותכניותיו בחברה. כמו כן, הוא דיבר על הסדרות העצמאיות שלו, בעיקר Jupiter's Children (עליה יעבוד קווייטלי, יקיר המדור) והעיבודים הקולנועיים שלהן.

11. בניגוד למארוול, שגם עם ה-MarvelNOW פונים רק לשוק הקיים, בדי.סי עוד מנסים לפנות לקהל הרחב, ואדפטציית הקומיקס של ורטיגו ל"נערה עם קעקוע הדרקון", מאת דניס מילה ולאונדרדו מונאקו, תושק עם פרסומות טלוויזיוניות.

12. ויכול להיות שהפנייה של די.סי לקהל הרחב עם ה"52 החדשים" השתלמה להם יותר ממה שאנו רואים בטבלאות המכירות כיום, כשדווח שהמכירות הדיגיטליות של החברה בשנה האחרונה הן למעשה פי שתיים מאלו שהיו להם בשנה שעברה.

13. לכבוד ההשקה של Justice League of America (בכיכוב גרסה אפלה וממוסדת של הקבוצה), די.סי החליטו להשיק אותה ב-52 כריכות שונות. כשבנוסף לכריכה הרגילה, תהיה כריכה שונה גם לכל אחת ממדינות ארצות הברית. טעימה מין הכריכות השונות ניתן למצוא ב-The Source, בלוג הבית של החברה.

14. כעת, כשידוע לנו שהוא לא יהיה הספיידר-מן החדש, Alpha, הלו הוא אנדי מגווייר, הסיידקיק החדש של ספיידר-מן, מקבל מיני-סדרה משלו. על הסדרה יעבדו ג'ושוע הלה פיאלקוב (I, Vampire) ונונו פלטי. פיאלקוב אף התראיין לניוזארמה על הסדרה ודיבר גם על השוני הגדול בין העבודות שלו בשתי החברות והתכניות לשנה השנייה של I, Vampire.

15. ראיונות מעניינים נוספים מהשבוע האחרון היו קית' גיפן על Threshold, סדרת החלל הקרבה שלו בדי.סי, שאף תציג גרין לנטרן חדש למיתוס, קיירון גילן על Iron Man, אחרי צאת החוברת הראשונה, עם ניתוח של החוברת ותכניותיו להרצה.

16. האם תצטלם בקרוב טרילוגיית סרטים על פי סדרת האימה המפורסמת Locke & Key? עדיין לא לגמרי ברור, אבל הכל אפשרי בשלב הזה. כזכור, בעבר הופק פילוט לסדרת טלוויזיה על פי הקומיקס, שקיבל תשבוחות רבות, אך נבחר שלא להפוך לסדרה.

17. בשנה האחרונה, במסגרת השינויים בהנהלה של החברה, הכריזו בדי.סי על פריקוולים לשתיים מהיצירות המפורסמות שלהם – ווטצ'מן, שמנותק מיוצרי הסדרה המקורית וסנדמן, אותו גם יכתוב גיימן. כעת מסתבר כי גם לגרנט מוריסון הוצע לחזור לכתיבת ה-Invisibles, לכבוד העשור ליציאת הסדרה בשנה הבאה, הצעה אותה הוא דחה.

18. אם אהבתם את העיצוב החדש והצבאי שהכין ג'יימי מקליבי לקארול דאנוורס לסדרת Captain Marvel, אולי תרצו לראות את הנעליים שעיצב בדמותו במסגרת הקמפיין של אדידס.

 

בברכת שבוע טוב,

דסק עלילון.

Comments

comments

קולקטיב עלילון

4 תגובות בנושא “חדשות השבוע 12/11/12: All-New Constantine”

  1. הלבלייזר היא לא הסדרה הרצה האחרונה של ורטיגו, אבל היא כן הייתה הותיקה ביותר (רצה מאז סוף שנות השמונים והגיעה לכמעט 300 גיליונות). לורטיגו עדיין יש את פייבלז ו-The Unwritten רצה כבר כמה שנים. אבל בשורה התחתונה, זה עדיין סימן לא טוב עבור ורטיגו ועוד סיבה לתעב את DC.

  2. אני חושב שכן הוגן להגיד שהלבלייזר היא הריצה האחרונה של ורטיגו, במובן שמדברים על ורטיגו הישנה, זו שהיה לה יקום משותף, ואיזשהו חזון שהולך מעבר לכל סידרה בפני עצמה. ט'ה אנריטן ופייבלז הן אמנם סדרות רצות באימפרינט של ורטיגו, אבל הן עומדות בפני עצמן ובדוגרי, הן יכלו בכל יום לקום ולעבור לאייקון או אימייג' מבלי שנשים לב לכך בתוכן היצירה. הלבלייזר, סוומפ ט'ינג, סנדמן וכו' היו משהו אחר לגמרי.
    אישית אני לא מתנגד לקיפול של כל הדמויות האלו לתוך הDC יוניברס, אבל הריבוט של הדמות היא באמת הפתרון הקל. כינוס של הלבלייזר כפי שהוא לתוך הDCnU היה יכול להיות הרבה יותר מעניין.

  3. כמו שאורן אמר, הכוונה הייתה לסדרה הרצה האחרונה של ורטיגו במובן שהיא האחרונה שנשארה בהוצאה מ"היקום של ורטיגו", של דמויות על טבעיות וסיפורי אימה. סדרות עצמאיות עוד יש שם, למרות שנראה שכרגע באמת מדובר בגרסה של החברה ל-Icon של מארוול, עם מספר סדרות מצומצם ביותר, תנאים לא כל כך טובים ליוצרים ועבודות בעיקר של כותבים שעובדים גם ביקום גיבורי העל של די.סי.
    בסך הכל, קצת חבל לי, כי גם אם לא קראתי את הלבלייזר בקביעות, נראה שהעובדה שהכותר (ואנימל מן וסוומפ טינג ו-מאדם קסנו ועוד רבים) היה תחת המטריה של ורטיגו אפשר להם להימנע ממגבלות הצנזורה ומהעריכה הקשה של יקום די.סי ולספר סיפורים מעניינים ומהפכניים יותר, ובכלל, בוגרים יותר. וגם כשחושבים על ג'ון קונסטנטין ביקום של די.סי, ברור שאלימות קשה לא תהיה להם בעיה להראות שם. לעומת זאת, אף אחד לא מצפה שהם ישמרו את ג'ון קונסטנטין עם אותו אופי קשה, יספרו סיפורים פסיכולוגיים אפלים או יראו אפילו קצת סקס.

סגור לתגובות.