חדשות השבוע – 26.11.12

[עורך תורן: אביב ציפין]

1. בהתאם לאזהרות של הכותב דן סלוט, Amazing Spider-Man #698 הכתה גלים של תדהמה בשבוע שעבר עם הסוף המפתיע שלה. בעוד שלא נחשוף את הספויילר (ביקורת לחוברת תופיע במדור חוברות מחר), השמועות ברשת כבר מתרוצצות.
לפני מספר שבועות סלוט "פלט בטעות" בטוויט פומבי לריאן סטגמן, הצייר של הסדרה העולה Superior Spider-Man, שהוא צריך לצייר את מיגל אוהרה, ספיידר-מן מ-2099. הסקטצ' קאבר הבא אולי חושף טיפה מידע?

כנראה שלא, אבל סלוט מרוצה מהטרולינג שלו זה בטוח.
בבלידינג קול העלו תיאוריה לגבי איך דוק אוק עשה את מה שהוא עשה. כניסה באחריותכם האישית לספויילרים.
כל מה שנשאר לנו לעשות הוא לנסות ללקט רמזים מההצצה לחוברת 700 לפני שהכל נגמר ומתחיל מחדש.

2. מארבל בינתיים ממשיכים קדימה והכריזו רשמית על Age of Ultron, האיררוע הגדול הבא של החברה. אחרי למעלה משנה שהאירוע הוצג בכותר האוונג'רז החברה משחררת את האירוע אחרי העיקובים שעלו בעקבות AvX. הסדרה תורכב מעשר חוברות  ממרץ עד יוני כאשר היטצ' מצייר רק את החמש הראשונות (המונות 150 עמודים מוכנים), השאר יחולקו בין ברנדון פיטרסון וקארלוס פצ'ייקו. בנדיס טוען שהאירוע יהיה מוכל בתוך עצמו ועצמאי, עם הסוף הכי גדול שמארבל ראתה אי פעם. בינתיים מארבל NOW! לוקח את צעדיו הראשונים…

3. תעשיית הקומיקס לא חסרת עימותים, בין אם על הדף או מאחורי הקלעים. בבלוג הקומיקס The Beat ריכזו מהדורה מעודכנת של תיאור הסכסוך בין שני היוצרים הקולוסיאלים אלן מור וגראנט מוריסון. מור ומוריסון הובילו שניהם מהפכות במדיום כל אחד בדרכו, ודווקא בדיאלוג הזה אפשר אולי למצוא את מוקד המחלוקת בין הגישות שלהם. שווה בדיקה.

4. דוקטור הו היא אחת הסדרות הסוחפות עם בסיס פאנבייס נאמן ואקפרסיבי, ולעיתים אותו בסיס מעריצים מסרב להכיר בהתחלפות דוקטור. בעוד זו תופעה בפני עצמה, לפעמים כותבי עבר מחליטים לחזור ולהמשיך את פועלם כאילו ה-BBC מעולם לא היו. בסדרה עצמאית בלתי רשמית ולא מאושרת כותב הסדרה אנדריו קארטנל ימשיך את מעלליו של הדוקטור השביעי, בגילומו של סילבסטר מקוי, במגזין פאנפיקשן.
כמעט מיותר לציין על כמה עבירות זכויות יוצרים הסדרה הזו משימוש בזיכיון הדמות ועד שימוש בדמותו של השחקן. אבל הסוגייה מעניינת… אולי יום אחד נראה את סטן לי חוזר לכתוב את Amazing Fantasyבפאנפיק על דמות מקורית וחדשה בשם ספיידר-מן?

5. דף אומנות מקורי של רצועת הקומיקס קלווין והובס נמכר במכרז לאחרונה בלמעלה מ-200,000$. הדף צבוע עם לטרינג משנת 1986. נחמד לראות שההערכה עוד קיימת לסטריפ הוותיק.

6. גארי פראנק (Action Comics, Midnight Nation) אישר שהוא וג'ף ג'ונס ממשיכים לשתף פעולה על ווליום נוסף של Batman: Earth One הפופולארי. תאריך יציאה רחוק מלהיות ידוע.

7.  האוונג'רז היה סרט מדהים לכל הדעות, אבל היו בו כמה חורי עלילה. חייל שהיה קפוא מאז מלחמה"ע השניה, אל אסגרדי וענק ירוק מקפצים להם בין פריים לפריים, אבל אולי הכי מוזר הוא הקשת שלא נגמרים לו החצים. SNL גייסו את ג'רמי רנר לענות בדיוק על חור ההיגיון הזה, להנאתכם.

8. אובמה זכה בבחירות! בעוד שזה לא חדשות, לפחות לא בעולמנו, בעולמו של ספון זה כן. טוד מקפרלן, יוצר הסדרה, ניסה להיות פוליטי אך עיקובים במשלוח החוברת מנעו ממנו את הפאנצ'ליין. החוברת בכל זאת שוחררה ומקפרלן פצח בראיון פוליטי ב-CBR.

9. שוחרר טיזר חדש מבית מארבל לפרויקט מסטורי בשם X-Termination, שיצא במרץ 2013. הטיזר, שאוייר על ידי אד מקגינס ככול הנראה, מציג את וולברים המוכר של יקום 616 נלחם בנייטקרולר בגרסאת AoA. השניים שיתפו פעולה בסדרה Uncanny X-Force, אך האם היחסים עלו על שרטון? הטיזר מבטיח "World's Collide."

 

 

 

 

Comments

comments

קולקטיב עלילון

תגובה אחת בנושא “חדשות השבוע – 26.11.12”

סגור לתגובות.