חדשות השבוע 10.03.2013 – קומיקסים קוליים ממארבל?

[עורך תורן: אביב ציפין]

projectgammar

בהמשך לטיזר #1 וה-52 חריטות שפורסמו בשבוע החולף, לצד המזוודה המסתורית עם הכיתוב Project Gamma, מארבל חשפה סוף סוף את המשמעות של כל הטיזרים בכנס SXSW.

כנס SXSW הוא כנס טכנולוגיה בו מארבל הכריזו בשנה שעברה על קומיקס ה-Infinite. ובכן, יש להם עוד. תחילה, ליין ה-Infinite יקבל צורה ויתחיל לצאת בצורה סדירה שבועית בסיפורים בני 13 חלקים במהלך השבועות הקרובים. סיפור הפתיחה יהיה של הצוות ג'ייסון אארון וג'ייסון לטור על "Wolverine: Japan's Most Wanted". עם כותרים נוספים שיתווספו בהמשך. הסדרות יהיו עצמאיות ולא קשורות לאף אירוע, בניגוד לכותרי האינפיניט הקודמים.

1362941920

פרוייקט גאמא גם הוא נחשף, וקשריו לגלי הקול המסתוריים שהופיעו בטיזר. מדובר בשילוב אפקטים קוליים יחודיים לכותרים נבחרים במארבל כדי להעצים את חווית הקריאה. האפקטים ישתנו בהתאם למיקום הסיפור ויותאמו לחווית הקריאה, או כך מצופה. תאריך יציאה רשמי עוד לא הוכרז.
ומה יש בינתיים? 700 חוברות #1 חינמית זמינות להורדה כבר עכשיו בקומיקסולוג'י ביומיים הקרובים. מדובר במבחר בהחלט ענק מכותרים וותיקים ועד רוב אם לא כל החוברות הראשונות במארבל NOW! שיצאו עד היום ממש. הביקוש מוכיח את עצמו כבר עכשיו כשהשרתים של קומיקסולוג'י פשוט קורסים תחת הלחץ.

2. רביעי האחרון אושרו השמועות כאשר חוברת מסויימת מבית דיסי נחתה על המדפים וסימנה את מותה של אחת מהדמויות הפופולאריות של החברה בשנים האחרונות.
בעקבות השלכות החוברת המדוברת, החודשים הקרובים יראו את השלכות המוות בכותרי המשפחה של אותה הדמות בליין רחב.

3. הצייר כריס ספראוס ירד מהכותר הדיגיטאלי "Adventures of Superman" עוד לפני צאת החוברת הראשונה. זו ההתפתחות האחרונה בסקנדל התקשורתי שרץ בזבועות האחרונים בעקבות ההכרזה שאורסון סקוט קארד (המשחק של אנדר), הידוע על פועלו באגודות רבות השפעה נגד זכויות שוות למגזר ההומו-סקסואלי, יכתוב את איש הברזל.
הסיפור של קארד, שהיה אמור לפתוח את סדרת הסיפורים הקצרים, כנראה לא יופיע בחוברת הראשונה אם בכלל.

4. בחודש יוני הקרוב תושק סדרת הסופרמן החדשה והמצופה "Superman Unchained" מצוות היוצרים הפופולארי סקוט סניידר וג'ים לי. הסדרה, שבמקור נקראה Man of Steel (השם שונה כנראה בעקבות סרט סופרמן באותו שם שמבויים על-ידי סניידר אחר) תצא בשבוע סרט הקיץ הצפוי ותציג את איש הפלדה מול אתגרים בלתי אפשריים ועטורי אקשן. הסדרה תציג גם סיפורי בק-אפ עם האומנות של דאסטין נגווין.

smund_cv1-3_4_r536_c534

5. הצצות מקדימות לפריוויוז של מארבל ליוני חשפו שג'ו קאסדה, ראש הצוות היוצרים של מארבל, יצייר חלק מהחוברת האחרונה של אירוע הקיץ Age of Ultron לצד היטצ' ופצ'ייקו. קאסדה, שבשנים האחרונות ממלא תפקיד ניהולי בחברה ומנהיג את כיווני הזיכיונות בקומיקס, בקולנוע ובמדיות אחרות, יחזור אל שולחן הציורים מזה הרבה זמן לצייר את הסוף הסופר-סודי שבנדיס מבטיח מהכרזת הסדרה. האם הבאתו של איש ניהולי בכיר לצייר את הסוף באמת מעידה על השינוי המהפכני ששוב מובטח לבוא?

6. ג'רי אורדוואי, מתהילת ימיו כצייר סופרמן וותיק, מעיר ומתלונן על העובדה שאין לו עבודה, לטענתו בעקבות גילו. אורדווי מעלה את הטענה שבמהלך 10 השנים האחרונות של האמן בחוזה אקסקלוסיבי עם המו"ל DC הוא קיבל הזדמנויות פרסום מעטות ורחוקות זו מזו, עם השנה האחרונה בה לא קיבל עבודות כלל. אורדווי מצביע על איזושהי מחויבות מרומזת מצד דיסי לתת עבודה כשהם היחידם שיכולים לספק לו אחת, ושהנ"ל התחמקו מזה מנוחות חוזית. אורדווי גם מציין שהעובדה שהוא לא מקבל עבודה יכולה להיזקף לגילו ה"מופלג". אתם מוזמנים לקרוא את כלל הטענות של האמן בפוסט המקורי כאן.

jerry-2

7. אפל לא רוצה שתקנו "סקס", או לפחות לא באייפון או באייפד. סדרת האינדי החדשה של ג'ו קייסי ופיטר קוואלסקי מבית אימאג' עלה למדפי חנויות הקומיקס ברביעי האחרון, אך הגיליון הראשון לא זמין בקומיקסולוג'י; לפחות לא דרך האייפונים והאייפדים. אימאג' מפנה את קוראיה לקנות את החוברת דיגיטאלית אם ירצו לא ישירות דרך האפליקציה, אלא דרך האתר שלהם או של קומיקסולוג'י ולסנכרן למכשיר לאחר המעשה. זו לא הפעם הראשונה שאפל חוסמת תוכן קומיקס בוגר במכשיריה, עם Black Kiss II החדש של הווארד צ'ייקין שמשמש כדוגמא אחרונה ורעננה למדיניות זו.

8. בעקבות הודעתו של ג'ו "מאד" מאדווירה שיחזור לצייר קומיקס בצורה סדירה במארבל פורסמו השבוע שני טיזרים, האחד נושא את דמותו של וולברין והשני את דמותו של ספיידר-מן, עם הכיתוב "Get Mad/Wells – soon." הסדרה כנראה תציג את וולברין ואיש העכביש כמו גם את אלקטרה ואת מן-ת'ינג. הפעם הקודמת שהשניים שיתפו פעולה, לפני שנה וחצי, היא גם חזרתו הקודמת של מאד על הכותר Avenging Spider-Man. הריצה של השניים החזיקה שלוש חוברות ונקטעה.

getmad

9. ג'וס ווידון עלה השבוע מול התקשורת לדבר על הסדרה הצפויה של שילד מרשת ABC והעתיד הקולנועי של מארבל. ווידון, שכבר תפס את תפקיד הפנים הרשמיות של זיכיון האוונג'רז בקולונוע, הפריח כל שמועה הנוגעת לסרט קרב להאלק, במיוחד אחד שיתבסס על פלאנט האלק.

10. השבוע, אחרי ציפיה רבה, מארבל השיקה אפליקציה רשמית לשירות ה-Marvel Unlimited שלה למכשירי ה-iOS. שירות ההשכרה הוותיק של מארבל נפוץ כבר דפדפנים, אך זו הפעם הראשונה שניתן לגשת אליו ממכשירי אפל. השירות עובד בדומה לנטפליקס, בו הלוקח משלם סכום חודשי על גישה חופשית לארכיונים ענפים של פרסום במארבל. החברה מסרה שאפליקציה ייעודית לפלטפורמת האנדרויד לא תאחר לבוא; אם כי העובדה שאנדרויד תומך פלאש נתנה את הגישה הזו לארכיונים של מארבל כבר מזמן.

11. אחרי קיפאון פרסומי של שלוש שנים, Astro City חוזרת. הסדרה המהוללת של קורט ביוזיק וברנט אנדרסון תחזור ללו" פרסום חודשי קבוע בסדרה רצה עם גיליון #1 חדש. אחרי סוף הסדרה הקודמת Astro City: The Dark Ages גורל הסדרה נראה עגום ותלוי בספק, אך בקרוב היא תחזור למדפים במלוא הכח.

Astro-City_112. השנה האחרונה הראתה לנו כיצד מימון המונים, בראשו ב-Kick Starter, מספק ליוצרים הזדמנויות נוחות ורווחיות לשחרור תכנים עצמאיים נהדרים. עד כה כל הצדדים היו מרוצים, אבל לכל דבר יש סוף. Sullivan's Sluggers של מארק אנדריו סמית' הציגה מעין בגידה בהמון שגיבה את הפרויקט כשסמית', שהבטיח שרק אלו שגיבו את הפרוייקט יזכו במהדורה מפורסמת, שיחרר מהדורה מהודרת יותר להפצה המונית. הקהל גילה זו בצורה עקיפה דרך אמאזון, ואז הסתבר שבגלל שהמהדורה באמזון לא זהה לזו שיוצאת דרך קיקסטארטר סמית' רשאי להפר את החוזה עם המגבים.
ג'יימס סטוקהו, שסיפק עיצובים לכותר, גם הוא מראה אי-שביעות רצון כללית מהנושא ומתכחש אליו בכל צורה שהיא.
נקווה שהדוגמא החריגה הזו לא תמנע מיוצרים וקהל תומך למצוא אלו את אלו בעתיד ולהפיק עוד פרוייקטים נהדרים.

201205231009

13. למקרה ששכחתם, לפני מגנטו צדק. אדם וורוק כאן כדי להזכיר לכם:

14. גרג רוקה שיחרר השבוע הצצה מוקדמת לסדרה העצמאית שלו ושל מייקל לארק Lazarus. אתם מוזמנים לקבל טעימה ראשונה לפני שתוכלו לחטוף את החוברת מהמדפים.

finallazarus001covercolor-logo-text-sized15. אם גם נפשכם חשקה בכל הבייבי-וואריאנטים למארבל במקום אחד נוח, בקרוב אולי תבואו על סיפוקכם עם מהדורת אוסף לכל הכריכות.

16. קומיקסולוג'י, שוק הקומיקס הדיגיטאלי הגדול ביותר בעולם, פתח סוף סוף את שעריו ליצרים עצמאיים. בקי קלונאן, שאנון ווילר, ג'ייק פארקר וריצ'ארד סטיבנס בירכו את ה"בכורה". וכעת כל יוצר יוכל להתמש בשירותי השוק הדיגיטאלי הגדול בעולם כדי להפיץ תכנים לקהל שלהם; כמובן עבור תשלום בשביל השירות.

comixology_submit_tmcm_ipad17. X-Men #1 המצופה של בריאן ווד, שתציג קאסט נשי בלבד, תידחה בחודש. מניסיון עבר, לאומנות של קויפל אומנם לוקח זמן אבל היא יותר משווה את ההמתנה.

18. על אף השמועות העורפו של יקום האולטימייטס שבקרוב יגיע לסופו, הכותב בריאן בנדיס והצייר דייוויד מרקז בקרוב יציגו את גרסאות האולטימייטס של קלוק ודאגר. עתיד הליין החלופי המצומצם של מארבל נשאר תעלומה.

Ultimate-Comics-Spider-Man-2419. בעקבות ההצלחה של באפי, סמולוויל וסדרות נוספות שמצאו דרך להמשיך "עונות" חדשות בקומיקס, IDW תכניס גם את X-Files למדיית הקומיקס המתמשכת. הרפתקאותיהם של צמד הסוכנים מאלדר וסקאלי יחזרו לעונה עשירית ביוני הקרוב מצבת היוצרים ג'ו האריס, מייקל וולש וג'ורדי בלאייר עם קאברים מדייב ג'ונסון וג'ו קורוניי. לקשת הראשונה יקראו "מאמינים."

xfilesidwmaincovs20. בנוסף לחדשות על ההתפתחות של שילד, מארבל פירסמה את תאריכי היציאה של סדרות האנימציה החדשות שלה בקיץ הקרוב.Avengers Assemble, שתתחכה אחר הסרט המצליח ותחליף את Earth's Mightiest, תופיע על מסכי הטלוויזיה ביום ראשון ה-7 לינואר. ו-Hulk and the Agents of Smash תעלה ביום ראשון ה-11 באוגוסט.

disneyavhsmashmain21. שיבתו של ליין וואליאנט בשנה האחרונה היא בהחלט רטרו. כמה רטרו? מספיק בשביל לשחרר וואריאנטים גזעיים ב-8 ביט.

8bbloodshot22. דיסי קומיקס רוצים שתזכו לחגוג את הקומיקסים שלכם עם ילדיכם. המו"ל שהושמץ על היוטה אלים ומיני מדי בשביל קהל צעיר בליין הגיבורים שלו העלה השבוע אתר חדש בשם Fan Family שיאפשר לכם לחוות את עולם דיסי עם הצד הצעיר של המשפחה דרך סדרות "צעירות" ותכני סדרות מצויירות.

23.חבר האוונג'רז איירון מן מתגייס לעזרת גיבור העל לקוי השמיעה Blue Ear לטובתילדים לקויי שמיעה. בסטריפ קצר מהיוצרים כריסטוס גייג' ופאקו מדינה, איש הברזל מתערב לטובת זכויותיו של ילד לקוי למידה במגרש המשחקים ומראה לנו שבסוף כולנו שווים; גם אם חלקנו נלחמים בתאנוס והמנדרין.

marvelphonakblueeareventbig

 

 

 

 

Comments

comments

אביב ציפין
כותב וצייר קומיקס, ממייסדי עלילון.

תגובה אחת בנושא “חדשות השבוע 10.03.2013 – קומיקסים קוליים ממארבל?”

 1. 1. אני ממש אוהב את האינפינטי של מארוול והשימוש שלהם בקומיקס דיגאטלי ענק, ועכשיו שזה יהיה שבועי נראה לי רעיון מוצלח למדי.
  לגבי פרויקט גמא זה רעיון מסקרן למדי שיכול להצליח בענק או ליפול עמוק (אני מנחש על נפילה), זה רעיון מוצלח אבל הביצוע יהיה קשה כי הרי קצב קריאה של כל אחד שונה והייתי רוצה לראות איך הם יסגרו את זה. והאם אלה יהיו רק סאונדטרקים או גם אפקטים קוליים כמו פיצוצים? וביחד עם האינפינטי, הקומיקס ניהיה מדיום שדומה לקולנוע מיום ליום.
  3. אני חושב שזה קצת מוגזם כל מה שנעשה מאורסון סקוט קארד, ואני נחשפתי לראשונה לדעותיו על ההומאים רק בעקבות ההכרזה. אני תמיד הייתי בעד ההפרדה של איכות היצירה מהיוצר שלה, ולכן אין לי בעיה לראות סרטים של מל גיבסון (אם ביצירה יהיו מסרים גזעניים או הומופוביים זה בעיה, אך כל עוד אין מסרים כאלה וזה יצירה טובה, אני אקרא אותה)
  4. יהיה מעניין איך סניידר, כותב שמתמחה בסיפורי אימה אפלים יתמודד עם הגיבור הכי נוצץ של דיסי
  6. ללא ספק אחד מהכתבות הכי מרגשות שקראתי לאחרונה שגרם לי לחשוב רבות על מצב התעשייה, ולחשוב פעמיים שאני רואה אומנות של וולטר סימונסון ואלן דוויס ולא אוהב את האומנות, אבל לפחות לשמוח בחלקם שאומני עבר ענקיים עדיין מציירים
  11. התחלתי לקרוא אסטרו סיטי לאחרונה וגיליתי סדרה פשוטה ונוגעת לב, על איך האנשים הפשוטים חיי שגרה בעולם של גיבורי על
  16. מבסוט על ההחלטה ומקווה שכך יוצרי אינדי יוכלו לפרוץ מהר וחזק יותר
  20. מקווה שהסדרה של האוונג'רס תיהיה ברמה גבוהה כמו קודמתה, ולא תיהיה בסגנון של (הסדרה) אולטיימט ספיידרמן (אין ציפיות מהסדרה של האלק וחברותו הצבעונית מההרצה המגוחכת של לואב)
  23. הדברים האלה מרגשים אותי כל פעם מחדש

סגור לתגובות.