שומרי הגלקסיה- המדריך למשתמש

ישנם דברים בעולם יותר מסובכים מההיסטוריה של דמויות קומיקס: תיאוריית הקוונטים לדוגמה, או הנוסחה הסודית של קוקה קולה, או…. טוב, בעצם אלו שני הדברים היחידים שקשים יותר.

למרות זאת צוות עלילון (וצ'וגי) יעשו כל מאמץ על מנת להביא לכם – נערים נערות ויצורים מרובי ראשים מהכוכב זוג – את ההיסטוריה המלאה והמרתקת של "שומרי הגלקסיה" קבוצת גיבורי העל הפופלארית ביותר! מבית מרוול. שהיא לא הנוקמים. או האקס מן. שעובדת בחלל. שמכילה רקון. (אני חושב שעכשיו ההצהרה הזו קבילה משפטית).

סטאר-לורד3424850-3880820427-Star-

שם אמיתי: פיטר קוויל

יוצרים: סטיב אנגלהארט (מילים), סטיב גאן (תמונות)

פיטר קויל, המכונה גם סטארד-לורד (אבל לא "סטארלורד" זה מישהו אחר לגמרי), נולד לאם אנושית בשם מרדית' קויל ולאב חייזרי. האב הוא הוא יאסון מספארטקס שבצרוף מקרים מופלא מגיע מגזע שנראה בדיוק, אבל בדיוק, כמו בני אדם רגילים. אחרי שהיה רומנטית קצרה יאיסון עוזב את מרדית' ומשאיר לה רק שני דברים מן הרומן: תינוק ואקדח חייזרי רב עוצמה. האיש הוא לא אב השנה אבל הוא חבר רשום בכמה מטווחים.

קוויל מתבגר ומחליט שכדור הארץ מבאס אז הוא מתגייס ל- NASA. הוא מוצא עצמו בתחנת חלל כשישות קוסמית רבת עוצמה בשם "אדון השמש" מגיעה לבקר ומודיע לאסטרונאוטים שאחד מהם יזכה בזכות להפוך לסטאר-לורד – השוטר הבין גלקטי. בשל מחסור בחמצן, ואין דרך אחרת להסביר למה אסטרונאוטים שפויים יחסית יחשבו שלבחור שמגיע מהשמש יש סמכות למנות שוטרים ברחבי הגלקסיה, קויל קופץ על התפקיד ויוצא לחיים ארוכים של מלחמה בכוחות הרשע ברחבי היקום.

אחד מכוחות הרשע האלו הוא החייזר הבין מימדי המרושע אנהילוס שמבין שעם השם שהוריו נתנו לו אין לו ברירה אלא להיות לנבל על ויוצא לכבוש / להשמיד את כל החיים ביקום. אחרי שהוא מובס סטאר-לורד מבין שאיומים מסוגו של אנהילוס ישובו ויצוצו ומישהו חייב לעצור אותם. הוא יוצר ומוביל קבוצה של לוחמים חיזריים רבי כח שמטרתם לנקום בעוולות של רשעים ברחבי הקוסמוס – הם קוראים לעצמם הנוקמים! ואז הם גילו שהשם תפוס אז הם החליטו לקרוא לעצמם שומרי הגלקסיה

גאמורה2961540-gamora_watch_h13

שם אמיתי: גמורה (לא כולם צריכים שמות קוד אתם יודעים)

יוצרים: ג'ים סטרלין (מילים ותמונות).

גמורה היא הנצר האחרון לכוכב ווברי שהושמד ע"י פולשים חייזרים. בצעד נואש הוריה שמו אותה בטיל ושגרו אותה אל החלל, רק שבמקום לנחות בקנזס היא נחתה בידיו של ת'אנוס – בחור כל כך מרושע שהתגלמות המוות בכבודה ובעצמה חושבת שהוא קצת מגזים.

גאמורה אומנה במשך שנים באמנויות הלחימה של גזעים חייזריים שונים וקנתה לעצמה את התואר "האישה הקטלנית ביקום" (אפשר להשיג את זה ב eBay). זה קצת מוזר שהבחורה שהכישרון שלה הוא לחתוך אנשים עם דברים חדים מרגישה בנוח לקרוא לעצמה "האשה הכי קטלנית ביקום" כשהיא חולקת את אותו יקום עם נשים שמסוגלות להשמיד שמשות (הפיניקס), לשלוט במוחם של קהלים גדולים (מוןדרגון) או סתם להרים בניינים כאילו היו מקלקר (טיטאניה) – אבל אני בטח שלא הולך להתווכח איתה.

חברים אחרים בקבוצה מונעים מדברים כמו "חובה" או "חוש צדק". גמורה בעיקר אוהבת להרוג דברים.

דראקס המשמידהורד

שם אמיתי: ארת'ור דאגלס

יוצרים: מייק פרידריך (מילים) ג'ים סטארלין (תמונות)

ת'אנוס (הזכרנו אותו קודם) מגיע לאחד הביקורים התקופתיים שלו בכדור הארץ במטרה לכבוש / להשמיד את הכוכב ומחליט להתחיל את המסע שלו ע"י השמדת מכונית באמצע המדבר (כנראה היה צריך לאפס את הלייזרים). הנהג המת של המכונית הוא אחד, ארת'ר דאגלאס: האוייבים של ת'אנוס רואים את האירוע ומחליטים לנצל את ההזדמנות ומשתילים את הנפש של ארת'ור בטוח גוף חדש שמיועד להיות הנשק האלוטימטיבי – חזק יותר! מהר יותר! עמיד יותר! ירוק! מאחר ולכדור הארץ יש כבר ענק מופלא ירוק אחד הישות החדשה הידועה בשם דראקס יוצאת לכוכבים למצוא את ת'אנוס בעודה משמידה כל אוייב שבדרכה. בכך דראקס מרוויח לעצמו את הכינוי "המשמיד".

דראקס עובר הרפתקאות ארוכות בחלל בציד שלו עד שהוא נתפס ע"י כח שיטור שמחליט שבחור שקורא לעצמו המשמיד כנראה לא צריך להסתובב חופשי. הוא משולח לזינזאנה גלקטית (ברצינות) שמתרסקת על כדור הארץ. דראקס נהנה מהביקור הקצר בכוכב מולדתו (הגרסה שלו להנאה – הוא משמיד את שאר האסירים שהיו אתו ברכב), ואחרי ההפסקה הוא יוצא שוב לכוכבים בדיוק בזמן למצוא את ת'אנוס ולהרוג אותו.

בשלב הזה דראקס השלים את משימתו היחידה בעולם והוא מרגיש בקצת משבר אמצע החיים. אז הוא די פתוח להצעה כסטאר-לורד (ראו ערך) מבקש ממנו להצטר לקבוצה שמטרתה להגן על הגלקסיה. אין לו שום דבר מעניין אחר לעשות והמנוי שלו לכבלים נגמר אז הוא מחליט להצטרף

רוקט ראקוןrocket_raccoon

שם אמיתי: רוקט

יוצרים: ביל מנטלו (מילים), קית' גיפן (תמונות).

רוקט היה שוטר בגזרה שלו ביקום –  גזרה שאוכלסה ע"י חייזרים שנראו (בצירוף מקרים בלתי מוסבר) כמו בעלי חיים מכדור הארץ. ביחד עם העוזר שלו וול-רוס (כן, הוא נראה כמו אריה ים, למה אתם שואלים?) הוא מבלה את זמנו בסיורים בחלל עד שהוא מגלה שיש ליקום גזרות אחרות.

רוקט אוהב לירות בדברים. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מלירות בדברים זה לפוצץ אותם. והדבר היחיד שהוא אוהב יותר מלפוצץ דברים זה לבנות דברים שיפוצצו דברים. הדבר שהוא אוהב בין "לירות בדברים" ל"לפוצת דברים" זה את החבר הטוב שלו גרוט. שהוא עץ. הדבר שהוא אוהב בין גרוט לבין לפוצץ דברים זה את החברה שלו ליילה. שהיא לוטרה.

רוקט מצטרף לשומרי הגלקסיה בעיקר כי הם נותנים לו תירוץ חוקי לפוצץ דברים ולהרגיש טוב עם עצמו. הוא לא מאוכזב.

גרוטGOTG_Groot

שם אמיתי: לא ידוע, כנראה גרוט.

יוצרים: גרוט יצר את עצמו, בעזרתם של סטן לי (מילים) וג'ק קירבי (תמונות)

כמה מילים היינו יכולים לפזר על גרוט, תלים על גבי תלים של מלל היו יכולים להשפך, ביוגרפיות באורך שר הטבעות יכלו להכתב ועדיין לא היינו מבינים אלא את קצה קצהו של נפשו הסבוכה והעמוקה של גרוט. שייקספיר כתב פעם ""איזו פיסת יצירה הוא גרוט, כמה אציל בִּתבונה, כמה אינסופי בְּכישרונות, בְּצורה ובתנועה; הוא עוצר נשימה ומהיר כמו חץ  בִּפעולה, הוא כמו  מלאך בַּתפישה, ממש צלם אלוהים: נזר הבריאה, מופת לכל חי! ואפילו הוא א התקרב לאמת.

במקום זאת ניתן לגרוט להסביר את עצמו לכם, בני התמותה.

תודה לך גרוט

רונאן המאשים

שם אמיתי: רונאן

יוצרים: סטן לי (מילים), ג'ק קירבי (תמונות)

רונאן הוא "מאשים" – הגרסה של גזע הקרי לעורך דין. בתור מאשים רונאן משתמש בפטיש העצום שלו לצוד ולהרוג את כל מי שמתנגד לאגרוף הברזל של אמפריית הקרי.

Stop! Hammer Time
Stop! Hammer Time

הוא עדיין נחמד יותר מעורך דין אנושי.

כח נובהNova1adigranov

יוצרים: מארב וולפמן (מילים) קית' פולארד (תמונות)

כח נובה הוא קבוצה של שוטרים בין גלקטיים (אין שום קשר לסטאר-לורד) שמגינים על היקום בעזרת הקסדות הרטרו-עתידניות שלהם.

.כל חבר בכוח הנובה מקבל את היכולת לעוף בחלל, לירות לייזרים ולהרים משקלים עצומים. כולם גם מקבלים את שם הקוד "נובה" – מה שיוצר קצת בלבול בזמן דיוני משמעת

Comments

comments

אביב ציפין
כותב וצייר קומיקס, ממייסדי עלילון.