1872 או: בעבור חופן אוונג'רז או: היו זמנים בשילד או: מערבון השווארמה של מארוול

כתיבה:גארי דוגאן || אומנות:ניק ווירלה || צביעה: לי לוגריד || חברה: Marvel comics || מחיר: 2.99$

ביקורת מאת שירה סלימי

Capture

אני חייבת להודות. אני די חוששת ממארבל לאחרונה. הרגשתי שכל כותר מרכזי שנכתב כרגע הוביל לאכזבה גדולה.אבל ההכרזה על 1872 משכה את תשומת הלב שלי כמעט מיד.
כי לא רק שאני אוהבת מערבונים ברמה כזו שיכול או לא יכול להיות שיש לי במגירה מסמכי אימוץ להגיש לקלינט איסטווד.
אלה גם שמארוול לא יכלו לבחור זמן נוח יותר לכתוב טיפה מחוץ ליקום של 616 ולתת לקוראים משהו חדש
ומרענן.

הסיפור מתרחש בשנה, 1872. בעירה קטנה במערב בשם
טיימלי, שנשלטת ביד רמה על ידיי ווילסון פיסק, ראש העיר, והחסידים הנלהבים שלו שהפעילויות האהובות עליהם כוללות תליית אינדיאנים ואלימות כלפיי שיכורים.
בנוסף לזה יש לנו גם את טוני סטארק, ממציא לשעבר והיום שיכור העיירה. ואת דוקטור ברוס באנר שהפנה את כל הזעם שלו להברחת תרופות לב לקשישים.

ובתוך כל הכאוס הזה, השריף סטיב רוג'רס מנסה לשמור על הסדר בלי להאלץ להרוג אף אחד.
אבל זר חדש מגיע לעיר, ומסכן את העיירה הקטנה ואת קצה הסבלנות של שריף רוג'רס.
אז כמו שאתם רואים, מערבון קלאסי.

אז איך החוברת הראשונה?
טוב, היא בהחלט לא אכזבה אותי. מבחינת הארט, הוא מרשים.
הקווים הגסים, הצביעה, הצבעוניות החמה והקומפוזיציות בפאנלים כולם משדרים לך, זו לא קנזס יותר. זה המערב הפרוע. ואנחנו לא ניקח את הקווים המתנצלים שלכם כאן.
והצביעה המסוגננת גרמה לי להרגיש שאני במצב שקיעה מתמיד בערבות הפתוחות של אורגון. ונתנה מפתח חזק מאוד לרגש שעובר בסצנה.
בנוסף, הזמן שהושקע בעיצוב הדמויות בהחלט מעורר הערכה. לקחת דמות אייקונית כמו קפטן אמריקה  ולתת לו אוברול ג'ינס ואת התסרוקת של רוברט רדפורד, זה מעניין (ויפה)

557729dde37c8מבחינת דמויות. הבחירה בדמויות מרכזיות כמו טוני סטארק וסטיב רוג'רס לא הפתיעה אותי בכלל. אבל לשמוע שיהיה לנו את פיסק בחוברת? זה בהחלט היה מעניין. כי, אם אני אהיה כנה. התאהבתי בו מחדש אחריי הסדרה של דרדוויל ורציתי לראות ממנו עוד.

ואני שמחה, כי הדמויות היו כתובות מעניין מאוד. הן מצחיקות, כנות ואומרות בדיוק מה שהן אמורות להגיד. אני ממש יכלתי להרגיש את.המרירות של טוני ואת העייפות של סטיב. הדמיות התנהגו בעולם כאילו הן חלק ממנו ולא כאילו שתלו אותם שם. שזה השיג מרשים כשצריך לכתוב דמות מוכרת בסביבה שונה מהרגיל. הסיפור שתל רמזים מסקרנים במהלך החוברת שבטוח יופיעו בהמשך ויגלו לנו עוד על הדמויות. כמו למשל. מה העבר של טוני סטארק? כרגע הוא שיכור העיר. אבל הוא מדבר הרבה בלשון עבר ועל להציל את העולם, ואיך הוא לא מוכן לגעת ברובה שוב. הוא היה גיבור העיר? ממציא?

הם באמת מצליחים לשמור על רמת סקרנות גבוהה.

1872_1_Preview_1

מטרת הסיפור, לפי מקורות. היא להחזיר דמות אבודה משנות השישים, רד וולף. גיבור יליד אמריקאני שצץ בעבר ונעלם. ואם אתם שואלים אותי, זו תהיה אקפוזיציה מוצלחת בשבילו, זה תמיד נוח להציג דמות פחות מוכרת בעזרת דמויות בולטות יותר. אני פשוט מקווה שזה לא יפנה לכיוון של פטרונות לבנה.

הבעיות שיש לי בסיפור נובעות בקצב שלו- אני מרגישה שהכל מהיר מדי בשבילי, האקפוזיציה הייתה בסדר גמור אבל הייתי רוצה להרגיש את הפתיחה האיטית והשקטה שיש במערבונים מתורגמת לקומיקס. ובכמה מקומות- זה נעשה לא רע בכלל.

העלילה לבנתיים מעניינת וגורמת לי לרצות לקרוא עוד. האומנות מוצלחת והדמויות מגיבות בצורה מעניינת ומפתיעה לסיטואציות.

אני הייתי ממליצה לכל אוהב מערבונים לקרוא את הסיפור הזה, כי הוא בהחלט מספק את הסחורה.

אני נותנת לו 109. תכינו את האוכפים.

Comments

comments

שירה סלימי

תגובה אחת בנושא “1872 או: בעבור חופן אוונג'רז או: היו זמנים בשילד או: מערבון השווארמה של מארוול”

סגור לתגובות.