קונג פו פנדה 3- ביקורת

במאים: אלחנדרו קרלוני ג'ניפר יון נלסון || שחקנים: ג'ק בלאק, בריאן קראנסטון, דאסטין הופמן || אולפן: DreamWorks || שנת יציאה: 2016

מאת: שירה סלימי

טיגריס, גמל שלמה וקוף נכנסים בפעם השלישית למסעדה, אומרים שלוש שורות ונגמר הסרט.

הבדיחה הזו היא המציאות בקונג פו פנדה 3.
בפעם השלישית אנחנו פוגשים  בפו הפנדה (ג'אק בלאק. כאילו שלא ידעתם כבר) וחבריו שמנסים להציל את סין כולה מכוח אפל ונורא. בסיפור הזה, פו מתבשר בבשורה המכבידה שהוא הולך להחליף את מאסטר שיפו (דסטין הופמן) כמורה של חמשת הלוחמים. פו כמובן מפחד מהאחריות. אבל יש דברים גרועים יותר לפחד מהם. קאי (ג'י קי סימונס), לוחם מפחיד וחזק יותר מהקודמים נשבע להרוס את סין בעזרת יכולות הקונג פו שלו ועל פו, לוחם הדרקון, להשתמר ביכולות שלו כדי לגבור על ה- כן מי שראה את שני הסרטים הקודמים די מבין לאן העלילה הזו הולכת.
1118full-kung-fu-panda-3-screenshot
וזו אחת הבעיות המרכזיות של הסרט. הוא היה מאוד צפוי. לא הרגשתי שחודש לי שום דבר מיוחד על הדמויות או בתמה. אפילו הרגשתי כאילו יש ירידה ברמת כתיבת הדמויות, כאילו בפעם השלישית השבלונה שמהן הן נוצרו נחשפה. אבל לא באתי עם צפיות גבוהות מדי. וכסרט ילדים, הוא עובד. אין בו משהו רע או הרסני לילדים והוא נעים לצפיה. אפילו צחקתי בכמה מהבדיחות.

בעיה נוספת שהייתה לי היא הסלברטיז. שוב, הקאסט היה עשיר בשחקנים מעולים ששמענו מהם רק משפט או שנים. ג'קי צ'אן בסרט הזה והוא אומר רק שורה אחת. וגם היא תוך כדי שמישהו אחר מדבר. והרגשתי החמצה אדירה גם מג'י קי סימונס. הדמות הזו לא התאימה לו בשום צורה ולמרות שהרגשתי את ההשתדלות שלו, הוא לא צלח את הסרט. אבל אני מלכלכת יותר מדי. ישבו סביבי הרבה ילדים, והם התרגשו וצחקו והגיבו נכון לכל חלק בסרט ככה שהסרט עושה את הקלישאות שלו נכון, והן עובדות לו.
דבר נוסף מדהים וראוי לציון היא האנימציה. והיא מרהיבה. הסרט פשוט מהמם ביופי כל פריים היה עשיר בצבע ופרטים ונתן לך תחושה של גודל שלא ראיתי הרבה זמן. הם אפילו הצליחו להעביר תחושת תעופה כמו שצריך, אפילו יותר טוב מהסרטים שלהם על הדרקון הראשון. מפתיע במיוחד היית הבחירה באנימציה קלאסית או מופשטת. ההצלחה ביצירת עולם מופשט ואבסטרקטי בסרט שמיועד לילדים מבלי להפוך לאומנותי או אקספרמנטלי מדי הייתה מעולה בעיניי. הרגשתי שהיה ניסיון ברור להראות את ההבדלים בין הגשמי לרוחני ולרגשי ולפיזי בסרט בעזרת בחירות עיצוביות. שזה משהו מעניין שלא יוצא לי לראות בסרטים הרבה ובטח שלא בסרט לילדים. כשהילדים היו עסוקים בלצפות אני הגבתי ב "ואוו תראו את העיצובים האלה" כי מה לעשות, דברים יפים הם נקודת החולשה שלי.tumblr_npw7q4zAoW1tm7h7ko2_1280

אז אם אתם רוצים וויז'ואל יפה ומיוחד עם עלילה צפויה. או שאתם הורים שרוצים לקחת את הילדים לסרט מהנה אבל הייתם רוצים משהו יפה להסתכל עליו לשעה וקצת. הסרט הזה הוא בשבילכם.
index

Comments

comments

שירה סלימי