באטמנאייק – The Last Laugh

אחרי הופעה ראשונהו לא מוצלחת הג'וקר חוזר להטיל את אימתו על תושבי גות'האם ולבקש סליחה מהצופים…

The_Last_Laugh-Title_Card

בימוי: קווין אלטיארי

כתיבה: קרל סוונסון

ההופעה השניה של הג'וקר היא שיפור ניכר על הסיבוב הראשון, המזימה שהוא מנהל אולי שגרתית להחריד לכזה אמן אוונגארדי אבל לפחות הוא מבצע אותה כהלכה.

אנחנו בראשון באפריל והג'וקר משיט אסדת זבל במורד נהר גות'האם ומשתמש בריח הנוראי, ובנטיה הטבעית של אנשים להמנע מערמות זבל ענקיות, כדי לכסות את העובדה שהוא מפיץ ברחבי העיר את הגז מעורר הטירוף שלו – מה שגורם לרכבים שונים (כולל משאיות שמובילות כסף) להפוך לטרף קל. בשלב מסויים הגז מטפשט כל כך עמוק לתוך העיר שהוא מגיע אפילו לאחוזת ויין – מה שגורם לאלפרד להשתגע ולהתחיל להרוס את הרהיטים הישנים של האחוזה עד שברוס עוצר בעדו.

אני הוא הנקמה! אני הוא הלילה! אני... מריח שמישהו פה הפליץ
אני הוא הנקמה!
אני הוא הלילה!
אני… מריח שמישהו פה הפליץ

הג'וקר צופה בטלוויזיה מבטן הסירה שלו ומרים פריסקופ החוצה כשהוא שומע רעש חשוד – בדיוק בזמן כדי לקלוט את באטמן שמצידו מרביץ לפריסקופ כל כך חזק שהג'וקר מזדזע מזה. הג'וקר משסע את הצוות שלו באיש העטלף שמכסח להם את הצורה מהר ובאופן אלגנטי… עד שזה מגיע לנהג הספינה הענקי, שהוא (מסתבר) רובוט. קפטן ליצר מכניע את באטמן והג'וקר זורק אותו לתוך חבית אטומה, פוער בו כמה חורי אוויר ואז זורק את באטמן לטביעה נעימה (כמובן שהוא לא הורג אותו כשיש לו ההזדמנות, הג'וקר הוא פרפורמר ולא סתם רוצח, אבל למה הוא משאיר לבאטמן את חגורת הציוד שלו?). באטמן קורא לסירה / צוללת עטלף שלו ובורח מהקבר המימי שלו.

ליצנים רובוטים ענקיים פשוט לא עברו את מבחן הבטיחות בדיסניוורלד
ליצנים רובוטים ענקיים פשוט לא עברו את מבחן הבטיחות בדיסניוורלד

סיבוב שני נגד הג'וקר והצוות, רק שהפעם באטמן לא מבזבז זמן – במקום להלחם באנשים הוא מוריד להם את המסכות ונותן להם להחנק מהגז. בקשר לליצן הרובוטי – כמו רוב המחסלים הקיברנטיים הוא מוצא את סופו בדוחס אשפה ענקי. לג'וקר לא כל כך אפכת מהסוף של המזימה שלו אבל הוא כן אוהב את הורובטים שלו וכנקמה הוא מפיל על באטמן טון של אשפה. לא שזה מפריע לאיש העטלף יותר מידי הוא פשוט יוצא ממשיך במרדף.

hqdefault (1)

הקרב . מרדף הסופי מתנהל ב, תחזרו אחרי, בניין נטוש וענקי (הכלכלה של גות'האם בקנטים). הסדרה המצויירת מפורסמת ביכולת שלה לסנתז פיסות סונות מההופעות העבר של באטמן לשלם העולה על סכום חלקיו ופה אנחנו רואים דוגמה מצויינת – המפעל מורכב מחלקים ענקיים וחשופים באופן בלתי מוסבר (גלגל שיניים שגדול יותר מאדם מבוגר) שמשמשים זירת קרב מצויינת ומחווה מצויינת לאמן הקומיקס האגדי דיק ספראנג – שאהב לשים את באטמן במקומות שבהם חלקים מהרקע נהיו מאסיביים באופן בלתי מוסבר.

לאורך כל המרדף הג'וקר מתנהג פחות כמו נבל מרושע ויותר כמו באגס באני שמנסה להערים על אלמר פאד – אפילו המוטיב המוזיקלי שמלווה אותו נשמע כאילו הוא נלקח ישר מסרטון של הלוני טונס מלפני שישים שנה.ציינתי כבר כמה אני אוהב את הגרסה של הסדרה הזו לג'וקר? זו גרסה מצויינת לדמות שמרגישה הרבה יותר קריפית מכל גרסאות ה"כאוס בהתגלמותו" שקיבלנו אחרי האביר האפל – הוא רוצח אנשים כלאחר יד ומתנהג כאילו הוא בסרט מצוייר ולא בעולם האמיתי. הקרב מסתיים, כרגיל אצל השניים, במאבק מעל למשהו מבעבע וקטלני – הג'וקר כמעט מצליח להפיל את באטמן פנימה אבל באטמן מחלץ את עצמו ברגע האחרון וכמעט מפיל את הג'וקר בחזרה.

Just chillin'
Just chillin'

זה מוביל לאחד הרגעים החביבים עלי בפרק, ובסדרה בכלל – בעוד הג'וקר תלוי מעל למוות בטוח הוא מתחנן לבאטמן שלא ייתן לו ליפול ובאטמן… פשוט עוצר לרגע וחושב על זה, מחייך. שניהם יודעים שבאטמן לא ייתן לג'וקר למות אבל עצם הרעיון שהוא עוצר לחשוב על זה גורם לג'וקר לרגע קצר פאניקה.

ציון – 7 / 10

אין פה יותר מידי תוכן מעבר לפני השאח, אבל אלו פני שטח ממש יפים.

הערות:

* הג'וקר מתחבא במפעל "אייס כימיקלים" – בגרסת הסרט של טים ברטון זה המקום בו ג'ק נפייר לפסולת הרעילה שנותנת לו מייק אפ והופכת אותו לג'וקר.

* מארק האמיל סוף סוף נכנס לתפקיד שיוציא אותו מאייקון גיקי אחד (רק כדי להפוך אותו לאייקון גיקי אחר) – הדרך שבה הוא צועק You've killed Captain Clown בשעה שבאטמן משמיד את הרובוט שלו היא מופת למשחק קולי.

* השם של הפרק מאוחר יותר ימוחזר כשם של קרוסאובר הקומיקס -Joker: the Last Laugh. מיותר לציין שאף אחד מהם לא באמת היה הצחוק האחרון.

* זה אחד באפריל אז כולם עסוקים בלמתוח אחד את השני – בבדיחות שלא היו עוברות אפילו אצל ילד בין 12. הנורא מכולם הוא ברוס ויין שמגלה את חוש ההומור שלו בסוף הפרק ומודיע לאלפרד שהוא ינכה את ההריסות מ"מהשכורות שלו לשנים הקרובות". אאוץ' – איפה Occupy Wayne Manor כשצריך אותם?

* אחד מהעוזרים של ג'וקר מעוצב בברור עם התספורת שלמו האוורד מ- Three Stooges, כמה הולם.

 * יש מאט מאוד דברים בעולם הזה יותר קריפיים מחיוך של באטמן.

batman1

Comments

comments

תום שפירא on Facebook
תום שפירא
אני כאן כדי לבקר קומיקס וללעוס מסטיק. ונגמר לי המסטיק.