This Week in Gotham 27.9.16

טור שבועי שמבקר חלק מחוברות ה Bat Family  (יש פשוט הרבה יותר מדיי) הביקורות עלולות להכיל ספולירים, הקריאה היא על אחריותכן בלבד.

השבוע  אירוע הקרוס אובר הראשון מאז הלידה מחדש, "ליל אנשי המפלצת", יוצא לדרך בבאטמן ונייטווינג  :

Batman #7: Night of the Monster Men part 1

Writers: Steve Orlando, Tom King.

Artist: Riley Rossmo.                                                                

Num of pages: 32.

Price: 2.99$

397853-_sx1280_ql80_ttd_

הגיע הזמן לאירוע הקרוס אובר הראשון ביקום DC, הבחירה להתחיל במשפחת העטלף הוא דיי מעניין שכן נקודת המוצא היא דיי מבולגנת. בנוסף ברברה גורדון דיי נעדרת מהסיפור וחבל.

הבעיה המרכזית שלי עם אירוע הקרוס אובר הזה מצוי בעובדה שכל מי שלא קורא את כותר detective comics נמצא בעמדת נחיתות במיוחד בכל הנוגע ל"מותו" של טים וההשפעה של המאורע הזה על הדמויות, החובה לקרוא את קשת הסיפור של דיטקטיב כדי להכנס לעניינים מאוד מעצבנת במיוחד כאשר לדעתי אירוע בסדר גודל כזה צריך להתחיל מנקודת אפס כלשהי בה כל אחד יכול להכנס לתוך הסיפור.

הסיפור עצמו מתרחש אחרי קשת הסיפור הראשונה של כל הכותרים המשתתפים (באטמן, נייטווינג, דיטטקטיב) בדגש על דיטקטיב היות והרבה מהדמויות של דיטקטיב מופיעות בחוברת הזאת. אחרי אירועי דיטקטיב ומתקפת המזל"טים על גות'האם היא כעת צריכה להתמודד עם איתני הטבע, סופה חזקה מכה בעיר הכי חסרת מזל בארה"ב. בעוד משפחת העטלף עסוקה באבלות ובניסיון לעזור לפנות את התושבים. (לוא דווקא בסדר הזה) אנו מגלים שהוגו סטרינג' (הנבל הזה שאולי קצת שחכתם כי כמעט ולא השתמשו בו בסיפור באטמן בו הוא היה אמור להיות הנבל הראשי) מחליט להקים צבא של מפלצות הנוצרות משילוב של גנים מסוימים באנשים (מדע וזה..), מסתבר שהוא תיזמן את התפרצות המפלצות בצורה מאוד נוחה כך שהיא תפרוץ בדיוק כשהסופה פורצת ובכך הצוות מתמודד גם עם מכת מפלצות על גות'האם.

הקשר בין הדמויות, לדעתי הנושא הכי חשוב בסיפור היות והעלילה היא דיי חלשה, מקבל התייחסות הולמת, למרות שנראה כי רק באטמן באמת מתקשה עם האובדן של טים, שאר הדמויות נרתמות לגמרי למשימה בלי שום פוסט טראומה שנראת לעין, אפילו דיק גרייסון לא ממש מתרשם מהמוות של טים בניסיון כמעט ציני לשדר עסקים כרגיל. הניסיון של באטמן למדר את כל הצוות על מנת להגן עליהם נראה דיי מגוחך בעוד הוא מתמודד עם מפלצות ענק שמנסות להשמיד את העיר בזמן שסופה קשה מתחוללת ומאמץ פינוי התושבים מכניס את כל העיר לכאוס.

האומנות של ריילי רוסמו מאוד מעניינת, הסגנון שלו הוא מאוד מנגאי, זה נהדר כשמדובר במפלצות ענק. שם ההגזמה היא באמת הכרחית ונחוצה, אבל לי היה קשה להתחבר לטייק שלו על דמויות משפחת העטלף או גורדון. מעבר לזה הסביבה והאפקטים אוירו בצורה מאוד מוצלחת. סה"כ נהנתי מהאומנות בחוברת.

לסיכום, האירוע הזה לא הולך להפיל אף אחד מן הכיסא, לדעתי זה סוג של פיצוי אולי על חוסר השימוש בסטריינג' במהלך הקשת הראשונה של באטמן. הפוטנציאל בסיפור טמון ביחסים בין הדמויות ובנתיים זה עושה רושם טוב. מומלץ

 

Nightwing #5-Night of the Monster Men part 2

Writers: Steve Orlando, Tim Seeley.

Artist: Roge Antonio.                                                               

Num of pages: 32.

Price: 2.99$

397838-_sx1280_ql80_ttd_

החלק השני של אירוע הקרוס אובר של משפחת העטלף, למרות שהחוברת נושאת את השם נייטווינג הוא לא בדיוק משחק חלק מרכזי מדיי בסיפור.

הצוות ממשיך להלחם במפלצות בזמן פינוי התושבים של גות'האם מבלי להבין עדיין מה מחולל את הופעת המפלצות או עוד כמה מפלצות הולכות להופיע. גם המניעים של הוגו סטריינג' מאוד מעורפלים.

הקבוצה מתחילה בצעדים איטיים להתיר את הפלונטר שפרופסור סטריינג' הותיר מאחוריו. בצעדים מאוד מאוד איטיים כאמור, כאשר שוב רוב הסיפור מתרחש סביב הרצון העז של כל הדמויות לעשות דברים בעוד באטמן עסוק בלהיות אמא פולניה ודואגת שתמיד דואגת שנייטווינג לא לקח סוודר, זה בסדר שבאטמן חושש, במיוחד לאחר שהוא איבד מרכיב חשוב מהצוות, אבל יש גבול לכמה מגונן הוא יכול להיות כאשר הוא נלחם במפלצת בגודל של גורד שחקים ויכול להשמיד עיר שלמה. וכל זה כפול שלוש (בנתיים…).

למרות השם על החוברת, נייטווינג לא קיבל יותר מדיי זמן מסך, אז נכון שמדובר באירוע קרוס אובר אבל עדיין מדובר בחוברת שעוסקת בדמות מאוד ספציפית והקוראים שלה יצפו לפחות לקצת יותר זמן מסך של הדמות שהשם שלה מופיע בכותרת הראשית.

האומנות של רוז'ה אנטוניו טובה כמו תמיד, הוא מצליח להעביר בחן ובמקצועיות את הטקסט, סצינות האקשן שלו זורמות ומהנות וגם הדמויות מאוירות בצורה מפורטת ונקיה. קריאת החוברת השתפרה פלאים בזכות האומנות של אנטוניו.

לסיכום, הסיפור ממשיך להתקדם עדיין בקצב איטי, יש עוד הרבה פוטנציאל ומקווה שהוא יתן את אותותיו בעתיד הקרוב. מומלץ

 

זה הכל לשבוע הזה נתראה בשבוע הבא.
נהנתן/ם? סבלתן/ם? נשמח לשמוע על כך בתגובות .

Comments

comments

Roy Tabak
סטודנט מת"א, קורא קומיקס נלהב מילדות, מעריץ את באטמן ואלן מור. מחבב פחות את סקוט סניידר. כותב בעלילון וחלק מן הפודקסט הקלאסי קלאסיקומיקס