This Week in Gotham 01.11.16

טור שבועי שמבקר חלק מחוברות ה Bat Family  (יש פשוט הרבה יותר מדיי) הביקורות עלולות להכיל ספוילרים, הקריאה היא על אחריותכן בלבד.

השבוע: באטגירל ממשיכה להלחם באסיה ובדיטקטיב קומיקס מתאוששים ממתקפת המפלצות לקראת קרב חדש.

Batgirl #4-Beyond Burnside part 4.

Writer: Hope Larson.

Artist: Rafael Albuquerque.                                                  

Num of pages: 32.

Price: 2.99$

411640-_sx1280_ql80_ttd_

קשת הסיפור הראשונה מתקרבת לסופה בזמן שברברה נלחמת כדי לעזור לחבר מן העבר (והפעם- בסין).

הרעיון הכללי של הסיפור מתחיל להתבהר בחוברת הזאת, כמו כן התפקיד של קאי בכל העלילה הזאת- מערכת היחסים שנבנתה לאורך כל הסיפור בינו לבין ברברה מגיעה כאן למעין שיא. לצערי זה נגמר בערך כמו כל אחת ממערכות היחסים האחרות של ברברה. בסוף באטגירל תמיד מנצחת את ברברה לגבי הבחירות שלה בחיה, למרות שבאינטרקציה הזאת ההרגשה הייתה יותר בוגרת ופחות ילדותית, להבדיל מהצורה בה הוצגו מערכות היחסים של ברברה בריצה הקודמת.

ברברה הרבה יותר בוגרת וחזקה כדמות, היא לא נשבת בקסמי הגבר המוליך אותה שולל לאבדון אלא עומדת על שלה ומובילה בעצמה את כל מערכת היחסים שלה. היא יודעת מה טוב עבורה ומה רע, היא עושה בחירות משיקולים בוגרים ולא פועלת מתוך מניפולציות רגישיות. מאוד משמח לראות את ההתפתחות וההתקדמות של הדמות בין הריצות.

הבעיה העיקרית שלי עם הסיפור היא עניין האויבת, או בעצם המחסור בדמות אויב רצינית. במהלך הסיפור הכל נבנה למן עימות סופי בין באטגירל למי שכונה המורה. אולם, אין לנו ממש רקע לאותה מורה או אפילו הסברים פשוטים למה מניע אותה. התירוץ הקלוש שאנחנו מקבלים בפרק הזה של הסיפור דיי חלש ולא בדיוק יכול להחזיק כמניע רציני לפחות לדעתי. בכל שאר האספקטים של הסיפור הופ לארסון עשתה עבודה מדהימה. אבל בכל מה שנוגע לאנטגוניסט בסיפור הנוכחי זה לא מספיק.

האומנות של רפאל אלבקרקי קולעת למטרה כל פעם מחדש. הסצינות מקבלות חיים והירידה לפרטים מרשימה מאוד.

לסיכום, חוברת טובה הן מבחינה אומנותית והן מבחינת סיפור מעניין כיצד הכותר ימשיך הלאה. מומלץ מאוד.

 

Detective Comics #943- The Victim Syndicate part 1: I Saw the Devil

Writer: James Tynion IV.

Artist: Alvaro Martinez.                                                           

Num of pages: 32.

Price: 2.99$

אחרי שסיימנו עם אירוע הקרוס אובר היחסית מאכזב. גות'האם נקיה ממפלצות או לפחות ככה גרמו לנו להאמין.

הסיפור החדש של דיטקטיב מתחיל טוב, לפחות בגליון הראשון, הוא מתחיל בצורה מסתורית והסיפור מסופר תוך כדי קפיצות ופלאשבקים, דבר המוסיף לאווירת המסתורין. קבוצה של נבלים מסמנת כמטרה את תעשיות ווין. באטמן והקבוצה צריכים לעצור אותם בזמן שהם מתמודדים עם ההשלכות של ליל המפלצות ומותו של טים דרייק.

להבדיל מקשת הסיפור הקודמת, לפחות בגיליון הראשון, כמעט כל דמות מקבלת קצת מאור הזרקורים וזה נעשה בצורה מעולה. ניתן באמת להתחיל ולהבין את הדמויות, את קלייפייס וספויילר, שכמעט ולא קיבלו זמן מסך בסיפור הקודם. לשתי הדמויות יש משקל בסיפור ושתיהן מתמודדות עם קונפליקטים, קלייפייס עם משבר זהות וספויילר עם האובדן של טים דרייק. הקונפליקטים הללו רק מחזקים את הדמויות והופכים אותם למעניינות יותר. גם מערכת היחסים המשפחתית בין ברוס לקייט ממשיכה להיות טעונה וטובה. סך הכל אני יכול רק לשבח את הכתיבה של החוברת השבוע. ככה צריך לפתוח סיפור לדעתי, אנחנו מקבלים מידע אבל בדיוק מספיק כדי לשמור על הסקרנות ועל מה הולך להגיע בהמשך.

אלברו מרטינז עושה עבודה אומנותית מצויינת, הוא מצליח לצייר מעולה מספר סצינות מאוד קשות כולל כמה ספראדים מאוד מעניינים. הדגש שהוא נותן לפרטים ולבניית הסצינה פשוט מרשים.

השבוע קיבלנו התחלה של סיפור עם המון פוטנציאל, אני מקווה שטייניון ימשיך בקו הזה של מתן דגש וזמן מסך שווה כמו גם התייחסות לקונפליקטים של שאר הדמויות. מומלץ מאוד.

 

זה הכל לשבוע הזה נתראה בשבוע הבא.
נהנתן/ם? סבלתן/ם? נשמח לשמוע על כך בתגובות .

 

Comments

comments

Roy Tabak
סטודנט מת"א, קורא קומיקס נלהב מילדות, מעריץ את באטמן ואלן מור. מחבב פחות את סקוט סניידר. כותב בעלילון וחלק מן הפודקסט הקלאסי קלאסיקומיקס