יום קומיקס חדש! 4.4.2017

כל יום רביעי החנויות (הפיזיות והדיגיטליות) מתמלאות מחדש בכל טוב ובמדור הזה אנחנו הולכים לנסות לעזור לכם לברור את המוץ מהתבן.

אז בלי להרחיב בדברים בואו נראה מה השבוע מציע לנו…

Royals #1

כתיבה: אל יואינג, אמנות: ג'ונבוי מאיירס, הוצאה: Marvel

הנסיונות הבלתי פוסקים של מרוול להפוך את ה- Inhumans לזיכיון שלמישהו אכפת ממנו, אחרי ארבע שנים מכירות ירודות ופיהוקים ביקורתיים, ממשיכים. והפעם עם אל יואינג (US Avengers, Ultimates), ובחלל. בדרך כלל המילים "אל יואינג" ו"בחלל" זה כל מה שאני צריך כדי לקנות ספר (אפילו אם זה ספר טלפונים) והרעיון של להוציא את משפחת המלוכה מכדור הארץ הוא משהו שאני בעדו (פחות קרוסאוברים מטופשים)…. אבל זה בהחלט כותר שאני בספק בקשר אליו. בשלב הזה בקיום שלהם ה- Inhumans פשוט גורמים לי לרצות להתרחק מכל דבר שהם מופיעים בו.

עוד בעייתי – האמן ג'ונבוי מאיירס (teen Titans) שממשיך את הטרנד של כותבים שאני אוהב עם אמנים שמעצבנים אותי. אבל, למרות הכול, אל יואינג באופרת חלל בהשפעת ג'ק קירבי זה משוה שקשה לסרב לו…

 

Kim Reaper #1

כתיבה ואמנות: שרה גארליף הוצאה: Oni Press

קומדיית פנטזיה חדשה מבית Oni על בחורה שמגלה שהקראש החדש שלה באוניברסיטה, נערה גותית יפיפה בשם בקה, היא מלאך מוות במשרה חלקית. מסוג הרעיונות היי-קונספט סמי-היפסטרים-אבל-בדרך-טובה שהיו שם דבר בקטלוג של Oni כשההוצאה רק התחילה (Scott Pilgrim, Shark Knife) – הנסיון לאזן בין דרמת נעורים לתירוץ להכניס מכות.

שרה גארלי היא אמנית צעירה שהתרפסמה לאט בעבודות עצמאיות והוכיחה את יכולתה ככותבת קומית שנה שעברה עם הספין אוף Rick and Morty: Lil’ Poopy Superstar. זה נראה כמו אחד הכותרים המבטיחים של השנה.

 

Eleanor and the Egret

כתיבה: ג'ון ליימן, אמנות: סאם קית', הוצאה: Aftershock

משקל הצפיות על סדרת הפנטזיה המודרנית החדשה הזו, על גנבת מתוחכמת ובת הלויה בעלת הכנפיים (ויכולת דיבור מפתיעה) שלה, כבד יותר מכוכב קורס: הכותב הוא ג'ון ליימן, שסיים לפני זמן קצר ששם שנים על Chew – אחת מסדרות הקומיקס הרצות הכי טובות (ומקצועיות – ששם שנים עם אפס איחורים) שראינו בעשור הזה; האמנות מגיעה מאדת קומיקס אמיתית – סאם קית', האיש שיצר את The Maxx, כנראה סדרת גיבורי העל היחודתי ביותר של שנות התשעים ויוצר שאפתני להדהים.

זה וואחד צוות (ונחמד לראות שקית' מפתח את הסגנון המוכר שלו – האמנות פה נראית הרבה פחות גרוטסקית והעיצובים הרבה יותר חלקים ונעימים למראה מכרגיל) – השאלה הגדולה היא האם הם יכולים לעמוד בציפיות שהם יוצרים?

 

Rock Candy Mountain #1

כתיבה ואמנות: קייל סטארקס, הוצאה: Image

קייל סטארקס כתב ואייר את Sexcastle, אחד הרומנים הגראפיים הכי טובים שקראתי אי פעם – ספר על גבריות, על שינוי, על התבגרות ועל תואם-קורט ראסל שמחסל יותר אנשים משיש במדינות מסויימות בעזרת נונצ'קות לטווח ארוך. זה מטורף. זה יפיפה. אתם צריכים לקרוא את זה.

אז, בכנות, אני לא ממש צריך לדעת משהו על הסדרה החדשה שלו מעבר לעובדה שהוא כותב ומצייר אותה – אני אקנה אותה בכל מקרה. ואם אתם ממחללי הקודש שצריכים סיבות רק תדעו שזו סאגה קומית על נווד חסר בית שצריך להלחם בכל העולם החיפוש שלו אחרי הר הממתקים האגדי. יהיו מכות. יהיו צחוקים. וזה גם יגמר וגם יתחיל בדם

 

Star Wars Box Set Slipcase HC

כתיבה: קירון גילן, ג'ייסון אהרון ואחרים, אמנות: ג'ון קאסידי סאלבאדור לארוקה ואחרים, הוצאה: Marvel

אם יש לכם 350$ פנויים, הרבה מקום בדירה ורעב בלתי ניתן להשבעה למוצרי מלחמת הכוכבים Marvel מציעים לכם קוספה מלאה בקומיקסים – העיבודים הגראפיים לשבעת הסרטים המרכזיים בסדרה פלוס קשתות הסיפור הראשונות שלהם כולל סדרת Star wars של ג'ייסון אהרון וג'ון קאסידי, הספין אוף של Darth vader של גילן ולארוקה ועוד כמה דברים נחמדים (פחות או יותר) – הכל בכריכה קשה.

בכנות – זה הרבה מעבר לתקציב הקומיקס החודשי שלנו ועד כמה שחלק מהסדרות האלו טובות קשה להצדיק סיבה כלשהי לשלם על משהו כולל את המילים The Phantom Menace.

 

Comments

comments

תום שפירא on Facebook
תום שפירא
אני כאן כדי לבקר קומיקס וללעוס מסטיק. ונגמר לי המסטיק.