יום קומיקס חדש! 19.04.2017

כל יום רביעי החנויות (הפיזיות והדיגיטליות) מתמלאות מחדש בכל טוב ובמדור הזה אנחנו הולכים לנסות לעזור לכם לברור את המוץ מהתבן.

אז בלי להרחיב בדברים בואו נראה מה השבוע מציע לנו…

Shaolin Cowboy: Who'll Stop The Reign #1

כתיבה ואמנות: ג'ף דארו, הוצאה: Dark Horse

אין לך אמן כמו ג'ף דארו (Big Guy and Rusty, Hard Boiled) – אשף הפרטים הקטנים שהופך כל דף, כל פאנל, למלאכת מחשבה אינסופית של עומק מכני והומור. חוברת טיפוסית של האיש מכילה יותר קווים ומאמץ מקריירות שלמות של אמנים אחרים.

ועכשיו הוא חוזר, לצייר ולכתוב, את הדמות האישית שלו – נזיר שאולין שממעיט במילים אבל מרבה באלימות שחי לו בעולם כל כך מוזר וכל כך קשה. במיני סדרה החדשה השאולין קאובוי מוצא עצמו על הדרך לגהנום – והדבר היחיד שנורא יותר מהדרך זה האוייב הוותיק שנמצא בסופה.

יהיה כיף, יהיה מצחיק, יהיה אלים, יהיה מרשים. בקיצור – יהיה שאולין פאקינג קאובוי

 

The Filth

כתיבה: גרנט מוריסון, אמנות: כריס ווסטון וגארי ארסקיין, הוצאה: Vertigo / DC Comics

הוצאה מחודשת למותחן המיסטי והחידתי של גרנט מוריסון וכריס ווסטון על השמוק הבריטי הטיפוסי גרג פילי שהוא בעצם, כך מסתבר, נד סלייד – הסוכן הכי חשאי והכי מסוכן של היד, ארגון המרגלים ש"מנגב את התחת של העולם" (נפטר מכל איש או ישות שעשויים לאיים על הסטטוס קוו). או שאולי גרג הוא סתם תהוני בודד שמדמיין את כל העסק.

בין לבין יש וירוסים בדמות אנוש, קופים סובייטים עם אצבע קלה על ההדק, רוצחים סדרתיים שזמן הוא הנשק שלהם ועולמות בתוך עולמות בתוך עולמות. The Filth הוא יצירה מפולאה וקשה על מקום האדם בתוך המכונה החברתית והניסיון שלנו לעצב את העולם בזמן שהוא מעצב אותנו – מומלץ בחום לכל מי שמחפש לפתוח את האופקים (בתנאי שאלימות גראפית ומינית לא מפריעה לו, זה בהחלט לא קומיקס לילדים).

ולמקרה שאתם נשארים עם שאלות פתוחות לגבי טבע החיה…. אפשר פשוט לרכוש מדריך קטן ויעיל שמסביר (כמעט) הכול

 

Soupy Leaves Home

כתיבה: ססיל קאסטלוצ'י, אמנות: חוזה פימיאנטה, הוצאה: Dark Horse

מה יש לעולם הקומיקס מנוודים חסרי בית? בקושי סיימנו להתרגש מאופוס הנוודים Rock Candy mountain והנה רומן גרפי חדש על נערה שבורחת מהבית, מסווה את עצמה בתור נער בסם סופי ומצטרפת לנווד אחר לתור את ארה"ב של ימי השפל הכלכלי.

טוב, האמת שמבחינת ז'אנר (סיפור מסע לכל המשפחה) זה כנראה די שונה מקומדיית האקשן המטורפת שהיא Rock Candy Mountain. הצוות היצירתי אמנם עדין לא כוכבי על אבל הם כבר הספיקו להרשים בעבר: קסטולוצ'י כותבת כרגע את הלהיט האלטרנטיבי Shade the Changing Girl (הסדרה הכי טובה מאימפרינט הצעיר Young Animal) בעוד פיאמנטו מחזיק היסטוריה מרשימה של רומנים גרפיים אלטרנטיביים כולל The Leg המוערך ביקורתית.

זו גם אחד הדוגמאות הטובות של איך לשווק קומיקס לצעירים – בגדול (יותר ממאתיים עמודים) ובזול (רק 12 דולר). בהחלט שווה הצצה.

 

Roughneck

כתיבה ואמנות: ג'ף למייר, הוצאה: Gallery Books

רומן גראפי חדש מאת ג'ף למייר – האיש הכי עסוק בתעשיית הקומיקס (Moon Knight, Royal Family, AD: After Death) שמצליח איכשהו לשמור על איכות גבוהה באמנות ובכתיבה למרות שהוא עושה ג'גאלינג של חצי תריסר פרוייקטים בכל רגע נתון. פשוט מכעיס. מעניין אם הוא עשה עסקה בצומת דרכים….

בכל אופן, הסיפור מחזיר אותנו לטריטוריה המוקדמת בקריירה שלו – סיפור אנושי באזור קנדה (ראו גם – Essex County), הפעם על אח ואחות שמחליטים לברוח ביחד לשממה הקנדית אחרי שהעולם דפק אותם פעם אחת יותר מידי. בשלב הזה בקריירה שלו השם של למייר הוא די המלצה בפני עצמה (לפחות תבחום הפרוייקטים האישיים – עבודת גיבורי העל שלו נוטה להציג יותר עליות וירידות), זה כנראה לא הפרוייקט שלו שצריך להתחיל איתו אבל לחובבי האיש זה תהיה עוד מנה מספקת.

 

American Barbarian Complete Series TPB

כתיבה ואמנות: טום סיולי, הוצאה: IDW

סדרת הפנטזיה העצמאית של טום סיולי, מחווה לשני הדברים האהובים עליו (ג'ק קירבי וסדרות מצויירות זולות והצעצועים עליהן הן מבוססות), על לוחם ברברי בעתיד פוסט-אפוקליפטי שיוצא לנקום את הרצח של אחיו בידי Two-Tank-Oman הנוראי (הוא מומיה עם טנקים במקום רגליים, אני לא צוחק לשניה).

העלילה היא תירוץ מצויין לסיולי להתנסות בבניית עולם מטופרת לחלוטין ובעבודה טכנית מרשימה שמשמלבת כל מיני טכניקות ורעיונות אוונגארדיים בקומיקס שנראה, במבט ראשון, כמכוון אך ורק לבני שבע ולמבוגרים על כרס ונוסטלגיה  אבל מתגלה כיצירה אינטלקטואלית מהמעלה הראשונה.

וחוץ מזה יש מכות ודינוזאורים ועוד קצת מכות.

 

World of Tanks TPB

כתיבה: גארת' אניס, אמנות: קלרוס אזקוורה, פ.ג. הולדן, הוצאה: Dark Horse

למרות שהיא מבוססת על משחקי מחשב סדרת המלחמה הקצרה הזו התבררה כשהקעה לא רעה בכלל – גארת' אניס על קומיקס מלחמה, גם כשהוא כותב על אוטומט ובשביל לממן את חשבון הבארים שלו, תמיד שווה מבט ועם ידיים אמנותיות וותיקות ואיכותיות כמו קרלוס אזקוורה (Judge Dredd) ופ.ג. הולדן (Battlefields) האמנות מצליחה למצוא את האיזון בין יופי לפונקציונאליות סיפורית. זה קומיקס מיוצרים שיודעים את העבודה ועשים אותה.

העלילה, צוות טנקים בריטי בזמן מלחמת העולם השניה מגלה שהם קיבלו בטעות טנק אימונים שפגיע לחלוטין לאש האוייב אבל נע הרבה יותר מהר מכל דבר בשדה (דרך די אלגנטית להעביר את המכניקות של משחקי מחשב לקומיקס סיפורי), היא סיפור מלחמה גנרי עם בדיוק סוגי הדמויות שאתה מצפה למצוא (הסמל הוותיק, הקצין החדש, החייל שרוצה להוכיח את עצמו). אבל יש סיבה שהדמויות האלו בסוג הסיפור הזה חוזרות ומופיעות – כי זה עובד, וכי אנחנו אוהבים את זה.

 

 

 

Comments

comments

תום שפירא on Facebook
תום שפירא
אני כאן כדי לבקר קומיקס וללעוס מסטיק. ונגמר לי המסטיק.