שומרי הגלקסיה – מאיפה מתחילים?

ב-2.5 יגיע לבית הקולנוע הקרוב לביתכם אחד הסרטים המצופים ביותר של השנה "שומרי הגלקסיה חלק שני". הסרט הראשון התקבל על ידי מעריצים ומבקרים בחיוביות חסרת תקדים ונחשב עד היום לאחד הסרטים המשובחים ביותר של מארוול בפרט וגיבורי על בכלל.  כדי להכין אתכם לסרט ההמשך אנחנו כאן בעלילון בררנו את הקומיקסים הכי טובים של שומרי הגלקסיה לאורך השנים, הנה כמה שאתם ממש לא רוצים לפספס…

Annihilation+ Annihilation Conquest

כתיבה: דן אבנט ואנדי לאנינג, אמנות: קוו ווקר, סקוט קולינס, אריאל אולבטי ואחרים

שני האירועים הטובים ביותר של מארוול בשנות האלפיים. איורעים אפיים אלו מהווים את נקודת הפתיחה של היקום הקוסמי המודרני של מארוול והתחלתם של קבוצת שומר הגלקסיה המודרנית. Annihilation מאגד בפעם הראשונה מזה עשורים את רוב האלמנטים הקוסמיים של יקום מארוול, מ-Nova, דרך הגולש הכסוף, גלקטוס ו-Super Skrull, אמפריית הקריי ורונן המאשים וכמובן ת'אנוס.  כל אלו מתאחדים על מנת להלחם בכח פולש מה-Negative Zone ובראשם Annihilus. לאחר ההתמודדות עם פפלישה זו כח נוסף מאיים על הקוסמוס ב-Annihilation Conquest העונה שלם Phalanx.

כל אירוע מורכב בחצי תריסר מיני סדרות ומיני סדרה מרכזית אשר קושרת את כולן ביחד בצורה יוצאת מגדר הרגיל. כל מיני סדרה עוקבת אחר דמות מפינה אחרת ביקום הקוסמי, כל אחת עם המטענים והחולשות שלה אך לכל אחת תפקיד משמעותי בהתקדמות הסיפור. בעידן שבו Tie-Ins נחשבים כמגרעה לסיפור הכולל, באירועי Annihilation אין מיני סדרה מיותרת, לכל חוברת יש מטרה ומהווה חלק חשוב בפאזל. במארוול זה דבר נדיר.

ההפתעה הגדולה ביותר היא שבתור קוראים אנו מזדהים ועומדים מאחורי הדמויות הכי לא צפיות כמו Super Skrull, רונן המאשים, דראקס המשמיד(בעידן שלפני הסרטים בקושי ידעו מיהו),הדמויות מפתחות רבדים עמוקים ומוטיבציות שונות שטרם נתקלנו בהן בסדרות אחרות.

חוץ מסיפור מעולה וביצוע מושלם, אירועים אלה מהווה את סיפור המקור של קבוצת שומרי הגלקסיה מודרנית והיא קריאת חובה לכל מעריץ.

 

Drax the Destroyer: Earth fall

כתיבה: קית' גיפן, אמנות: מיטצ' ברטווייזר ובראין ריבר

אחת ההפתעות הגדולות בסרט "שומרי הגלקסיה" היתה הדרך שבה ג'יימס גאן הפך את דראקס, אשר מגולם על ידי המתאבק לשעבר דייב בטיסטה, לדמות הומוריסטית שמצליחה לגוב את ההצגה בכל בדיחה אך יחד עם זאת להוות דמות מאוד טרגית שכל אחד יכול להתחבר למניעים שלה. הרבה ממה שאנחנו קיבלנו ונמשיך לקבל על המסך מגיע מהסדרה Drax The Destroyer: Earth Fall.

הסיפור עוקב אחר תחייתו המחודשת של דראקס. דראקס המקורי היה גרסא מגוחכת של ההאלק, עם חד העיצובים הנוראיים ביותר שנראו במארוול. דראקס המודרני כפי שמוצג במיני סדרה הזו חוזר לחיים לאחר שהוא ומשפחתו נהרגו על ידי ת'אנוס. לאחר שחזר לחיים בתור רוח הנקמה, שכל ייעודה הוא לנקום ולהרוג את ת'אנוס, דראקס מוצא עצמו כאחד הניצולים היחדים של התרסקות ספינת חלל המהווה בית כלא קוסמי. יחד עם דראקס מגיעים חלק הפושעים הכי גדולים בלקסיה ועל דראקס לעצור אותם ועל הדרך  לקחת תחת חוסותו ילדה צעירה אותה הוא מחשיב לבת האבודה שלו.

הסדרה היא הצגה מושלמת של דרקס המשמיד בגרסתו החדשה והמודרנית כדמות מלאה בהומור, טרגדיה, עומק וכן הוא מוריד כמה וכמה ראשים על הדרך. כי זה דראקס בכל זאת.

 

(2008-2010)Guardians of the galaxy

כתיבה: דן אבנט ואנדי לאנינג, אמנות: ווס קרייג, פול פלטייר, בראד ווקר ואחרים

 

ההרצה הדפיניטיבית של שומרי הגלקסיה. בשנת 2008 אנדי לנינג ודן אבנט לקחו את השם של קבוצת גיבורי העל הקוסמית של שנות השישים והשבעים והפכו אותה לשלהם. לאחר אירועי Annihilation Conquest, פיטר קוויל החליט לקחת גישה יותר פרו אקטיבית לשמירה על הגלקסיה מאיומים קוסמים והקים את קבוצת שומרי הגלקסיה אשר מנתה את רוקט רקון, קוואסר, אדם וורלוק, דראקס, סטאר לורד וכמון גרוט. שומרי הגלקסיה נלחמו למול אויבים רבים כמו Church Of Tuth, ת'אנוס ועד היישר מבסיסם ב-Knowhere.

היופי בסדרה הזו היא שהיא היתה מנותקת מרוב ההמשכיות הרגילה של מארוול באותה התקופה, מנותקים מאירועי Civil War, הסדרה הפכה לבסיס להתרחבות היקום הקוסמי של מארוול דרך קשתות סיפור כמו War Of Kings, אשר השפיעו על היקום של מארוול לא פחות משאר האירועים אך הרגישו כמו עלילות סגורות וחלק מסיפור רחב יותר בעל כיוון ומטרה סופית.

כיום מארוול הדפיסה את ההרצה (המונה כ-25 חוברות) בשני אוספים גדולים. אם אתם מחפשים את הקומיקס שנתן השראה לאחד מסרטי מארוול המצליחים ביותר בכל הזמנים, זה הקומיקס בשבילכם.

, r Of Kings'סיס להתרחבות היקום הקוסמי של מארוול דרך קשתות סיפור כמו ים קוסמים והקים את קבוצת שומרי הגלקסיה אשר מנתה את רוקט רקו

The Thanos Imperative

כתיבה: דן אבנט ואנדי לאנינג, אמנות: מיגל ספולואדה

למרות שהוא עומד כאירוע בפני עצמו, The Thanos Imperative נחשב לקשת הסיפור האחרונה בריצה המדהימה של אנדי לנינג ודן אבנט על שומרי הגלקסיה. הקונספט של הסיפור די פשוט (או שלא), יש יקום במולטיוורס בו אין מוות, החיים ניצחו, מעין יקום סרטני שלא מפסיק לגדול. כתוצאה מהמלחמות הקוסמיות שתקפו את קוסמוס יצרו פתח ליקום זה להשתלט על היקום שלנו ושומרי הגלקסיה מחליטים להלחם ביקום הזה על ידי הבאת המוות, או יותר נכון מי שסוגד למוות אל אותו יקום הרי הוא ת'אנוס.

העלילה מתחילה במהירות שיא ורק ממשיכה להגביר את הקצב. הסיפור קופץ בין סיטואציות, אירועים ודמויות אך הכל מרגיש מוכר וטבעי שכן אם היקום היה נתקף על ידי יקום אחר, כנראה שהדברים לא היו מובנים והיה כאוס מוחלט.

האירוע לוקח המון קונספטים שנתקלנו בהם לאורך עידן הזהב של היקום הקוסמי (אשר התחיל ב-Annihilation), סוגר המון קשתות סיפור שהתחילו בסדרות הקודמות ומביא את העלילה שרצה על פני שומרי הגלקסיה, נובה ועוד לסיום וכאן נובעת הבעיה העיקרית שלו. אל תגיעו לסיפור הזה מבלי לעשות שיעורי בית. הסיפור עושה מעט על מנת להסביר איך כל דמות הגיעה לנקודה בה היא נמצאת ולכן כדאי לקורא את הסיפור כקשת האחרונה בריצה של שומרי הגלקסיה.

סוף הסיפור בהחלט ישאיר אתכם בשוק והוא הבסיס לחלק מהאירועים הגדולים של מארוול בשנים האחרונות כמו Original Sin ו-Infinity.

 

Rocket Raccoon: A Chasing Tale

כתיבה ואמנות: סקוטי יאנג

אחרי ש"שומרי הגלקסיה" יצא לאקרנים ב-2014 וזכה להצלחה מסחרית וביקורתית, לא היה קשה לצפות שמארוול יצאו בליין סדרות שלא רק יחזיר את שומרי הגלקסיה למרכז הבמה כקבוצה, אלא סדרות סולו שיבליטו כל דמות ואת הסיבות שאהבנו אותן כל כך על המסך. מתוך כל הסדרות הללו(Guardians of the Galaxy, Star Lord, Drax, Gamora ועוד) Rocket Raccoon היא המבדרת והמשובחת ביותר.

רוקט מבין שהוא לא היחיד ממינו והוא נפרד מהקבוצה על מנת לראות אם יש עוד כמוהו. הסיפור, אשר נכתב ואויר על ידי סקוטי יאנג, עוקב אחר רוקט אשר מופלל ברצח על ידי דביבון חלל אחר אשר עושה דברים נוראיים בשמו. כתוצאה מכך רוקט וגרוט בורחים מרשויות החוק בזמן שהם מנסים למצוא פתרון לתעלומה.

כל החוברת בריצה של יאנג מלאה בסגנון הכל כל מיוחד שלו וכתוצאה מכך הסיפור זורם מצוין להפליא, הסיפור מלא בהומור, כפי שנצפה לראות בקומיקס שמשוחרר פוסט שומרי הגלקסיה וזוהי הנקודה המושלמת להתחיל לקרוא קומיקס של רוקט וגרוט אם כרגע יצאת מבית הקולנוע.

 

"שומרי הגלקסיה חלק שני" יצא לאקרנים ב-2.5.2017

נהנתם מהכתבה? מעוניינים בעוד? תרומה קטנה לבלוג תאפשר לנו יותר זמן פנוי לקרוא ולכתוב על קומיקס

Comments

comments

עופר זעירא
סטודנט מתל אביב, מתחיל ומפסיק לסירוגין תהליך גמילה מקומיקס יותר מ- 5 שנים בטענה כי "אני יכול להפסיק מתי שאני רוצה".