יום קומיקס חדש! 26.04.2017

כל יום רביעי החנויות (הפיזיות והדיגיטליות) מתמלאות מחדש בכל טוב ובמדור הזה אנחנו הולכים לנסות לעזור לכם לברור את המוץ מהתבן.

אז בלי להרחיב בדברים בואו נראה מה השבוע מציע לנו…

Aliens: Dead Orbit #1

כתיבה ואמנות: ג'יימס סטוקו, הוצאה: Dark Horse

מי היה מאמין שבשנת 2017 אחת הסדרות הכי מצופות שנוכל לקבל היא סיפור נוסף בזיכיון הסחוט-יותר-מלימון-משומש של הנוסע השמיני? בטח שלא עבדכם הנאמן!

אבל ברגע שהודיעו שהמאסטר ג'יימס סטוקו יכתוב ויצייר מיני-סדרה על מהנדס שצריך לשרוד מתקפה על תחנת החלל שלו מצד כוח לא ידוע (לא ידוע לו, כאילו. אנחנו קראנו את הכותרת ויודעים שאי.טי נמצא במרחק שנות אור). סטוקו הציג בעבר הצטיינות בלקחת זכיונות עם וותק של עשרות שנים (כמו גודזילה) ומציאת זווית חדשה ומעניינת להצגת הסיפור שלהם. האיש הוא גם אמן מהמעלה הראשונה – מצטיין בירידה לפרטים הקטנים ביותר, בניית עולם מצויינת ובסצנות אקשן יצירתיות וקינטיות.

חובה לקריאה.

 

There's Nothing There

כתיבה: פטריק קינדלון, אמנות: מריה לובט, הוצאה: Black Mask

סדרת אימה חדשה שעוסקת בסלבריטיאית-רשת שמוזמנת למסיבת-אורגיה פרועה ומגלה שלמארחים יש קשרים לא רק בחברה הגבוהה אלא גם בעולם התחתון. ועכשיו היא צריכה לברוח.

אני חייו להודות שהתיאור של הפרוטגוניסטית לא עושה לי את זה יותר מידי – הצגה שטוחה של סוג האנשים שעשוים את הונם מאינסטגרם וטוויטר כבר הפכה לקלישאה סאטירית (Snotgirl של בראיין לי אומאלי הראתה כמה קל לפשל בתחום הזה). הרעיון של אימה שנובעת ממפגש של הון ישן עם הון חדש קצת יותר מעניינת – והמוכנות של הוצאת Black Mask להסתכן עם צוותי יוצרים לא מוכרים הובילה לכמה הפתעות נעימות במיוחד בשנים האחרונות (Kim & Kim, We can Never Go Home Again).

משהו לשים אליו לב

 

Young Justice Volume 1

כתיבה: פיטר דיוויד, אמנות: טוד נוק, הוצאה: DC

הו אלוהים! אני לא מאמין שזה חוזר לדפוס אחרי בערך שני עשורים של העדרות. זה נס – אולי ישו יצוץ שוב בסופ"ש….

סדרת גיבורי העל הצעירים של פיטר דיוויד וטוד נוק היוותה אמנם השראה לסדרה המצויירת המוערכת אבל הטון היה הרבה יותר קומי באופיו (מתבקש עם פיטר דיוויד בשיאו הסרקסטי) ואוייבים הרבה יותר ביזאריים באופיים. מה שמתחיל כשיתוף פעולה לא מכוון בין רובין, סופרסבוי ואימפולס (שמבלים יותר זמן בלהתווכח ולהחליף שנינויות מאגרופים) הופך מהר לסאגה קבוצתית מרשימה שמערבת גיבורים צעירים מכל פינה אפשרית של יקום DC עם עלילה זורמת ואמנות כיפית וצבעונית.

זה פשוט כיף קלאסי לקריאה וטובה לראות אותו חוזר לקהל חדש וצעיר (שבתקווה יעריך אותו מספיק כדי לראות את כל הסדרה מודפסת מחדש)

 

Hostage HC

כתיבה ואמנות: גאי דליזל, הוצאה: Fantagraphics

גאי דליזל הוא קרטוניסט ואנימטור שנע ונד ברחבי העולם עם אשתו (שעובדת ברופאים-ללא-גבולות) ומנצל את הזזדמנות כדי לכתוב ספרי זכרונות והתרשומות מכל הנקודות החמות בגלובוס בהם הוא מבקר. התוצאה היא בבליוגרפיה מרשימה של קומיקסים אישיים שמתארים את החיים שלו בקוריאה (Pyongyang), סין (Shenzen) ואפילו ישראל (Jerusalem) באבחנות קטנות וחדות של מתבונן מבחוץ.

בספר האחרון שלו הוא חורג מהנסוחה לספר סיפור של מישהו אחר לגמרי – כריסטוף אנדרה שנחטף בשנת 1997 באזור הקווקזים והחוזק כבן ערובה במשך שלושה חודשים. זה סיפור עם פוטנציאל להיות מרתק, אבל כזה שידרוש מיומנות רבה להעביר מבחינה סיפורית – מה בדיוק אפשר לעשות עם בנאדם שנמצא כפות בחדר אחד (פחות או יותר) למשך רבע שנה.

 

Kaijumax: Season 2

כתיבה ואמנות: זאנדר קאנון, הוצאה: Oni Press

כשהיא רק הוכרזה סדרת הכלא-למפלצות-ענקיות של זאנדר קאנון נראתה כמו משהו קומי לחלוטין – הסגנון הקריקטורי והעיצובים שקרצו לחמישים שנות אנשים-בתחפושת-מפלצת-זולה על מסך הקולנוע גרמו לכל העסק להראות כמו בדיחה חד פעמית. במקום זאת קיבלנו סיפור עם טון הומוריסטי אבל בעל לב רציני: אלקטרוגור הוא אב מודאג שרק רוצה הלאכיל את המשפחה שלו ומוצע עצמו חולק בית סוהר עם כמה מהפושעים הכי גורעים על כדור הארץ רק בגלל שהמשפחה שלו היא מפלצות חשמליות ענקיות ושהאוכל שלהם מורכב בעיקר מנשורת גרעינית.

בעונה הראשונה הוא ניסה בעיקר לברוח ו(ספויילר) בעונה השניה הוא מנסה בעיקר להשיאר חופשי כאשר כל רשויות החוק (שחמושות ברובוטים ענקיים). בבית הכלא קייג'ומאקס העניינים לא שקטים – נסיונות הבריחה המצולחים העירו שדים ממרבצם וכולם נמצאים תחת איום של ביקורת וסגירה – בעוד סוהרים נואשים מתמרנים את עצמם למשרות חדשות והמנהל עושה כל מה שאפשר כדי למנוע מכל העסק להתפוצץ.

עוד בנמצא – ראפ תת-מימי, מפלצות משתלבות, ילדים יפנים מעצבנים והרובוטית הכי טראגית בהיטוריה.

 

נהנתם מהכתבה? מעוניינים בעוד? תרומה קטנה לבלוג תאפשר לנו יותר זמן פנוי לקרוא ולכתוב על קומיקס

Comments

comments

תום שפירא on Facebook
תום שפירא
אני כאן כדי לבקר קומיקס וללעוס מסטיק. ונגמר לי המסטיק.