יום קומיקס חדש! 10.5.2017

כל יום רביעי החנויות (הפיזיות והדיגיטליות) מתמלאות מחדש בכל טוב ובמדור הזה אנחנו הולכים לנסות לעזור לכם לברור את המוץ מהתבן.

אז בלי להרחיב בדברים בואו נראה מה השבוע מציע לנו…

MediSin #1

כתיבה: ג'ף דייר, דיוויד ברהאם, הוצאה: Action Lab

פרוייקט הקיקסטארטר על קבוצת מקצוענים רפואיים (בעיקר מנתחים אבל לא רק) שמוצאים עצמם עובדים בכפיה בשביל להציל נבלי-על בזמן לחימה מקבל עכשיו הוצאה רשמית (לא ממש ברור אם זו סדרה רצה – הפרוייקט המקורי כלל רק שלוש חוברות למיטב זכרוני).

בצירוף מקרים לא מפתיע עבדכם הנאמן תמך בפרוייקט ואפילו קרא את החוברת הראשונה וממה שזכור לי זה פרוייקט חביב עם קונספט טוב שלא ממש מתגשם, לפחות בעשרים עמודים הראשונים, זה אולי מסוג הרעיונות שדווקא יעבדו טוב יותר ביקום משותף דוגמת Marvel או Valient שבו הדמויות בסדרה יכולות לעמוד ברקע בזמן שגיבורים ונבלים מפורסמים מחליפים מכות – יש אימפקט שונה לרופא שמנסה להציל את הגובלין הירוק מאשר לרופא שמנסה להציל את לורד-גולגולת-השביעי.

אבל….. זה קונספט ממש מגניב וערכי ההפקה של הסדרה, מהאמנות דרך העיצוב, היו ממש גבוהים יחסית לפרוייקט קיקסטארטר. נכניס את זה לערמת ה"אולי"…

 

Rocket #1

כתיבה: אל יואינג, אמנות: אדם גורהאם, הוצאה: Marvel

סרט חדש של שומרי הגלקסיה אומר, כמובן, מבול של מיני-סדרות וסיפור בכיכוב כל מי שמופיע בסרט בתקווה לשכנע כל זעטוט שנכנס לחנות בתקווה לקנות פופ של בייבי גרוט לרכוש גם מנוי של ארבע דולר כל חודש ל-20 עמודי קומיקס ואז לבטל את הסדרה תוך פחות מחצי שנה של גסיסה כואבת.

כן, הייתה סדרה חדשה של רוקט שיצאה לאור בתופים ובמחולות רק בתחיל תהשנה הנוכחית, אבל במרוול איבדו את היכולת לספור מעל מספר האצבעות שלהם ולכן כל דבר חייב להיות מחודש תוך עשר חוברות או פחות! הצוות היצירתי הוא מהמעלה הראשונה (אל יואינג הוא אחד הכותבים האהובים עלינו, בנאדם נחמד וממזר נאה למראה) וקונספט של סיפור שודים בכיכוב המנאייק הפרוותי הוא בכלל לא רע בתיאוריה. אבל…. למה להיקשר כאשר ברור שכל העסק יגמר תוך כמה חודשים בלי לסגור את הקצוות העלילתיים?

 

Bug: The Adventures of Forager #1

כתיבה: לי אלרד, אמנות: מייקל אלרד, הוצאה: Young Animal / DC

משפחת אלרד מצרפת כוחות כדי להחזיר לחיים את אחת הדמויות המשניות של ג'ק קירבי – פורג'ר, ה"חרק" שחי מתחת לערים המעופפות של האלים החדשים (אוריון, דארקסייד – כל החברה האלו) שמוצא עצמו פתאום במרכז תשומת הלב הקוסמית כאשר הוא מתערב במרדף אחרי מתחת נדירה שיכולה לשנות את מרקם המציאות, במיני סדרה חדשה שמרחיבה את העולם הקוסמי של DC ויוצאת דרך התת-הוצאה הצעירה Young Animal.

הדעות חלוקות – מצד אחד האלים החדשים הוא קונספט מאוד ג'ק קירבי ברוחו שנסיונות של יוצרים אחרים להחזיר אותו נתו להיות איפשהו בין כישלון מביך לשעמומון מפהיק (הרעיון של אלים בתור חייזרים שמתערבים בגורל האנושות קשור מאוד לשנות השבעים ולרעיונות של אריך פון דניקן, רעיונות שאיבדו את הפופלאריות שלהם מזמן) עם מעט מאוד יהלומים. מצד שני – אם כבר לעשות מופע מחווה לקירבי מייק אלרד הוא הבחירה השניה המתבקשת (מיד אחרי טום סיולי) עם שילוב בין אמנות בהשפעת pop-art לרטרו-מכוון, זה מסוג הסיפורים שדורשים מחווה מסויימת לעבר בצורת ההגשה שלהם אם כבר טורחים לעשות אותם.

 

Regression #1

כתיבה: קולין באן, אמנות: דני לקארט, הוצאה: Image

אלוהים! עברנו כמעט שבועיים בלי שתוכרז סדרת פנטזיה / מד"ב חדשה מבית Image עם כותר חידתי של מילה אחת. תת-ז'אנר עמוס כמעט כמו פרוייקט-חדש-של-קולין-באן (הכותב השני הכי עסוק בקומיקס אחרי צ'ארלס סול) – איש שי לו כשרונות לא מעטים אבל כזה שמפיק כל כך הרבה תוכן שאתה מתחיל לשכוח על מה בדיוק אתה מנוי בכול רגע נתון.

בכל אופן – מה שיש לנו פה זו תעלומה על טבעית על בחור בשם אדריאן שמחליט לנסות טיפול חדשני בנסיון להרפא מהסיוטים שממלאים את לילותיו – הוא הולך לנסות ולחיות מחדש את החיים הקודמים שלו וכצפוי הטיפול עובד והוא נרפא במהרה הוא נחשף לעולם של קונספירציות וקסמים שמאיים למוטט את המציאות כפי שאנחנו מכירים אותה

 

The complete Battlefields Volume 2

כתיבה: גארת' אניס, אמנות: פ.ג. הולדן, קרלוס אזקוורה, רוס ברואן, הוצאה: Dynamite

אסופה מחודשת לכמה מיני-סדרות של סיפורי מלחמה פרי עטו של גארת' אניס (האיש שמחזיק את כל ז'אנר קומיקסי המלחמה פחות או יותר לבד) עם כמה אמנים בפרופיל די גבוהה יחסית להוצאה מינורית כמו Dynamite: קרלוס אזקוורה הוותיק (היוצר של Judge Dredd) מופיע, ויחד איתו רוס ברואן שמעלה פרופיל לאחרונה עם כמה סדרות קומיות גסות ופ.ג. הולדן (World of Tanks) המצויין כתמיד.

כצפוי מאוסף מלחמתי של גארת' אניס מצאו פה סיפורים על אומץ גברי תחת אש, על החברות של החייל הפשוט ועל הבוגדנות של המפקדים מאחרוי הקווים – יש סיפורים על צוות טנקים עמוק בעורף האויב, חוליית מפציצים אוסטרלית בזמן מלחמת העולם השניה ו, הכי מעניין, סיפור בהשראת "מכשפות הלילה" – הטייסת הנשית-לחלוטין של הרוסים שעמדה מול מכונת המלחמה הנאצית בחזית המזרחית.

זה אולי נשמע קלישאי אבל אניס יודע להפיך חיים בסיפורים ובדמויות המוכרות וצוות האמנים שעובד איתו פה הוא מהמעלה הראשונה. מומלץ בחום.

 

 Atomic Blond (The Coldest city)

כתיבה ואמנות: אנתוני ג'ונסטון, הוצאה: Oni

האנשים הטובים ב- Oni Press בבעיה: רומן גראפי וותיק שלהם קיבל, אחרי שנים, אור ירוק קולנועי ואפילו את הפצצה שרליץ ת'רון בתפקיד ראשי. בדרך כלל סרט זה דבר טוב לרומן גראפי – אפילו אם העיבוד מחורבן (Wanted) תהיו בטוחים שתהיה קפיצת מכירות קטנה.

א ב ל – במקרה הזה הסרט שינה לא רק את השם (מ"העיר הקרה" ל"בלונדינית אטומית") אלא גם, לפי הטריילר, כמעט כל דבר שקשור למקור מלבד העלילה הבסיסית. Coldest city הוא מותחן ריגול איטי ואפור סטייל ג'ון לה קארה על מרגלת בריטית שנשלחת למצוא נכס עבוד בברלין לקראת התפוררות החומה וסוף המלחמה הקרה – יש הרבה דיבורים וסצנות פארנואידיות והכל מוצג בשחור ולבן מינורי (ג'ונסטון הוא מאייר סביר אבל לא מלהיב במיוחד). הסרט, לעומת זאת, נראה כמו פצצת אנרגיה ציבעונית רווי באלימות מסוגננת סטייל ג'ון וויק.

הפתרון – לשנות את השם, לתקוע את שרליץ על הכריכה ולקוות שמיעוט של אנשים יחזרו לחנות בזעם בשביל לבקש את הכסף חזרה.

Comments

comments

תום שפירא on Facebook
תום שפירא
אני כאן כדי לבקר קומיקס וללעוס מסטיק. ונגמר לי המסטיק.

תגובה אחת בנושא “יום קומיקס חדש! 10.5.2017”

סגור לתגובות.