יום קומיקס חדש! 17.5.2017

כל יום רביעי החנויות (הפיזיות והדיגיטליות) מתמלאות מחדש בכל טוב ובמדור הזה אנחנו הולכים לנסות לעזור לכם לברור את המוץ מהתבן.

אז בלי להרחיב בדברים בואו נראה מה השבוע מציע לנו…

Grrl Scouts: Magic Socks #1

כתיבה ואמנות: ג'ים מהאפוד, הוצאה: Image

שני דברים שלא ראינו נצח וחצי – פרוייקט חדש של ג'ים מהאפוד והמשך עלילותיהם של סוחרות הסמים השכונתיות החביבות.

מהאפוד היה מהאמנים האלטרנטיביים הבולטים של שנות התשעים – הסגנון החצי סקצ'י חצי בהשפעת גרפיטי שלו התאים כמו כפפה לשני המיני-סדרות הראשונות של Grrl Scouts – על שללוש שותופת לדירה שהן גם סוחרות סמים וגם לוחמות חופש נגד השלטון התאגידי הנוראי של…. אה…. חברת נייקי? (תראו, זה היה מזמן, היה קשה למצוא רשע תאגידי טוב לפני ההשתטולת של אפל וגוגל).

אז עכשיו הן חוזרות לעוד הרפתקאת אקשן פסיכדולית שבה העלילה חסרת משמעות כי אנחנו בעיקר כאן כדי לראות את מהאפוד מצייר מכות ושטויות, משהו שהוא היה ממש טוב בו ורק השתפר עם הזמן – אני מת על הסגנון החדש שלו שמראה יותר אבסטרקטיות וצבעי ניאון (בלתי אפשרי להתבלבל בינו לבין כל אמן אחר).

 

Luke Cage #1

כתיבה: דיוויד ווקר, אמנות: נלסון בלייק השלישי, הוצאה: Marvel

היי – סדרה חדשה של לוק קייג'! עברו כמעט חמש דקות מאז שראינו אחת. ובאופן חצי-מפתיע דיוויד ווקר, האיש שהיה אחראי ל Power man and Iron Fist שנסדרה לפני יומיים בערך, נשאר לסדרה חדשה שנפטרת מהקונג פו נודניק ו, כך נראה, מרוב חוש ההומור לטובת הרפתקאת אקשן רצינית יותר שלוקחת את קייג' לניו אורלינס ללווייה של האיש שנתן לו את כוחות העל שלו, לוויה שכמובן מובילה לתעלומה מסתורית ולמסתורין תעלומתי.

הסדרה הקודמת התחילה ממש לא רע והשתפרה בקצב מרהיב – היא הייתה יכולה להיות סדרה מצויינת שתזכר לאורך זמן אם לא היד הזריזה של מרוול על שאלטר הביטול. כמובן שחלק ניכר מהקסם שלה היה מהאמנות המצויינת והקלילה של סנפורד גרין – לנלסון בלייק יש נעליים גדולות למלא.

 

Four Kids Walk into a bank #4

כתיבה: מת'יו רוזנברג, אמנות: טיילור בוס, הוצאה: Black Mask

יום יבוא והסדרה הזו, על ארבעה ילדים שמסתכים עם שודדי בנקים, תהיה אוסף נאה ומכובד על המדף של כל חובב קומדיית שודים (עם האיזכורים הכרחיים לשנות השמונים שאי אפשר לברוח מהם כיום) אבל מה שהיא כיום זו בעיקר סדרה "חודשית" שקצב הפרסום שלה קרוב יותר לדו-שנתי וכתוצאה מכך אין לי באמת שמץ של מושג ו/או זיכרון לגבי מה בדיוק קרא בפרקים הקודמים. יכול אפילו שזה הפרק האחרון אבל אני לא בטוח.

הוצאות, ו -Black Mask אשמים בזה לא פחות מכל אחד אחר, יש חשיבות לקצב הפרסום – אי אפשר פשוט לשחרר פרקים באופן אקראי ולצפות שהקורא יקרא מחדש את כל החמור לפני בשביל רענון. אנחנו לא צריכים לעשות שיעורי בית בשביל הקומיקסים שלנו.

 

Shattered Warrior

כתיבה: שרון שין, אמנות: מולי אוסטרטג, הוצאה: First Second

רומן גראפי חדש בסוגת ה- YA (זה Young Adult, לא Young Avengers עד כמה שאתם רוצים) על כוכב לכת שנמצא שנים תחת מגף כיבוש חייזרית וברית שנוצרת בין קבוצת נשים שמצטרפות למהפכה נגדה.

את הכותבת, שרון שין, אני לא מכיר אבל מולי אוסטרטאג עשתה לעצמה שם עם סדרת הרשת המצויינת Single Female Protagonist שנתנה זוית חדשה על הרעיון של "גבורי על בעולם האמיתי" (תת-ז'אנר שדי מאוס עלי אבל לפחות היא השקיעה בדמויות ולא רק ברעיונות)

 

נהנתם מהכתבה? מעוניינים בעוד? תרומה קטנה לבלוג תאפשר לנו יותר זמן פנוי לקרוא ולכתוב על קומיקס

Comments

comments

תום שפירא on Facebook
תום שפירא
אני כאן כדי לבקר קומיקס וללעוס מסטיק. ונגמר לי המסטיק.