This Week in Gotham 30.5.17

טור שבועי שמבקר חלק מחוברות ה Bat Family  (יש פשוט הרבה יותר מדיי) הביקורות עלולות להכיל ספולירים, הקריאה היא על אחריותכן בלבד.

הפעם: באטגירל מסיימת קשת דיי מעפנה בצורה מעפנה לא פחות, בדיטקטיב יש חוברת שלמה כמעט מבלי לראות את באטמן או באטוומן

Batgirl #11-Son of Penguin part 4              

Writer: Hope Larson.

Artist: Chris Wildgoose.                                                           

Num of pages: 32.

Price: 2.99$

ובכן קשת נוספת הגיעה לקיצה אך הפעם המוצר הוא ממש לא משהו, הרגיש לי כי הרבה התפספס בסיפור הזה במיוחד בגזרת הנבל, זה הרגיש יותר מדיי ילדותי עם הרבה יותר מדיי חורים בעלילה וגם החלק האחרון של הסיפור נשאר נאמן להלך הרוח.

העימות הסופי בין באטגירל לאקס שלה (שלמעשה הוא גם הבן של הפינגווין וגם נבל על [כן קשה להתגבר על ההלם]) מתרחש לאורך הגיליון הזה במהלכו אנחנו נחשפים לאחד הנבלים המגוחכים שיצא לי להיתקל בהם לאחרונה. הבן של הפינגווין ממש שונה מאביו (למרות הצורך המשפחתי לבחור בשמות של ציפורים), תוכנית הפעולה שלו מגוחכת בערך כמו החליפה המוזרה שלו. הרעיון להשתלט על אנשים דרך מדיה חברתית (לפחות ממה שאני הבנתי) מעניין אבל למה זה הופך אותם לזומבים? האם פילוח נתונים וכריית מידע יכולה ליצור בכלל זומבים?

הקרב בינו לבין באטגירל מאוד אנטיקליימקטי במיוחד לאחר ההבנה כי הדרך לנצח אותו היא להגיע לאיזור ללא קליטה שממוקם בצורה מאוד נוחה באחת הערים הכי היי טקיות שיש. בעיטה אחת ממוטטת את החליפה המאוד מתוחכמת הזאת (זאת כתיבה קצת מאוד עצלנית), אין ממש קתרזיס בסיום כי לא ממש למדנו לשנוא את הבן של פינגווין, הוא לא נאלח ולא ממש הספקנו לשנוא אותו כך שהסיום שלו במיוחד העובדה שהוא הובס בצורה כה לא מרשימה לא ממש מוסיף.

האפילוג פותר לא מעט סיבוכים הבעיה היא שלא ממש הוקדש זמן לבעיות האלו, לרוב ההתייחסות אליהם הייתה של פנאלים בודדים לכן זה מרגיש קצת כמו פילר, לצערי לא באמת מזיז לי שבעיות שאין לי בהן עניין אמיתי נפתרות, זה קצת כמו לקבל דיווח שסתימה בבניין השכן נפתרה, יופי להם אבל זה ממש לא מעניין אותי. גם הסיום הדארת' ווידי לדרמה במשפחת פינגווין לא ממש עניין או הרגיש מתאים בצורה כזאת או אחרת לסיפור.

הסיפור הזה לא היה טוב, הוא התחיל עם פוטנציאל אולם גלש למחוזות הילדותיות והכיל יותר חורי עלילה מאשר חורים בגבינה שוויצרית, בשלב מסוים זה מרגיש מעליב לקרוא סיפור שעולב בצורה כזאת בקורא, אני מקווה שזה ישתפר בקשת הבאה אך בנתיים לא מומלץ בכלל.

 

Detective Comics #957- The Wrath of Spoiler

Writers: James Tynion IV, Christopher Sebela.

Artists: Carmen Carnero.                                                        

Num of pages: 32.

Price: 2.99$

באופן מפתיע החוברת הפעם היא ללא הופעה אחת של איש העטלף ו/או חבר מרעיו זאת מן חוברת מעבר כאשר הגיבורה שלה היא ספוילר, דמות שקיבלה זמן מסך עיקרי בעיקר כחברה של טים, עם מעט מאוד זמן מסך. אז הפעם היא הלכה על כל הקופה.

הסיפור מציג לנו את ספוילר אחרי העזיבה הדרמטית של צוות העטלף, היא מחליטה כי העולם לא זקוק לגיבורי על ומחליטה להרוס את הbat signal  באופן שיטתי ואף קרטוני משהו. אך מן הצד השני היא פועלת כגיבורת על או אזרחית הלוקחת את החוק לידיים. בכל מקרה הסיפור עוקב אחרי לילה שיגרתי בו היא יוצאת על מנת להגן על העיר גות'האם. ספוילר אומנם מתנגדת לגיבורי על אבל זה כאמור לא מפריע לה להתנהג כמו גיבורת על, התירוץ שלה לכל העניין הזה הוא שהיא פועלת בצללים ולא לוקחת קרדיט לכן זה בסדר.

הנבל התורן איננו משמעותי הוא שם רק כדי לציג את הדמות של ספוילר, ספוילר עצמה מאוד בעייתית כפי שכבר ציינתי היא מתנגדת לגיבורי על אך עדיין לוקחת את החוק לידיים, היא מרגישה שכוח שיטור צריך לפקח ולשמור על הסדר ולהגן על העיר אך היא בזה לשררה ולא בוחלת באמצעים על מנת לפגוע ברכוש משטרתי. הסתירות הללו לא מתיישבות כל כך. ספוילר פועלת והמשטרה מודעת אליה כל זאת בזמן שהיא מטיפה לכך שאין באמת צורך בגיבורי על. המשטרה לא מצליחה להשתלט על הנבל היומי ורק ספוילר מצליחה ובכך בעצם מפריכה בצורה מסוימת את הטענה שלה עצמה. אני לא קונה את הבולשיט לפיו אם אין קרדיט זה לא באמת קרה כי עובדתית המשטרה מכירה בספוילר ואף מנסה לעצור אותה. ההרגשה היא יותר רצון לעשות אצבע משולשת לבאטמן ולהגיד לו שהיא בעצם יותר טובה ממנו, נכון זה ילדותי אבל ספוילר באמת קצת ילדותית.

האומנות בחוברת מאוד טובה, הדמויות מאוירות נפלא ויש דגש מאוד גדול על פירוט במיוחד על מנת ליצור את האווירה.

סיפור חמוד, פילר נחמד, סך הכל סיפור לא רע שנותן איזושהי פרספקטיבה חדשה על הדמות של ספוילר, מעניין לראות סיפור באטמן בו הפוקוס זז קצת מדמות העטלף סך הכל מומלץ.

 

זה הכל לשבוע הזה נתראה בשבוע הבא.
נהנתן/ם? סבלתן/ם? נשמח לשמוע על כך בתגובות .

 

Comments

comments

Roy Tabak
סטודנט מת"א, קורא קומיקס נלהב מילדות, מעריץ את באטמן ואלן מור. מחבב פחות את סקוט סניידר. כותב בעלילון וחלק מן הפודקסט הקלאסי קלאסיקומיקס