This Week in Gotham 04.07.17

טור שבועי שמבקר חלק מחוברות ה Bat Family  (יש פשוט הרבה יותר מדיי) הביקורות עלולות להכיל ספוילרים, הקריאה היא על אחריותכן בלבד.

הפעם: באטגירל בחוברת מעבר נחמדה ובדידקטיב ממשיכים את מקפת העמודים הכפולים מבלי לקדם יותר מדיי את העלילה.

Batgirl #12-Troubled Waters       .

Writer: Hope Larson.

Artist: Eleonora Carlini.                                                            

Num of pages: 32.

Price: 2.99$

אחרי שסיימנו את קשת הסיפור בו ברברה מתעמתת עם בנו של הפינגווין (כמה מפתיע הוא היה רשע), אנחנו ממשיכים בחוברת שהיא לא יותר ממעברון נחמד לקראת הקשת הבאה, זאת לא יצירת מופת אבל נעשה שימוש מושכל בדמויות והסיפור הרבה יותר הגיוני וזורם.

בסיפור אנו עוקבים אחרי ניסיונה של באטגירל להבין למה הבריכה במתנ"ס האיזורי מפיקה אנרגיות מוזרות (האם אלו רוחות או פשוט מנחם שהשתין יותר מדיי בבריכה?). כמובן שברברה מגיעה מראש בגישה המדעית שלה ולכן מנסה לשלול מכל מקום התערבות של העל טבעי. במהלך הסיפור אנו מגלים כי ישנו מקרה העלמות מסתורי שאולי קשור בצורה כלשהי לעניין הזה.

הסיפור יחסית פשוט, סיפור בלשי עם נופח על טבעי. הופ לארסון מצליחה ליצור עולם אפל במקצת אך גם כזה שלא מאבד מן הקסם שלו. השימוש בדמויות מאוד חמוד ונינוח, הקונפליקט נפתר בסוף והרעים משלמים לא בצורה קליימקטית אלא בצורה רגועה ההולמת את הקצב והטון של החוברת הזאת.

האומנות של אלנורה קרליני מתאימה לסיפור כמו כפפה ליד, הסגנון הקרטוני אפילו מעט מנגאי שלה משתלב היטב עם האווירה שהסיפור הזה מנסה לייצר, ניכרת השקעה וירידה לפרטים. כל פנאל היה באמת חוויה.

סיפור פילר נורא נחמד, לא מנסה להמציא מחדש את הגלגל או לתת לנו תובנות עמוקות כלשהן, אך גם לא מתייחס בזלזול. מקווה שהקשת הבאה של באטגירל תמשיך בכיוון הזה למחוזות הרבה יותר טובים, מומלץ.

 

Detective Comics #959- Intelligence part 2 Transcendence

Writer: James Tynion IV.

Artists: Alvaro Martinez.                                                         

Num of pages: 32.

Price: 2.99$

 

לפני כשבועיים התחילה הקשת החדשה של דיטטקטיב, אמרתי שיש לה פוטנציאל אבל כדאי להוריד בכמות העמודים הכפולים, נדמה כי הלקח אכן יושם אבל לא בדיוק.

היצור שחוזר שמנסה להשמיד את מסדר סנט דיומא ממשיך כאשר גם באטמן גם זאטאנה וכל שאר חבורת העטלף מנסה להרוג אותו, מסתבר שהוא משתמש בטכנולוגיה עדיפה על זאת של נגיד עזראל אך שום דבר מעבר לזה. באמת לאורך כל החוברת עדיין לא מגלים כמעט כלום על מי נמצא מתחת לחליפה? למה הוא רוצה להרוס את מסדר סנט דיומא בצורה שיטתית? או איך לעזאזל זאטאנה משתלבת בזה? טוב זה לא הוגן לשאלה האחרונה אנחנו מקבלים רמז.

בכל מקרה החוברת מלאה בעמודים כפולים (6 אל מול 7 בפעם האחרונה [זה עמוד כפול אחד פחות יאייי]) אבל לא כולם באמת חשובים לעלילה או עוזרים לקדם אותה, ההפך, רובם מקשים להבין מה באמת מתרחש וחלקם מיותרים מאוד. נכון חלקם מאוד מרשימים מבחינה אומנותית אבל הצורך שלהם לא ממש קיים. במקום עמודים כפולים בכמויות מסחריות אולי היה מקום לנסות לקדם במעט את העלילה. כל הדברים שקיבלנו או שידענו כבר או שלא באמת הפתיעו אף אחד. הדיאלוג בין באטמן וזאטאנה לקראת סוף החוברת היה הדבר הכי קרוב להתקדמות עלילתית וגם הוא היה קצר מאוד ולא הכי ברור.

האומנות בחוברת טובה מאוד, מרטינז מצליח לתאר סצינות אקשן וגם סצינות דיאלוג בצורה עתירת פרטים אך שוב לא תמיד דפים כפולים הם מה שנחוץ.

לא מרגיש כאילו התקדמנו בכלל, צריך הרבה פחות עמודים כפולים ויותר סיפור כדי שייצא משהו מהקשת הזאת כרגע זה לא מומלץ.

זה הכל לשבוע הזה נתראה בשבוע הבא.
נהנתן/ם? סבלתן/ם? נשמח לשמוע על כך בתגובות .

Comments

comments

Roy Tabak
סטודנט מת"א, קורא קומיקס נלהב מילדות, מעריץ את באטמן ואלן מור. מחבב פחות את סקוט סניידר. כותב בעלילון וחלק מן הפודקסט הקלאסי קלאסיקומיקס