יום קומיקס חדש! 5.7.2017

כל יום רביעי החנויות (הפיזיות והדיגיטליות) מתמלאות מחדש בכל טוב ובמדור הזה אנחנו הולכים לנסות לעזור לכם לברור את המוץ מהתבן.

אז בלי להרחיב בדברים בואו נראה מה השבוע מציע לנו…

 

Kim & Kim: Love is a Battlefield #1

כתיבה: מגדלנה ויסאג'יו, אמנות: איב קברה, הוצאה:Black Mask

וקים וקים היא סדרה כיפית. זה נראה פשוט אבל דבר שכל כך הרבה מפשלים בו שצריכים לשבת ולהגיד "תודה" כל פעם שמקבלים משהו שפשוט נהנה מהאנרכיה של הדף המצוייר ואינספור האפשרויות שהוא מיצא. קים היא ציידת ראשים בין מימדית ובין גלקטית, קים היא השותפה שלה – יש להן רכב טרנזיט גדול, חשבונות בלי סוף, גיטרה צבעונית ועוזי ורוד. הכי חשוב – יש להן מוסר עבודה.

בסדרה הקודמת הן הרסו הרבה דברים ובסוף הצילו את היום בסדרה הנוכחית הן הולכות למלא טופסי מס הכנסה להרוס יותר דברים ולהציל את היום יותר.

 

Unholy Grail #1

כתיבה: קולין באן, אמנות: מירקו קולאק, הוצאה: Aftershock

מי בדיוק ביקש גרסה "בוגרת יותר ואפלה" של אגדת המלך ארתור? בפעם האחרונה שמישהו הזמין משהו כזה זה היה הסרט המחורבן של אנתון פוקוואה – סרט שנניצל מלהיות הסרט הכי גרוע של המלך ארתור רק בזכות מגרסת הזבל שהיא הסרט האחרון של גאי ריצ'י.

בחזרה לקומיקס – קולין באן כותב את זה, כי קולין באן כותב כל דבר היום (לפחות בתנאי שצ'ארלס סול לא כותב את זה) ובשלב הזה בקריירה שלו אדם יכול להתרושש לגמרי רק מנסיון לשים על המנוי את כל הדברים שבאן כותב על בסיס חודשי. אני לא ממש בטוח מה יש להוסיף למיתוס של המלך ארתור בשלב הזה אבל אני לא חושב שקצת יותר איברים כרותים וצבעים אפלים זה הפתרון

 

Deadpool kills the Marvel Universe Again #1

כתיבה: קולין באן, אמנות: דיאבור טחלק, הוצאה: Marvel.

שני ספרים של קולין באן באותו שבוע. זה כנראה חודש עם הברה בשם. בשלב הזה נהיה די ברור שמרוול הפכו מחברת קומיקס לחברת מיחזור כשלא הסתכלתם – הסדרה המקורית של Deadpool Kills the Marvel Universe הייתה מאוד פופלארית למרות שהייתה בעצמה מחזור חסר בושה של Punisher Kills the Marvel Universe (המכונה גם "גארת' אניס ממש לא אוהב גיבורי על והוא ידאג שתדעו את זה במשך 48 עמודים") עם מודעות עצמית בתור כיסוי לעובדה שהם לא יכולים לחשוב על בדיחה חדשה אחת.

אז עכשיו אותו צוות עושה את זה שוב, וההוצאה מקווה שלא תשימו לב שהם מבקשים מכם 4$ כדי לקרוא סיפור שכבר קראתם (ואפילו לא כזה מזמן). אבל זה בסדר – כי הם יודעים שזה ממוחזר ומטופש ומעליב אז זה עושה כל העסק לבעצם מאוד מצחיק, כי כשאתה עושה משהו רע מספיק להגיד "אני יודע שזה רע" ואז פתאום זה נהיה טוב.

מודעות עצמית מכסה על הכל.

 

Glister

כתיבה ואמנות: אנדי ווטסון, הוצאה: Dark Horse

אנדי ווטסון הוא המספר-הלא-רשמי של בריטניה בקומיקס: עם שורה של עבודות על פני עשרים שנה שבחונות דברים כמו חיי מעמד הביניים, או ההתפרקות האיטית של עיתון בעיירה קטנה או, כמו במקרה הנוכחי הזה, סדרת הרפתקאות לכל המשפחה שמתמקדת בהתרחשויות הקסומות באחוזה המודרנית גליסטר בטרוורת'.

ווטסון פיתח לאורך השנים סגנון מינימליסטי שמנקה את הדף מכל מה שלא נחוץ ומצליח להעביר טווח עצום של רגש והבאה במספר מינמאלי של קווים. הסדרה המקורית פורסמה בארבעה כרכים קטנים ב- Oni בתחילת שנות האלפיים – האוסף הנוכחי מציג את כל הספרים (יותר משלוש מאות עמודים) במחיר שווה לכל כיס.

 

Tokyo Ghost Deluxe

כתיבה: ריק רמנדר, אמנות: שון מרפי, הוצאה: Image

כתבתי את דעתי על יצירותיו של ריק "לא, אני לא ההוא מהטלוויזיה תפסיקו לשאול אותי על מורטי" רמנדר בעבר – סדרות האקשן וההרפתקות שלו תמיד הרגישו רדודות, והחיפוש שלו אחרי ריגושים בסגנון-פאלפ תמיד הרגישו חסרי כנות – כאילו יש לו נוסחה מטתמטית לאיך לעשות "רומיקס מד"ב עם הרבה פיצוצים וכיף בע"מ." פביאן רנגל ג'וניור עושה דברים דומים אבל בלי התחושה של המכניות המרוחקת שמאפיינת את הכתיבה של רמנדר.

אבל….. זה עשר חוברות של של שון מרפי מאייר בחור מגודל על אופנוע בעולם סייברפאנק. העלילה, משהו על זוג שוטרים שחוקרים מעשי פשע במחוז בהשראת יפן העתיקה בלוס אנג'לס העתידית, נשמעת כמו בולשיט טהור – אבל לראות את העפרונות של מרפי בגרסה מוגדלת בכריכה קשה זה חתיכת פיתוי. הייתי בשמחה משלשל מחיר דומה לראות אותו מאייר את ספר הטלפונים.

 

 

Comments

comments

תום שפירא on Facebook
תום שפירא
אני כאן כדי לבקר קומיקס וללעוס מסטיק. ונגמר לי המסטיק.