This Week in Gotham 11.7.17

טור שבועי שמבקר חלק מחוברות ה Bat Family  (יש פשוט הרבה יותר מדיי) הביקורות עלולות להכיל ספוילרים, הקריאה היא על אחריותכן בלבד.

הפעם: נייטווינג בחורת כיפית במיוחד ומלחמת הג'וקר והרידלר ממשיכה בבאטמן. :

Nightwing #23- Blockbuster part 3

Writer: Tim Seeley.

Artist: Miguel Mendonca.                                                      

Num of pages: 30.

Price: 2.99$

לאחר הסיום הקשוח של החוברת הקודמת נייטווינג ניצב מול הררי נבלים (רובם מדרג מאוד נמוך אבל במקרה הזה זאת לא האיכות אלא הכמות), כאשר הכל על כף המאזניים .

החוברת הזאת היא בעיקר כיף צרוף, היא מלאה באקשן. היא דיי מזכירה בטון ובהרגשה את next wave. במיוחד במעברים בין כלל הנבלים. החוברת היא דיי ישירה, הרבה אויבים מעט זמן, מאורה תת ימית כאשר הגורל שלו וגם גורלה של בלודהייבן תלויים בו. השימוש שנעשה בבלוק באסטר מאוד מעניין הוא תופס בצורה מאוד טובה את תפקיד המאסטר מיינד, העימות בינו לבין טייגר שארק שככל הנראה יגיע בחוברת הבאה בהחלט יהיה מעניין.

מעבר לאקשן צרוף אין יותר מדיי בחוברת הזאת, דיק מסביר באמצעות נראציה את מה שעובר עליו ומה שהוביל אותו למקום שלו. הוא שואב הרבה מהעבר, פחות מהעבר הקרוב כסוכן חשאי ויותר מהעבודה לצד באטמן וגם קצת סולו. הביטחון העצמי והזרימה של הטקסט הופכים את החוברת הזאת למאוד מהנה.

רוב האמנות של מיגל מנדוקה לאורך החוברת הייתה קצבית עם המון דגשים לפרטים ולהבעות פנים, המון עמודים כפולים במהלך החוברת, אך להבדיל מדיטקטיב פה העמודים הכפולים משרתים את החוברת בצורה נכונה ולא פוגמים בה.

לסיכום, חוברת מעולה כיפית וקצבית, הסיפור עצמו גם מאוד מעניין במיוחד הכיוון אליו הוא הולך וכיצד הוא יסתיים. מומלץ ביותר.

Batman #26: War of Jokes and Riddles part 2

Writer: Tom King.

Artist: Mikel Janin                                                                      

Num of pages: 30

Price: 3.99$

לאחר יריית הפתיחה המרשימה, כמו בכל מלחמה מתחיל שלב הגיוס שני הצדדים מתחילים בגיוס של בני ברית והפיצוץ ממשיך להתקרב.

נדמה כי גות'האם עדיין לא מבינה את גודל האירוע שהולך להתרחש, מצד אחד הג'וקר סוג של כופה על קרמיין פלקונה להצטרף אליו ובצד השני הרידלר לאחר שליקק את הפצעים שלו מצליח לגייס את פויזן אייבי לצד שלו. ניתן לראות את השונות והפערים בין 2 הדמויות בשיטת הגיוס שלהם. הג'וקר כופה בצורה מאוד רנדומלית אך אבסולוטית את המרות שלו בעוד הרידלר מגייס בצורה חכמה ותבונית. ההרס שהם מייצרים תוך כדי הוא אולי הנקודה המעניינת של החוברת הזאת.

ברוס בוחר להתמקד בסיפור בעיקר באנשים "הרגילים", כל קורבן מקבל שם וסיפור, ניכר כי כל אדם שאבד במלחמה הזאת חשוב לברוס במיוחד, שכן הוא טורח לציין סוג של מיני ביוגרפיה של כל אדם שנרצח או נפגע במהלך המלחמה הזאת. השיטה הזאת יכולה להיות מעיקה במקצת בעיקר בעמוד כפול אחד בו קצת קשה לעקוב אחרי הסיפור. מדובר בטייק מאוד מעניין, לא הרבה יוצא שמתעסקים בצורה כה ממושכת בקורבן( מה גם שהרבה מן הקורבנות אינם תמימים), אבל הדבר נותן קצת יותר נפח ומקום לדמות כמו גם מציין עד כמה כל קורבן, גדול וקטן באמת היו חשובים.

מבחינת האמנות מיקל ג'נין ממשיך לעשות עבודה נהדרת, עמוד אחד ממש מרשים הוא העמוד בו הג'וקר מנסה לחייך מול מראה תוך כדי כך שהוא מתבשר כי הרידלר השאיר לו הודעה, אולם יש גם את אותו עמוד כפול עמוס פרטים בו הטקסט וגם הפעולות הולכות קצת לאיבוד וחבל. מעבר לכך מדובר באמנות איכותית וטובה.

הסיפור הזה ממשיך לתפוס תאוצה ולא מפסיק להפתיע, אין לדעת מה יגיע אך תום קינג מצליח לשמור על העניין בכל עמוד ובכל פאנל. מאוד מעניין לראות לאן זה ימשיך ויתפתח. מומלץ ביותר.

זה הכל לשבוע הזה נתראה בשבוע הבא.
נהנתן/ם? סבלתן/ם? נשמח לשמוע על כך בתגובות .

Comments

comments

Roy Tabak
סטודנט מת"א, קורא קומיקס נלהב מילדות, מעריץ את באטמן ואלן מור. מחבב פחות את סקוט סניידר. כותב בעלילון וחלק מן הפודקסט הקלאסי קלאסיקומיקס