יום קומיקס חדש! 2.8.2017

כל יום רביעי החנויות (הפיזיות והדיגיטליות) מתמלאות מחדש בכל טוב ובמדור הזה אנחנו הולכים לנסות לעזור לכם לברור את המוץ מהתבן.

אז בלי להרחיב בדברים בואו נראה מה השבוע מציע לנו…

Dead of Winter #1

כתיבה: קייל סטארקס, אמנות: גאבו, הוצאה: Oni

הדעה שלי על משחקי לוח היא שהם מערבים מגע עם אנשים אחרים ולכן אני שונא אותם.

הדעה שלי על קומיקס שמבוסס על משחק לוח היא שעוד לא נתקלתי באחד טוב (יכול להיות שזה קשור לעובדה שהם בקושי יוצאים אבל סטטיסטיקה היא סטטיסטיקה).

ובכל זאת תהיו בטוחים שהזמנתי חצי שנה מראש את כל הגליונות של המיני הסדרה על כלב חמוד שצריך לשרוד אפוקליפסת זומבים בשיא החורף בזכות שתי מילים: קייל פאקינג סטארקס (ה"פאקינג" שקטה) – האיש והאגדה שכתב ואייר את אחת הסדרות הרצות החדשות הכי טובות של השנה (Big Rock Candy Mountain), כתב ואייר את אחד הרומנים הגרפיים הכי כיפיים של העשור הנוכחי (Sexcastle) וכתב (בלי לאייר) את הסדרה הרצה של rick and Morty ששמשה מעצור לדיכאון בזמן הםגרה של הסדרה. האיש נהדר – אם היה חוקי להתחתן עם קומיקסים תהיו בטוחים שכבר הייתי ברבנות.

הוא משתף פעולה עם גאבו – האמן חד-השמי שעשה עבודה לא ראה בכלל על סדרת הפנטזיה האפלה  (The Life After), אבל בכנות הייתי קונה את זה גם אם הבת של סטארקס הייתה מציירת את זה בעפרונות צבעוניים.

 

Mach Cadet Yu #1
כתיבה: גרג פאק, אמנות: טקאשי מיאזוואה, הוצאה: Boom
מיני-סדרה חדשה (אם כי, כמיטב המסורת של אולפני Boom!, אם המספרים יהיו גבוהים מספיק תהיו בטוחים שזה ישודרג לסדרה רצה) על בחור צעיר באקדמיה לנהגי רובוטים ענקיים שלומדים להלחם בחייזרים שמאיימים לפלוש לכדור הארץ.
כן, זה קצת סרטונים-מצויירים-של-שבת-בבוקר / מבוא-לאנימה-101 – כל הנוסחאות הברורות מופיעות בלי טיפת בושה (בוודאי שהגיבור שלנו הוא הילד הדחוי שאף אחד לא מאמין בו עד שהוא מראה לכולם את כוחו האמיתי) – אבל זה שרעיון בוצע אלף פעמים בעבר לא אומר שהביצוע הנוכחי יהיה רע. גרג פאק הוא כותב מצויין בז'אנר האקשן וההרפתקאות לכל המשפחה (Incredible Herculas שלו עם פרד ואן לנטה היא הסדרות הכי טובות של מרוול בעשור האחרון) ובעוד שלא ממש ברור אם יש למיאזווה את הכישרון להפיח חיים ברובוטים ענקיים העבודה שלו על Ms. Marvel הוכיחה שהוא יודע, לפחות, לעבוד עם דרמת נעורים.
Grumpy Cat / Garfield #1
כתיבה: מארק אוונייר, אמנות: סטיב יואי, הוצאה: Dynamite
הקרוסאובר שדרשתם! כן אתם – באופן ספציפי אתה (אני מדבר אליך) – דרשתם את זה.
אז שבו ותקראו את זה ואז תמררו בקול על מות הציווליזיציה האנושית בשעה שסופת ברקים אינסופית מודיעה על חמתו של אלוהים על הארץ. היה נעים להכיר אתכם.
Galaktikon #1
כתיבה: אריק פאוול, אמנות: סטיב מיניון, הוצאה: Albatross
עיבוד קומיקס לאלבום הקונספט של ברנדון סמול (Deathklock – גם הלהקה וגם הסדרה המצויירת) על גיבור גלקטי בשם טריטון שצריך להתגבר על האוייב האולטימטיבי – גירושין!
אסור לקחת את זה ברצינות, כמובן, והסגנון המוגזם גם ככה של סמול בהחלט יכול להתרגם טוב לקומדיית חלל מטורפת. הבעיה היחידה היא אריק פאוול: האיש עובד נהדר כשמדובר בפרוייקטי סולו, כמו שאפשר לראות ביצירות מרשימות כמו The Goon או Big Man Plans, אבל כזה ששיתופי הפעולה השונים שלו (מ- Godzilla דרך Big Trouble, Little China) עם אמנים אחרים נטו להיות מאכזבים יחסית.
To Laugh We May Not Weep HC Life & Art Of Art Young
 כתיבה ואמנות: ארט יאנג, הוצאה: Fantagraphics
קריקטורות פוליטיות בדרך כלל נמצאות במחנה נפרד מזה של קומיקסים (כמה אנשים מניילים ושומרים את העיתון היומי שלהם בקרטון אטום?) אבל יש שמות כל כך גדולים שהם חוצים את כל הקווים ומוערצים ע"י כולם בהרמוניה מושלמת של הערכה… או לפחות ככה נאמר לי בהודעה לעיתונות. אין לי שמץ של מושג מיהו ארט יאנג ואם הוא אכן אלוף העולם בקרטונים פוליטיים (יש לזה אליפות עולם אני מניח, אולי אפילו מקום באולימפיאדה) – מה שבטוח הוא שהוצאת Fantagraphicsשחררו את כל הבלמים: ספר בכריכה קשה עם יותר משמונה מאות איורים וחיבורים ביוגרפיים מצד שמות נחשבים כמו ארט ספיגלמן (Maus) וג'סטין גרין.
ברור שהם מתייחסים לפרוייקט הזה במידה של כבוד שהופכת אותו, לפחות לעבדעם הנאמן, מעניין יותר מאוסף דומה של "הקריקטורה היומית" של ידיעות אחרונות.
Grendel Tales Omnibus Volume 1
כתיבה: אלן מור, סטיב סיגל, ג'יימס רובינסון ואחרים, אמנות: טדי קריסטיאנסאן, פול גריסט ואחרים, הוצאה: Dark Horse
זה פחות או יותר המי-והמי של עולם הקומיקס הסמי-אלטרנטיבי של שנות התשעים על כל מיני סיפורים קצרים ומיני-סדרות מהעולם של Grendel, הסדרה המפורסמת של מאט ווגנר על… אה, אתם לא יודעים מה זה גרנדל? לא ממש אכפת לכם? נו, ככה זה שמי שמחזיק בזכויות לא ממש טורח לשמור על החומרים בדפוס או לפרסם אותם.
Grendel, כך מבטיחים לי אנשים שקראו קומיקס בשנות התשעים, זה ה-דבר: משהו על מתנקשים אלגנטיים, שוטרים שהם אנשי זאב ומלחמות שנגררות על פני דורות ואל העתיד המרוחק. וזה באמת נשמע נהדר רק שאני לא יכול לדעת כי הכרחים המקוריים היו בדפוס לחמש דקות ואז נעלמו מעל פני האדמה!

Comments

comments

תום שפירא on Facebook
תום שפירא
אני כאן כדי לבקר קומיקס וללעוס מסטיק. ונגמר לי המסטיק.