Dark Nights: Metal

Dark Nights: Metal – על איזו מתכת מדברים?

כותב: עמרי דגן

מחר דיסי עומדים לשחרר את אירוע הקיץ הגדול שלהם, Dark Nights: Metal #1, אירוע שסקוט סניידר תכנן כבר מ-2011 כשהתחיל לכתוב את כותר באטמן. סניידר אמר ש-Dark Nights: Metal נותן לו הזדמנות לספר סיפור אפי שחוזר עד להתחלת היקום של דיסי, ובמרכזה של כל המיתולוגיה העתיקה הזו היא המילה המופיעה בשם החוברת – "Metal". אבל אילו מתכות מעורבות בסיפור, ומה צריך לדעת עליהן?

מתכת שלילית

המתכת בה האירוע מתמקד היא ה-Nth Metal או המתכת השלילית שקשורה למקור של הוקמן והוקוומן. בחלק מהגרסאות ביקום של דיסי, מקור המתכת השלילית הוא הכוכב Thanagar, כוכב הלכת של הוקמן והוקוומן. למתכת כוחות רבים וביניהם: תעופה, הגנה מפני האלמנטים, חוזק והתרפאות מהירה.

Nth Metal
הוקמן מסביר על המתכת השלילית

לפי המקור הכי מעודכן של הוקמן, חללית שעשויה ממתכת שלילית התרסקה במצרים העתיקה והתגלתה על ידיו. כאשר הוקמן וארוסתו, שיארה, נחשפו לחללית, הם החלו לחוות גלגול נשמות כך שבכל פעם שנהרגו הם נולדו מחדש. הם גם לבשו חפצים שונים שעשויים ממתכת שלילית, בעיקר חגורות, ודמויות רבות אחרות בדיסי קיבלו כוחות על ידי לבישת חפצים שנעשו באמצעותה.Nth Metal Shipב-Dark Days: The Forge, חוברת הקדמה ל-Metal, הוקמן אומר כי מתכת שלילית היא "רמז על התעלומה הגדולה ביותר בהיסטוריה של האנושות." החוברת רמזה על כך שהמתכת היא חלק מקרב מתמשך בין שבטים שהיו בתחילת כדור הארץ (כולל ונדאל סאבג' והאדם האלמוות).

DC Old Tribes
ארבעת השבטים הישנים

המתכת מתקשרת באופן ישיר לריצת הניו 52 של באטמן, בה הוצגו שתי מתכות שקשורות למתכת השלילית.

אלקטרום

במהלך הסיפור הראשון של סניידר וקאפלו על באטמן (בתחילת הניו 52), אלקטרום הופיע כסגסוגת של כסף וזהב עם כמויות זעירות של נחושת ואלמנטים אחרים. האלקטרום שימש להחייאת אנשים – הנקראים "טלונים" – על מנת להיאבק למען הארגון העתיק בעיר גות'האם, The Court of Owls. למרות שהטלונים קמו לתחייה רק ​​כאשר המסדר היה זקוק להם, האלקטרום למעשה נתן להם חיי נצח.

לאחר בחינה של הפה של "טלון" שנהרג, גילה ברוס כי מכשיר הוכנס על ידי המסדר אל השן של הטלון, מה שאיפשר לאלקטרום להתחבר עם התאים שלו.

Electrum Tooth

ב-The Forge, נאמר לקוראים כי באטמן "הוציא" משהו מן האלקטרום – חומר מוזר שהוא מעולם לא ראה קודם, מתכת שהמדע לא יכול להסביר. מתכת זו חולקת חתימת אנרגיה עם vקסדה של ד"ר Fate, vטריידנט של אקווהמן, וצמיד/סרט הזרוע של וונדר וומן.

Nth Metal Objects

דיוניזיום

בבטמן #38 (במהלך הסיפור "Endgame"), למד באטמן על תרכובת כימית בשם דיונזיום שהייתה קיימת בטבע לפני זמן רב, ויכולה להפעיל את הגנים ששולטים באופן שבו הגוף מתקן את עצמו. המפתח לגילוי הדיונזיום היה הג'וקר, שטען כי הוא בן אלמוות בשל גילויו של התרכובת לפני שגות'האם קמה.

אבל בבאטמן #39, באטמן גילה שמסדר הינשופים חצבו באדמה מתחת לגות'האם לפני מאות שנים כדי למצוא דיונזיום. הם גילו גרסה שלו והשתמשו בה באלקטרום שלהם.

ואז, בסוף "Endgame", ג'וקר ובאטמן מתו במערה שהייתה עשיר עם דיונזיום. המערה התמוטטה וגופם נקבר. ואז, כפי לאחר שהוא היה מת במשך שעות, הוא נרפא, על ידי הדיונזיום. הג'וקר גם נרפא, אבל גם הוא וגם ברוס ויין לא זכרו את עצמם. למעשה, מוחו של ברוס נבנה איכשהו ללא הצלקות והחוויות של עברו.

Batman Endgame Cave

חקירה של המתכות בריצה של סניידר וקפולו מראה כי הנתיב שבאטמן לקח עד כה התחיל לפני כמה שנים. בשתי המתכות האלו באטמן זיהה את אותה קרינה כמו שהייתה במתכת השלילית, וכנראה שהיא זאת שהביאה להן את התכונות המיוחדות.

Dark Nights: Metal הוא אירוע עצום, שכולל בתוכו כמעט את כל הדמויות של דיסי. אם אתם מעוניינים לקרוא אותו, החוברת הראשונה יוצאת מחר, ה16 לאוגוסט. אני הייתי ממליץ לקרוא גם את Dark Days: The Forge ו-Dark Days: The Casting שכן הן חוברות הקדמה לאירוע המרכזי.

Comments

comments

Omri Dagan