This Week in Gotham 15.8.17

טור שבועי שמבקר חלק מחוברות ה Bat Family  (יש פשוט הרבה יותר מדיי) הביקורות עלולות להכיל ספוילרים, הקריאה היא על אחריותכן בלבד.

הפעם: עוד קשת של דיטטקטיב מסתיימת ומשאירה אותנו עם מלא סימני שאלה.

Detective Comics #962- Intelligence finale: Judgment Day

Writer: James Tynion IV.

Artists: Alvaro Martinez.                                                         

Num of pages: 32.

Price: 2.99$

קשת הסיפור הזאת קצת בעייתית, היא התחילה לא טוב. לאחר מכן היא השתפרה מעט, אך עכשיו בסיום היא שוב מצליחה להפיל את הכדור, כאשר יש ניסיון להספיק להזכיר כמעט את כל מה שלא הספקנו לגעת בו במהלך חמשת החוברת הראשונות.

עזראל מקבל חליפה ישנה חדשה, כקריצה/גימיק למעריצים ותיקים ותו לא, ואמור להלחם באויב הגדול שנשלח אליו על ידי אותה דמות מסתורית (אליה נחזור לקראת הסוף). מצויד בהמצאה המגוחכת, Batman AI (שלפי ההבנה שלי זאת מן התניה שאמורה לעבוד על המוח המעוות של ז'אן פול ולהלחם בהתניית עזראל שלו [אבל זה מגיע מהאנשים שהביאו לכם את המכונה שאמורה ליצור באטמנים חדשים, אז כנראה שזה עוד בסדר.]) הוא מתעלם לחלוטין מהעובדה שהוא הובס ונכנע לשיגעון שלו ויוצא להתמודד עם הסייבורג נינג'ה. כאמור עדיין לא הבנו למה לעזאזל הוא תוקף את גותהאם (וגם עד סוף החוברת לא נבין). בזמן הזה סייבורג נינג'ה השתלט על חליפות באטווינג אחרות (כי מסתבר שלוק פוקס אומנם יכול ליצור תוכנות שמחקות את צורת המחשבה של באטמן, אולם לא ממש יכול להגן על ההמצאות שלו.) ומנסה לחסל את אותה דמות גנארית שהצליחה להנצל מההתקפה האחרונה שלו (שוב בלי הסבר ללמה צריך לפגוע בה).

רוב החוברת כמובן מוקדשת לאותו קרב בין באטעזראל וחבורת דיטטקטיב לבין אשילון הסייבורג נינג'ה. אך מרגישה כי חבורת דיטטקטיב היא סוג של תפאורה בלבד לעזראל ואשילון, אומנם יש להם שורות דיאלוג וחלקם אף נוטלים חלק בקרב הגדול, אך לרוב זה מרגיש כמו הופעת סולו של עזראל. כאשר הכל נראה אבוד זאטאנה מצטרפת לחגיגה עם אותו חפץ מסתורי שהיא פשוט נותנת בידיו של אשילון ובכך הכל נפתר והכל בסדר(מסתבר שאשילון ועזראל אחים?![אה ובאטמן מגלה שטים דרייק עדיין חי שזאת אולי הייתה המטרה של כל הסיפור הזה אבל נו בסדר]). הסצנה שמסיימת את כל הסיפור הזה מראה מפגש בין אותה דמות מסתורית ששלחה את אשילון (אבא של עזראל ואשילון) וראס אל גול, בה האחרון משבח את השני ורומז כי תוכנית גדולה באופק.

האמנות של אלברו מרטינז ממשיכה לשמור על רמה גבוה לאורך כל הקשת הזאת, זה אולי הדבר היחיד שנשמר לאורך כל הקשת באותה רמה.

זאת לא הייתה ריצה טובה, היא התחילה בצורה איטית רמזה להמון דברים ולא הסבירה אותם מספיק טוב לטעמי. המון מן השאלות קיבלו חצאי תשובות או תשובות מאוד לא מספקות, הרעיון לפתור את הקונפליקט עם דאוס אקס מכינה הוא חובבני וממש לא מתאים, אני מקווה שהקשת הבאה, שספוילר אמורה לככב בה, תהיה יותר טובה באופן ניכר. לא מומלץ.

זה הכל לשבוע הזה נתראה בשבוע הבא.
נהנתן/ם? סבלתן/ם? נשמח לשמוע על כך בתגובות .

Comments

comments

Roy Tabak
סטודנט מת"א, קורא קומיקס נלהב מילדות, מעריץ את באטמן ואלן מור. מחבב פחות את סקוט סניידר. כותב בעלילון וחלק מן הפודקסט הקלאסי קלאסיקומיקס