יום קומיקס חדש! 16.8.2017

כל יום רביעי החנויות (הפיזיות והדיגיטליות) מתמלאות מחדש בכל טוב ובמדור הזה אנחנו הולכים לנסות לעזור לכם לברור את המוץ מהתבן.

אז בלי להרחיב בדברים בואו נראה מה השבוע מציע לנו…

 

Future Quest Presents #1

כתיבה: ג'ף פארקר, אמנות: אריאל אולבטי, הוצאה: DC

 

Future Quest של ג'ף פארקר ואוון דוק שיינר נסגרה מחוסר עניין לציבור אחרי קצת יותר משנה: מסתבר שהדור המודרני לא ממש מעוניין לראות גיבורי הרפתקאות שיצאו לפנסיה בבית גיל הזהב לגיבורים מצויירים עוד לפני שהם נולדו (ג'וני קווסט ובירדמן מילא – אני לא מכיר בנאדם אחד שמתעורר באמצע הלילה מכוסה בזעה קרה ומתפלל לשובו של פרנקשטיין ג'וניור). הצוות היצירתי היה טוב, ובהחלט בעל הסגנון האופטימיסטי שמתאים לסוג כזה של חומר, אבל בסופו של דבר הסדרה מעולם לא קפצה מעל משוכות ה"לא מזיק".

אני חייב להניח, אם כך, שמה שיש לנו פה זה תסריט של ג'ף פארקר שנמצא בתחתית המגירה בזמן ניקיון במשרדים של DC ושמישהו שם החליט "נו – אם כבר שילמנו על התסריט מי פנוי לאייר את ולא יקר יותר מידי?" וככה אנחנו מוצאים עצמו בסיפור שנועד לידיו הענוגות של דוק שיינר מאוייר בידי אולבטי ואם רכשתם את הסדרה המקורית רק בשביל לראות את האיש מביא את מגע הקסם שלו מומלץ לכם לוותר.

 

Sandman Special #1

כתיבה: דן גורגנס, אמנות: ג'ון בוגדנוב, הוצאה: DC

לא, זו לא תחיה מחודשת של סדרת הפנטזיה האהובה משנות התשעים תחת עטו של דן ג'ורגנס (זעקות השבר של מעריצי ניל גיימן היו שוברות כל חלון אפשרי במידנה) – מה שיש לנו פה זה שני סיפורים קצרים כחלק מאירועי המחווה למאה שנות קירבי שמחזירים באופן זמני את סנדמן משנות השבעים – זה שהיה גיבור על שנלחם להגן על החלומות של ילדים.

לא מהקלאסיקות הגדולות של קירבי מאותה תקופה (אחרי הכל הוא עשה גם את New Gods ואת OMAC בשביל אותה חברה) – והעובדה שדווקא דן ג'ורגנס נבחר לכתוב את זה לא בדיוק מעודדת. זה לא שג'ורגנס הוא כותב רע כמו שהוא כותב בטוח, הולך בתלם. אני מניח שנראה פה כמה מחוות שיחממו את ליבם של יודעי הח"ן אבל מעב למכורי קירבי הכבדים אין ממש מה לחפש פה.

 

Spy Seal #1

כתיבה ואמנות: ריץ' טומאסו, הוצאה: Image

הסדרה החדשה של ריץ טומאסו (She Wolf) שוברת שורות מהחומרים המוקדמים והמבוגרים יותר שלו – מה שיש לנו פה זה סדרת הרפתקאות ריגול בעולם שבו כולם בעלי חיים: מין טינטין פוגש את Blacksad. העמודים הראשונים ששוחררו ברשת נראים לא רק יפיפיים אלא גם עמוסים בצורה טובה – כל אחד מהם מכיל כמות נכבדת של פאנלים וטקסט בצורה שגורמת לחוברת להרגיש כמו יצירה מושקעת. בעולם שבו חוברות קומיקס שעולות ארבע דולר נקראות החמש דקות או פחות נחמד לראות שיש יוצרים שמנסים לשמור על הקומיקס כחוויה שווה לקורא.

 

Heroes For Hire Abnett And Lanning Compelete Collection

כתיבה: דן אבנט ואנדי לאנינג, אמנות: דאג בריית'וייט, הוצאה: Marvel

 

אני די בטוח שזו העבודה הגדולה האחרונה שצמד הכותבים דן אבנט ואנדי לאנינג עשו ביחד לפני שדרכיהם נפרדו בעקבות סכסוך לא מוסבר (מאז דן אבנט המשיך לכתוב יצירות מצויינות ואוהבות כמו Lawless ו New Deadwardians ואנדי לאנינג נעלם מעל פני האדמה, אני לא מוכן לפסול לחלוטין לגמרי את האופציה שאבנט אכל את השותף היצירתי שלו לשעבר).

מה שיש לנו פה זו תחיה של קונספט הגיבורים להשכרה שרץ במרוול on ו- off מאז שנות השבעים – הפעם לא בגיבור בודד או אפילו כקבוצה אלא בתור סוכנות מקצועית: מיסטי נייט (שמופיעה היום בטלוויזיה בסדרות נטפליקס השונות של Marvel) שירתה בתפקיד הקול מאחורי המיקרופון שמגייס קשת רחבה של גיבורים (מספיידרמן דרך פאלאדין ועד לגוסט ריידר) בהתאם לצרכים המשתנים של החרה – גכל גיבור יכול להופיע לכמה עמודים או לקשת סיפור שלמה ולהעלם לפי הצורך.

קונספט חמוד שבוצע בממצועיות המצופה מהצוות (יש טויסט נהדר בסוף הגיליון הראשון) – חבל רק שהיא צצה בזמן שהחברה הייתה במבול של קרוסאבורים שהטביעו אותה ולא ממש נתנו לה לפתח אישיות משלה. ובכל זאת – מדובר ב-15 גליונות מהנים של אקשן גיבורי על כמו שצריך

 

Sexcastle

כתיבה ואמנות: קייל סטארקס, הוצאה: Image

הוצאה מחודשת של הרומן בגרפי המצויין של קייל סטארקס שהוא חצי מחווה לסרטי האקשן של שנות השמונים (עם כמה מסצנות האקשן הכי טובות בקומיקס במאה העשרים) וחצי פארודיה קורעת (עם כמה מהבדיחות הכי טובות בקומיקס בכל מאה). כתבתי כבר באורך על הספר כשהוא יצא לאור בדפוס (אחרי קמפיין קיקסטארטר מצליח) והיה עליו לא מזמן פרק בפודקאסט Image-Nation ככה שאני לא מרגיש צורך להוסיף הרבה מלבד להעיר שזה קומיקס נהדר ואם לא קראתם אותו יש סיכוי לא רע שאני שונא אתכם.

Comments

comments

תום שפירא on Facebook
תום שפירא
אני כאן כדי לבקר קומיקס וללעוס מסטיק. ונגמר לי המסטיק.