יום קומיקס חדש! 23.8.2017

כל יום רביעי החנויות (הפיזיות והדיגיטליות) מתמלאות מחדש בכל טוב ובמדור הזה אנחנו הולכים לנסות לעזור לכם לברור את המוץ מהתבן.

אז בלי להרחיב בדברים בואו נראה מה השבוע מציע לנו…

Aliens: Dead Orbit #4

כתיבה ואמנות: ג'יימס סטוקו, הוצאה: Dark Horse

עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא – סדרת המד"ב של בכותב / צייר המהולל ג'יימס סטוקו מגיעה לסיומה ומאחר ומדובר בסיפור מזיכיון הנוסע השמיני לא תתפלאו לשמוע שיש מפלצות מפחידות בתחנת חלל ואיש צוות אחד אחרון שמנסה לשרוד בסביבה עויינת כשאר כל צל יכול להיות המחבוא של מפלצת נוראית. או זה או שמדובר בדרמה קמארית על שני חברים ששותים תה ומדברים על התיכון. אני אתן לכם להחליט.

הסדרה אמנם לא הדהימה במיוחד במחלקה הסיפורית, בשלב הזה כבר ראינו כמעט כל וריאציה אפשרית על סיפורים עם המפלצות הספציפיות האלו, אבל בכנות שהעלילה לא כזו חושבה כשיש לך את הערפורונות החדים ועמוסי הפרטין של סטוקו שבונה עולם חדש מופלא בכל פאנל. חובבי אמנות – אם עוד לא קראתם את זה עד עכשיו שמנו לעצמכם תזכורת ביומן לבדוק מית יוצא האוסף ותבלעו את כולו בקריאה בעודכם מתפעלים בקול מכל עמוד.

 

Hi-fi Fight club #1

כתיבה: קרלי אוסדין, אמנות: נינה ווקוייאה, הוצאה: Boom!

אני מבין שכולנו אהבנו את Stranger Things אבל קשה שלא לתהות כמה מהר הוצאות הקומיקס ימאיסו עלינו את טיולי הנוסטלגיה לשנות השמונים. אם עדיין יש לכם סובלנות וחיבה לעשור האחרון לפני המודעות העצמית אתם מוזמנים לבדוק את המיני סדרה הזו על קבוצה של בחורות שעובדות בחנות תקליטים (ילדים – תשאלו את ההורים שלכם מה זה "תקליטים" ואז תחכו חמש דקות לפחות לפני שאתם מבקשים מהם לסתום את הפה) ובזמנן הפנוי נלחמות בפשע.

as you do.

זה מסוג הקונספטים שדווקא עובדים טוב ל- Boom! בשנים האחרונות – שילוב של מלודרמת נעורים עם אלימות בקאליבר לכל המשפחה.  שני היוצרות הן לא שמות מוכרים מידי בתעשיית הקומיקס אבל זו לא בהכרח בעיה – לאוסדין יש עבר בעולמות הטלוויזיה והקולנוע (RuPaul's Drag Race), ו-ווקואיה, אם לשפוט מהאמנות שכבר שוחררה לרשת, נראית כאילו היא מתאימה לסטטיקה הנקיה והפשוטה שאולפני Boom פיתחו בסדרות האחרונות שלהם.

זה לא נראה מסוג הדברים שידהימו את העולם אבל אם נהנתם מסדרות ממוקדות אקשן נשי כמו Slam או Curb Stomp זה כנראה בשבילכם

 

Home Time

כתיבה ואמנות: קמפבל וייט, הוצאה: Boom!

אני לא ממש מודע לסצנת הקומיקס באוסטרליה אז נחמד תמיד לגלות ייבוא משוק חדש: קמפבל וייט הוא אמן שעובד כבר שנים בכל מיני פרוייקטים של אילוסטרציה וקופץ לעולם הקומיקס ישר עם רומן גראפי בשם Home Time על קבוצה של ילדים שיוצאת למחנה קיץ ומוצאת עצמה בטעות בעולם פנטזיה, הדבר היחיד שיכול להציל אותם מכל המבוכים והדרקונים זה הכישרון שלהם בתור שחקני מבוכים ודרקונים. אז זה כמו נרניה, רק עם מודעות עצמית ומשחקי מחשב בתור הרקע התרבותי.

האמנות המקדימה נראית נ ה ד ר ובלי לדעת יותר מידי על המדויות ופחות או יותר אפס מוחלט על הפרוייקטים הקודמים של וייט אני כבר מרשה לעצמי להתלהב: זה מזכיר את הסגנון, והאמת גם את העלילה, של Over the Garden Wall, אבל עם גוונים של פארל דלרימפל (שימו לב לצבעים ולדרך שבה הוא מתעקב על פרטי נוף לפאנלים שקטים). השאלה העיקרית האם וייט יצליח (כמו הסדרה ההיא) להתעלות מעל להרפתקאות הפשוטות ולהציג לנו משהו שנראה אמיתי ונכון לגבי התבגרות ודמיון.

Comments

comments

תום שפירא on Facebook
תום שפירא
אני כאן כדי לבקר קומיקס וללעוס מסטיק. ונגמר לי המסטיק.