This Week in Gotham 29.8.17

טור שבועי שמבקר חלק מחוברות ה Bat Family  (יש פשוט הרבה יותר מדיי) הביקורות עלולות להכיל ספוילרים, הקריאה היא על אחריותכן בלבד.

הפעם: באטגירל ונייטווינג נפגשים ומעלים זיכרונות במטרה להתמודד עם נבל מהעבר, בדיטטקטיב האנרכיה מאיימת להפוך את גות'האם למקום שליו יותר?

Batgirl #14-Summer of Lies part 1          

Writer: Hope Larson.

Artist: Chris Wildgoose.                                                         

Num of pages: 32.

Price: 2.99$

לאחר חודשיים של פילרים (חלקם טובים יותר חלקם טובים פחות), באטגירל חוזרת בסיפור המשלב גם את נייטווינג, גם את העבר וגם את ההווה. השאלה היא האם זה מצליח לעבוד?

כבר בתחילת הסיפור מגיעים דיי מהר לנקודה, מישהו מהעבר המשותף של באטגירל ונייטווינג, שהם כנראה פגעו בו בצורה דיי קשה חוזר ורוצה לנקום בהם. באמצעות רמזים ומסע במשעולי הזיכרון צמד הגיבורים אמור לפתור את התעלומה ולגלות מי מאחורי אירועי הזוועה הפוקדים את העיר ואיך לעצור אותו.

מערכת היחסים בין ברברה לדיק ארוכת שנים (סמכו עלינו בנוגע לזה), למרות זאת הופ לארסון מצליחה להכניס לתוך הסיפור גם קוראים חדשים, שלא מכירים את כל ההיסטוריה הארוכה של שתי הדמויות (בגלל שלרוב האנשים יש דברים טובים יותר לעשות מאשר לקרוא חוברות קומיקס ממש ישנות). העלילה בנויה בצורה מאוד מדוקדקת כאשר מדי פעם אנו מקבלים קטעי פלאשבק זרועים ברמזים. באופן כללי החוברת הראשונה שמתחילה את קשת הסיפור היא יותר אקספוזיציונית, אם כי שוב לארסון מתעלה על עצמה ומצליחה לשמור על קצב טוב וזרימה.

הדינמיקה בין הדמויות בין עם זה ברמת הדיאלוג בעבר וגם בהווה עובדת בצורה מאוד מעניינת, היכולת לזרוע רמזים, אפילו כמה רמזים מטעים שולחת אותנו למסע מאוד מעניין כאשר לא ניתן לדעת מה יוליד דף חדש. הסיפור מרגיש כייפי וקצבי ובעיקר לא כזה שמנסה להטיף מוסר, כמו כמה מקווי העלילה הקודמים של הופ לארסון.

כריס ווילדגוס חוזר לעבוד על הכותר הזה, הוא מביא אומנות מאוד יפה ונקייה, מעט cartoonish אך בצורה בה זה עובד ולא מרגיש מאולץ.

סך הכל מדובר בהתחלה מאוד טובה של סיפור, נחמד לראות את זה במיוחד לאחר תקופה לא קצרה שבה סיפורי באטגריל לא היו מי יודע מה. אין פה איזה מסר מתוחכם פשוט בניה נכונה של סיפור ואינטרקציה נהדרת בין הדמויות. מומלץ מאוד.

Detective Comics #963- Utopia  

Writers: James Tynion IV, Christopher Sebela.

Artist: Carmen Carnero.                                                         

Num of pages: 32.

Price: 2.99$

חוזרים להתמקד בספוילר ואולי בריבאונד שלה מטים? הרבה דברים מתרחשים בחבורת העטלף בתחילתו של סיפור אחד לפני החזרה של טים.

לפעמים אנחנו שוכחים מכך שהיה לא מזמן אירוע בו משפחת העטלף המורחבת נלחמה במפלצות שיצר הוגו סטריינג'. יש פעמים שהשכחה היא בעצמה צורת התמודדות, מה גם שבדרך כלל אנשים לא נוטים להתפאר בכישלונות שלהם אלא אם הם חושבים שזאת בעצם הצלחה (לצערי טייניון נראה לי חושב שהאירוע הזה היה הצלחה אחרת לא הייתה כל כך הרבה התעקשות לאזכר אותו בכל כותר עטלף שבו הוא כותב/אמון על הסיפור). המזל הוא שמעבר לצורך הפשוט להניע את העלילה אין יותר מדיי התייחסות לליל המפלצות אלא יותר להשלכות שלו על הדמויות.

דמותה של ספוילר היא דמות המפתח בסיפור, היא הבינה בצורה הקשה שלא משנה מה היא תעשה היא עדיין תפעל כמו גיבורת על (למרות שמאז "מותו" של טים היא החליטה להיות ברוגז עם כל הקונספט הזה של גיבורי עלי), זה לא מתאים לה כל כך. היא יוצרת קשר עם anarky, בזמנו נבל שעדיין לא הופיע ביקום הפוסט ריברת', אשר מבטיח להראות לה כיצד הוא מתכנן להקים חברה אוטופית מתחת למדרכות גות'האם. אך הדרך לשם רצופה קשיים, מפלצות, סוכנות ממשלתית שאמורה להלחם במפלצות אה כן והקבוצה של באטמן שבעצמו מרגל אחרי הקשר הזה.

הדמות של סטפני מקבלת את רוב תשומת הלב, במיוחד הזיכרונות שלה מטים ומערכת היחסים בינהם. anarky וטים מצטיירים דיי דומים בעיניה של סטפני עד למצב בו ניתן אפילו לראות כיצד מדובר בסוג של ריבאונד, סטפני מנסה להכניס את הדמות לתוך השבלונה של טים. כל שיחה או אינטרקציה בין הדמויות ישר שולחת את סטפני אחורה במחשבה לימים יפים יותר. גם האידיאולוגיה האנרכיסטית מקבלת הסבר (להבדיל מהדעה הרווחת אנרכיסטים לא מאמינים בכאוס) הוגן ומשכיל. סך הכל הסיפור מכין את הקרקע לפיצוץ הבלתי נמנע שיגיע בחוברת הבאה.

כרמן קארנרו לוקחת את המושכות האומנותי לידיים שלה בחוברת הזאת והיא עושה עבודה מעולה, היחסים בין הדמויות מקבלות גוון מאוד אנושי, הקווים הנקיים והאווירה שהיא מצליחה לייצר בכל פאנל פשוט עובדות נהדר.

לסיכום, מדובר בתחילתו של סיפור נחמד שאמור לשמש כפילר לקראת הסיפור הגדול של חזרתו של טים. הכתיבה מעולה והאומנות מצוינת אז סך הכל מומלץ ביותר.

זה הכל לשבוע הזה נתראה בשבוע הבא.
נהנתן/ם? סבלתן/ם? נשמח לשמוע על כך בתגובות .

Comments

comments

Roy Tabak
סטודנט מת"א, קורא קומיקס נלהב מילדות, מעריץ את באטמן ואלן מור. מחבב פחות את סקוט סניידר. כותב בעלילון וחלק מן הפודקסט הקלאסי קלאסיקומיקס