This Week in Gotham 12.9.17

טור שבועי שמבקר חלק מחוברות ה Bat Family  (יש פשוט הרבה יותר מדיי) הביקורות עלולות להכיל ספוילרים, הקריאה היא על אחריותכן בלבד.

הפעם: האם נייטווינג מסיים סוף כל סוף עם ספייראל? מלחמת הג'וקר והרידלר ממשיכה כאשר כעת איש העטלף לוקח בה חלק מאוד פעיל.

Nightwing #28- Spyral finale

Writer: Tim Seeley.

Artists: Javier Fernandez, Miguel Mendonca.               

Num of pages: 25.

Price: 2.99$

העימות האחרון עם מינוס וספייראל מגיע לסופו המעט אנטי קליימקטי במהלך סיום הקשת האחרונה אך מהנה של נייטווינג.

לאחר מרדף ממושך ואינספור הטעיות ושינויים נייטווינג ניצב סוף כל סוף אל מול "המוח" שמאחורי התחייה של ספייראל. הרבה מאוד שאלות נותרות לצערי הרב ללא מענה במהלך החוברת, שהייתה הרבה פחות מהירה ויותר איטית ומתמשכת. היא אומנם התמקדה יותר בנייטווינג וכמעט זנחה לגמרי את בלודהייבן שזאת עוד נקודה פחות טובה. שינוי הקצב הורגש במיוחד בכך שכמעט ולא היו קפיצות, העלילה התמקדה במקום אחד ובאירוע אחד. זה הרגיש כמו סצינה מאוד ארוכה ופחות כסיפור שנע ממקום למקום.

חסרה לי גם ההתייחסות לדמויות המשנה, הסיפור בבלודהייבן והניסיון לעצור את בלוקבאסטר אומנם לא היה החלק העיקרי של הסיפור, אבל הוא כן קיבל יותר התייחסות בפרקים הקודמים. הרגיש כאילו הנראטיב הספציפי הזה נזנח מעט בחוברת הזאת. מערכת היחסים בין דיק ושון (שהיא האקסית שלו אני מניח) מקבלים תפנית מאוד מעניינת (למרות שהם לגמרי on a break) שההשלכות שלה, לפחות על הדמות של שון, עלולות להיות מאוד מעניינות. במיוחד לאור מערכת היחסים המתפתחת של דיק והלנה.

חאבייר פרננדז ומיגל מנדוקה משתפים פעולה על האמנות בחוברת הזאת, ניתן לראות כי הסגנונות הם דיי דומים, הם עושים עבודה נהדרת באומנות של החוברת הזאת.

לסיכום, זה היה סיפור לא רע בכלל, הוא התחיל קצבי וקופצני והתמתן מאוד לקראת הסוף, הוא השאיר המון שאלות פתוחות וגם פתח דלת לקשת הסיפור הבאה ואלי חזרה של יריב/שותף מאוד מעניין. סך הכל מומלץ.

 

Batman #30: War of Jokes and Riddles interlude: The Ballad of Kite man  part 2

Writer: Tom King.

Artist: Clay Mann                                                                       

Num of pages: 22

Price: 2.99$

שוב פעם אנו לוקחים הפסקה מן המערכה הגדולה בין הג'וקר לרידלר וממשיכים את סיפורו של kite man, אחד הנפגעים הטראגיים של המלחמה הזאת שאף לוקח בה חלק פעיל.

אנו נמצאים בעיצומה של המלחמה, באטמן לקח את צידו של הרידלר (אחרי לבטים שהתבטאו בחוברת הקודמת) וכעת ביחד הם מנסים לחסל את מחנהו של הג'וקר. קייט מן כאמור משתייך לאותו מחנה קצת בעל כורחו. החוברת מועברת לנו שוב מנקודת המבט של קייט מן ודרך דיאלוג שהוא ניהל בעבר עם בנו (אשר נרצח כחלק מן המלחמה הזאת).

במהלך הסיפור אנחנו רואים הקבלה מסוימת בין קייט מן לסיזיפוס מן המתולוגיה היוונית (הקבלה שקינג מציין באופן דיי גלוי בקטעי השיחה שממלאים את תפקיד המספר) כמו סיזיפוס קייט מן חוטף פעם אחר פעם מכות ונופל אך קם וחוזר לעשות את אותה פעולה, לנסות ולנצח את המלחמה הזאת עבור הג'וקר. לא משנה כמה פעמים הוא נעצר, נחבל ואפילו כמעט מת הוא לא מפסיק.

מהלך השיחה שכאמור מוביל את הסיפור, חושף עוד נדבך של דמותו המורכבת. קייט מן כסיזיפוס מבין שהוא בדיחה אבל לא מפסיק ואף מצליח לצחוק על עצמו כי אחרת הוא מרגיש שהצד השני מנצח. מוטיב הבדיחה והרעיון שבסופו של דבר קייט מן נותר נאמן עד הסוף למלך הבדיחות, או יותר נכון בחר בג'וקר על פני הרידלר, גורם להבנה יותר עמוקה של הדמות הזאת.

קליי מאן שוב חוזר לאייר את חוברת ההפסקה הזאת, הוא עושה עבודה נהדרת במיוחד בירדה לפרטים בהבעות הפנים שמסגירות ומרחיבות את הסיפור.

הסיפור ממשיך להתקדם ולא מפסיק להיות מעניין. תום קינג מצליח לייצר עניין וגם נקודת מבט קצת שונה על המלחמה הזאת, מנקודת מבטו של באטמן, השימוש בקייט מן נעשה בצורה מעולה. קינג מצליח מצד אחד לפתח את הדמות ותוך כדי גם את הסיפור, הוא מצליח לשמור על רמה גבוה מאוד של סיפור ושל עניין אצל הקורא במשך שבועות רבים. מומלץ ביותר.

זה הכל לשבוע הזה נתראה בשבוע הבא.
נהנתן/ם? סבלתן/ם? נשמח לשמוע על כך בתגובות .

Comments

comments

Roy Tabak
סטודנט מת"א, קורא קומיקס נלהב מילדות, מעריץ את באטמן ואלן מור. מחבב פחות את סקוט סניידר. כותב בעלילון וחלק מן הפודקסט הקלאסי קלאסיקומיקס