יום קומיקס חדש! 18.10

כל יום רביעי החנויות (הפיזיות והדיגיטליות) מתמלאות מחדש בכל טוב ובמדור הזה אנחנו הולכים לנסות לעזור לכם לברור את המוץ מהתבן.

אז בלי להרחיב בדברים בואו נראה מה השבוע מציע לנו…

Maestrops #1

כתיבה ואמנות: סטיב סקורס, הוצאה: Image

סיפורו של בן נוער רגיל מאורלנדו שהוא בעצם נצר לשושלת עתיקה של קוסמים שעומד לרשת את הכס של אביו שנרצח לאחרונה ובלה בלה בלה תככים בלה בלה מזימות בלה בלה כמו-משחקי-הכס-אבל בלה בלה.

בכנות – זה קומיקס שמאוייר ע"י סטיב סקורס (We Stand on Guard ויותר חשוב מכך Doc Frankenstein השם יקום דמה) ולכן העלילה באמת חסרת משמעות מבחינתי, סטיב סקורס יכול לאייר את ספר האלפונים ואני כנראה אנסה את החבורת הראשונה.

 

 

Sherlock Frankenstein & the Legion of Evil #1

כתיבה: ג'ף למייר, אמנות: דיוויד רובין, הוצאה: Dark Horse

ספין-אוף לסדרה המצליחה Black Hammer של ג'ף למייר (שכותב גם את המיני-סדרה הזו וכנראה עוד כמה בעתיד), הפעם עם אמנות של דיוויד רובין המצויין (Ether ובקרוב גם Rumble).

הסדרה הראשית עוסקת בקבוצת גיבורי על שמוצאת עצמה בחווה מיסתורית בלי יכולת לברוח אחרי שהצילו את העולם, הספין אוף הזה מחזיר אותנו לכדור הארץ ועוקב אחרי העיתונאית לוסי וובר בשאה שהיא מנסה לחקור מה קרה לגיבורים הנעלמים ואיך כל זה מתקשר לנבל הנוראי שרלוק פרנקנשטיין. למייר הוא מקרה מכעיס לחלוטין של מישהו שיוצר קומיקס, בתור אמן וכותב, בכמויות סיטונאיות ועדיין מצליחל שמור על סטנדרטים גבוהים מתשעים אחוז מהיוצרים במיינסטרים (גם כשהוא מפשל התוצאה עדיין לרוב שווה קריאה). אמנם לא קראתי הרבה מ- Black Hammer אבל זה בהחלט אחד מהמקרים בהם אני מרגיש בנוח להמליץ על הספין אוף.

 

Rugrates #1

כתיבה: בוקס בראון, אמנות: ליסה דבואה, הוצאה: BOOM!

מה בוקס בראון, הקרטוניסט זוכה הפרסים של יצירות קומיקס תיעודיות כמו Andre the Giant ו – Tetris: The Games People Play, עושה כשכל עולם הקומיקס פתוח לפניו? כותב גרסה מחודשת לסדרת הילדים משנות התשעים שנתנה לנו לראות את העולם מנקודת המבט של תינוקות. נו, עם פרסים אי אפשר לשלם את החשבונות (יש לי, באופן אישי, חמישה אייזנרים ושישה פרסי הארויי שרכשתי מאמנים רעבים ללחם במחירי רצפה).

זה בהחלט מסוג המקרים שבהם אף אחד לא ביקש את החזרה של משהו, אבל אין שום דבר שיכול להשאר מת בעולם הקומיקס של ימינו. אם כבר אז כבר, אני מניח, Boom בדרך כלל יודעים מה הם עושים כשהם מחזירים משהו כזה מיותר לחיים (הסדרה שלהם של Power Rangers הפתיעה לטובה) ואני מניח, בתיאוריה, שזה יכול להיות משעשע בהתחשב באיכות היוצרים.

[ואולי אני פשוט מריר שהנוסטלגיה קפצה לשנות התשעים והצליחה לדלג על Robotix ו – Wild West COWboys of Moo Mesa בנסיון שלה להפוך כל דבר שאי פעם היה בטלוויזיה לסדרת קומיקס]

 

Now #1

כתיבה ואמנות: אלינור דיוויס, נוח ואן סייבר, דאש שו ואחרים, הוצאה: Fantagraphics

אנתולוגיה חדשה שאמורה להופיע שלוש פעמים בשנה מבית Fantagrapgics (סיסמא – "אתה כנראה לא חכם מספיק כדי להבין אותנו") ולשמש תצוגה זולה יחסית (10$ ל-128 עמודים) לסוג האמנים האלטרנטיביים שהחברה מפרסמת בגאווה יותר מעשרים שנה.

זה בהחלט נראה מסוג הדברים שישמחו את לבב המעריצים הוותיקים (ואתם יכולים להיות בטוחים שזה יראה טוב), אנתולוגיות מהסוג הזה הם תמיד עניין של מזל לגבי כמה מהחומר יהיה לטעמך וכמה ירגיש כמו בזבוז של נייר, אבל בשלב הזה בקריאת הקומיקס שלי אני מעדיף כשלון מעניין על הצלחה משעממת, ולכן החוברת הזו היא הקומיקס של השבוע.

 

 

John Wick #1

כתיבה: גרג פאק, אמנות: ג'אובני וולטה, הוצאה: Dark Horse

גרסת קומיקס לזיכיון סרטי האקשן המצילח בכיכובו של קיאנו ריבס בתור המתנקש הכי מסוכן בעולם. בסרט המקורי הרגו לו את הכלב, בסרט ההמשך שרפו לו את הבית ואני מניח שבסדרה הזו (שבכלל חוזרת למקורות של הדמות) מישהו שופך עליו בטעות כוס קפה ולא מבין שהוא מתחיל בכך מעגל של נקמות דם.

גרג פאק הוא כותב די טוב אבל המבחן האמיתי להצלחה של הסדרה הזו תהיה היכולת של האמן (שאני לא מכיר)מ ג'אובני וולטה לתרגם את סצנות האקשן המחסררות ועוצרות הנשימה של המקור הקולנועי למדיום שאין בו תנועה או קול. אקשן בקומיקס זה הרבה יותר מסובך ממה שאפשר לחשוב וצריך להיות אמן מהמדרגה הראדונה (כמו פרנק קוייטלי או קייל סטארקס) כדי לגרום לקורא לשכוח שהדמויות לא באמת זזות על הדף.

 

Peppy in the Wild West

כתיבה ואמנות: הרג'ה, הוצאה: Fantagraphics.

בפעם הראשונה באנגלית מזה ארבעים שנה "פפי במערב הפרוע" הוא סיפור קומיקס לילדים של הרג'ה, היוצר של טינטין ועד היום אחד השמות הכי מוכרים  בקומיקס האירופאי, על בחור שיוצא להיות קאובוי אחרי שחנות הכובעים שלו כושלת.

זה בהחלט אחת מהיצירות האלו שמכוונות קודם כל לאספנים (אתם יכולים לנחש מזה ששם היוצר גדול פי כמה משם היצירה על הכריכה) – האלבומים הראשונים של טינטין (שמעולם לא תורגמו לעברית למיטב ידיעתי) נקראים היום במידה רבה של מבוכה: זה שילוב של גזענות מכוערת אפילו בסטנדרטים של שנות השלושים וכתיבה ילדותית וחסרת מעוף שמכוונת ל"הרפתקנות" ופוגעת לרוב ב"קומית בלי להתכוון". Peppy in the Wild West מגיע מאותה תקופה ואם אתם מתעקשים לראות אמן אירופאי מפרש לא נכון סטריאוטיפים של מערבונים אתם יכולים פשוט לקרוא שוב את טינטין באמריקה

 

 

Head Games

כתיבה: קרייג מקדואד, אמנות: קווין סינגלס, הוצאה: First / Second

גרסת קומיקס לרומן הראשון של כותב המותחנים המוערך קרייג מקדונאלד (שהיה מועמד עליו לפרסים בארה"ב וצרפת) על כותב פשע בשנות החמישים שמקבל בדואר את הגולגולת של המהפכן הדרום אמריקאי פאצ'ו וייה, ויחד איתה הרבה אנשים שרוצים להרוג אותו.

נשמע קונספט חביב – צריך לזכור לקרוא את הספר מתישהו. first / second הם אחת ההוצאות הטובות בשוק כרגע – לעורכים שלהם יש טעם מצויין ואפשר לסמוך עליהם שהם תמיד יחפשו משהו מעניין.

 

 

Comments

comments

תום שפירא on Facebook
תום שפירא
אני כאן כדי לבקר קומיקס וללעוס מסטיק. ונגמר לי המסטיק.